Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
26 декември 2009
Мислења
174
Поени од реакции
95
Поздрав кајганџии. Сакам да уплатам месечно ниво за план на исхрана со вежби, кај ицеббф или милош од србија. Има некој искуство со ови луге? Може и по пп да ми раскаже.
Инаку ослабев 15кг и тука застанав. Ослабев на различни места, и како карикатура сум сега. :(
само хербалифе бате
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.491
Поени од реакции
19.334

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.491
Поени од реакции
19.334
Познавања од ендокринологија имаш ?
Е ај да неам брат, сите хормони ги знам кога се лачат што како влијае на нивната секреција итн.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
174
Поени од реакции
95
Е ај да неам брат, сите хормони ги знам кога се лачат што како влијае на нивната секреција итн.
ТОП 111. Ми останаа некои трибулуси,гајнери фет брнери за шиткање. Дај види по тие семинари ...

п.с. и бцаа го забораив
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.492
Поени од реакции
9.493
Ги имам, во план бевме со СтефАнгел повторно да отвориме теретана но коронава не поеба.
Стеф е во големите игри сега, крипто, берзи, јутјуберство, инфлуенсер, економии, нема зима за него од короната, чунки слободен чоек :D


Пробај кандисај го да направите ваш „хербалајф“, па и за вегетаријанство како што е поткован ќе грмите :D
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
82
Поени од реакции
45
Гледам шејкови се тоа. Ќе одам кај милош изгледа.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
408
Поени од реакции
426
Ја најдов случајно на Грег книгата со рецепти, можи ќе ве бендиса нешто. Дечково 100$ го продава книжулево. Убава работа ова интернетот.

Покрај што е алчен за пари, има доста добри и поучни видеа. Го препорачувам да го ѕирните.
 

Attachments

Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.492
Поени од реакции
9.493
Ја најдов случајно на Грег книгата со рецепти, можи ќе ве бендиса нешто. Дечково 100$ го продава книжулево. Убава работа ова интернетот.

Покрај што е алчен за пари, има доста добри и поучни видеа. Го препорачувам да го ѕирните.
Не се баш применливи овие нивните оброци за кај нас, има доста состојки што или ги нема или кај нас не се исплатливи да се купуваат (egg whites, тие лоу карб сирупите во полео гледам се изгор, guar gum , урда со 0% масти (не сум видел многу одамна нискомасна), extra lean beef, сосови како тој gravy (мислам е некој сос од месо), путер со понизок процент на масти, лоу карб врапови и тн.

Подобро да си направиш свој систем со локални специјалитети и храна што е почеста и поефтина кај нас, сезонско овошје, сезонски зеленчук и тн.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
408
Поени од реакции
426
Не се баш применливи овие нивните оброци за кај нас, има доста состојки што или ги нема или кај нас не се исплатливи да се купуваат (egg whites, тие лоу карб сирупите во полео гледам се изгор, guar gum , урда со 0% масти (не сум видел многу одамна нискомасна), extra lean beef, сосови како тој gravy (мислам е некој сос од месо), путер со понизок процент на масти, лоу карб врапови и тн.

Подобро да си направиш свој систем со локални специјалитети и храна што е почеста и поефтина кај нас, сезонско овошје, сезонски зеленчук и тн.
Сложен. Незнам и колку е изводливо да се направи замена на тоа што го нема или е скапо. Само да не заборавиме дека не се сите сиромашни во земјава, има и доста членови по белиот свет, затоа онака го ставив.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
329
Поени од реакции
366
Сложен. Незнам и колку е изводливо да се направи замена на тоа што го нема или е скапо. Само да не заборавиме дека не се сите сиромашни во земјава, има и доста членови по белиот свет, затоа онака го ставив.
Не постои човек што се занимава со спортов а не е сиромашен :))
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
408
Поени од реакции
426
Не постои човек што се занимава со спортов а не е сиромашен :))
Македонија? Просечен Американец или Германец не верувам да неможи да си дозволи она што го има во рецептурата.
 
На врв Bottom