Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Сеа ги згуглав а се плашев дека се тие што еднаш ги пробав, стиропорки ги викам ја.
Дај друго нешто :D
so jabolko e povkusno :D parcina jabolko si secis i makas vo puterot i delkaj. stavam i na palacinki,1 banana,puter i malce nutela prevkusno e a mozes i samo palacinka so puterot. gotovi palacinki ima 50 denari pakovanje :P
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Веројатно може и во некое смути да се стави, а јас само со леб и понекогаш со оризовите го јадам.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
tie orizovite keksi nemozam da gi podnesam kako sunger da jadam :) na leb na onaj so soncogled so e integralniot ubo se macka putero imam probano ama posle tezina na stomako mi praj
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Во овесните снегулки ставете си путер од кикиритки со малку какао, топ одат во комбинација.
Овес+протеин+путер од кикиритки+малку какао или овес + јогурт+путер од кикиритки+ какао ми се често на менито :)

Инаку пред некој ден ме потсети една споредба што ја видов на Фитфло меѓу свинско и пилешки стек, што преферирате вие?
23131629_10155671606220943_6368237037624363595_n.jpg
Јас преферирам бишенце си земам свински бут, во месарница ми го средуваат без мрсно, според состав е далеку подобро од стекот, печено со компир, ориз или на грил тава е топ, мислам дека ако споредам последниве две години од вкупна потрошувачка на месо, 70-30 ми е сооднос на конзумирање свинско вс пилешко.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
колку го зимаш свинското?

мислам дека поспоро се разградува протеинот у црвено месо, затоа стек преферирам
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
колку го зимаш свинското?

мислам дека поспоро се разградува протеинот у црвено месо, затоа стек преферирам
Денес во Римес беше 249 и плешката и бутот, инаку до 270 денари најчесто му е цената.
Да повеќе ензими повлекува за да се апсорбира, ама не гледам причина зошто тоа да е проблем, ти свинско нема да јадеш после тренинг, туку пред да вежбаш барем 2 саати или рандом во денот.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Во овесните снегулки ставете си путер од кикиритки со малку какао, топ одат во комбинација.
Овес+протеин+путер од кикиритки+малку какао или овес + јогурт+путер од кикиритки+ какао ми се често на менито :)

Инаку пред некој ден ме потсети една споредба што ја видов на Фитфло меѓу свинско и пилешки стек, што преферирате вие?
Прегледај го приврзокот 181483
Јас преферирам бишенце си земам свински бут, во месарница ми го средуваат без мрсно, според состав е далеку подобро од стекот, печено со компир, ориз или на грил тава е топ, мислам дека ако споредам последниве две години од вкупна потрошувачка на месо, 70-30 ми е сооднос на конзумирање свинско вс пилешко.
i dvete se super samo da ne bide sekoj den edno isto da se jadi. povkusno mi e melenoto meso pleskavica ustipci nego pileskoto. pocnav da zemam losos i oslic peceni naskara povkusni se nego stek. masti i jgh nekako losa kombinacija :D najmnogu spojleri se klava na stomako. eve kako pocnav da go jadam puterot. puter,malce oves,whey protein,meleni lesnici,malce kakao i kokos.
 

Attachments

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
i dvete se super samo da ne bide sekoj den edno isto da se jadi. povkusno mi e melenoto meso pleskavica ustipci nego pileskoto. pocnav da zemam losos i oslic peceni naskara povkusni se nego stek. masti i jgh nekako losa kombinacija :D najmnogu spojleri se klava na stomako. eve kako pocnav da go jadam puterot. puter,malce oves,whey protein,meleni lesnici,malce kakao i kokos.
Далеку од секојдневно исто, рибата не ја броев во тој сооднос, ако ја внесам и рибата тогаш таа ми е шампионот во исхраната, најмногу јадам риба, па свинско, па стек/цело пиле/копан/џигер.
Плескавица јадам само ако ми го сомелат пред мене она што ќе му кажам јас, најчесто комбинација од јунешки мускул и свински бут, готово мелено не купувам никако.
Спојлерите повеќе ти се од тие гејнерите и шеќерите што ги маваш :)
Слаткар си се сторил ти, ама овие само за на маса :) за време на кето како што претпоставувам дека бараат погоре друго чаре треба за путерот :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во овесните снегулки ставете си путер од кикиритки со малку какао, топ одат во комбинација.
Овес+протеин+путер од кикиритки+малку какао или овес + јогурт+путер од кикиритки+ какао ми се често на менито :)

Инаку пред некој ден ме потсети една споредба што ја видов на Фитфло меѓу свинско и пилешки стек, што преферирате вие?
Прегледај го приврзокот 181483
Јас преферирам бишенце си земам свински бут, во месарница ми го средуваат без мрсно, според состав е далеку подобро од стекот, печено со компир, ориз или на грил тава е топ, мислам дека ако споредам последниве две години од вкупна потрошувачка на месо, 70-30 ми е сооднос на конзумирање свинско вс пилешко.
За каков јогурт прајте муабет ?

Онај нормалнион?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Не е кисел за да се меша со какако ?
Мене ми е ок, какаото е неутрално.
Најчесто со протеин ги правам, али ако нема протеин му ставам јогурт.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене ми е ок, какаото е неутрално.
Најчесто со протеин ги правам, али ако нема протеин му ставам јогурт.
Баш ќе пробам со Јока, тој е понеутрален, обично земам Бучен Козјак кој е доста кисел.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Баш ќе пробам со Јока, тој е понеутрален, обично земам Бучен Козјак кој е доста кисел.
Види, муабетот беше за путерот од кикиритки да се употреби, инаку со јогурт во блендер комбинирам овесни со една рака вишни или што имам при рака (аронија, капини, малини) плус јогурт. Топ е за јадење и најбитно е што не мора да ги џвакам овесните туку ги пијам како каша :)
Јогуртот со ваквите овошја најдобо оди за врз овесните, во два потези имаш домашен овошен јогурт :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom