Исмејување и вреѓање помеѓу децата

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.908
Каква улична школија бот ?

Ти ако сакаш да те заебаваат деца т.е. да станеш маалски кловн, да се бркаш со мали деца или тинејџери ОК. Со тоа само ќе ги храниш а тие ќе имаат причина плус да те зафркаваат.

.
Читај што сум рекол, не си праи филмови у главата, свои.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.263
Поени од реакции
22.491
Кој идиотизам, боже сачувај.
Вакво нешто мислам дека имало во Екс Ју каде што децата со не знам колку укори ги отпишувале од редовното образование и морале да идат вечерно да учат со ``понављачи и багабонти``.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Читај што сум рекол, не си праи филмови у главата свои.
Читам, Берик.

Бурно си постапил а и непотребно.

Тоа не ти е во полза - баш машките сакаат некој да заебаваат а тој маалски кловн да ги гони.
Тоа е детска "игра".

Во твојот случај има секакви варијанти.
Можеби ја симпатишале па ја задирале (можеби не, незнам за која возраст станува збор).

Можело послесно да се среди ситуацијата, вака, со закани - прав сељо си.
Извини.[DOUBLEPOST=1509752615][/DOUBLEPOST]
Вакво нешто мислам дека имало во Екс Ју каде што децата со не знам колку укори ги отпишувале од редовното образование и морале да идат вечерно да учат со ``понављачи и багабонти``.
Па да, јас бев ученик со секаков вид на укор.
Уште од дете бев по уметности, музики, историја ама бев ептен проблематичен.

Правев огрномни проблеми дури и на час по Историја, арно ама професорката беше многу добар педагог - ме реши со два потега.

П.С. потоа бев како придружник на еден мноооогу проблематиен тип (демек како по успешен/одличен ученик), го носев на психолог/педагог како и да е. Воопшто не одевме на "сесии", игравме TW2 а со истиот батка кој го заебававме (го спомнав погоре) игравме фудбал, нон - стоп.

Татко му на истиот тип, до ден денес го дупчиме.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.908
Читам, Берик.

Бурно си постапил а и непотребно.

Тоа не ти е во полза - баш машките сакаат некој да заебаваат а тој маалски кловн да ги гони.
Тоа е детска "игра".

Во твојот случај има секакви варијанти.
Можеби ја симпатишале па ја задирале (можеби не, незнам за која возраст станува збор).

Можело послесно да се среди ситуацијата, вака, со закани - прав сељо си.
Извини.
Знаеш ти све за случајот. И сите варијанти и како било, и дека биле машки. Може знаеш нешто што не знам...

Има доста перспективи од кои може да се погледне на настанот, но ти не си баш тој кој може објективно да го направи тоа. Најповеќе затоа што ги немаш сите информации, но си доволно имагинативен да си даваш за право да измислуваш и врз тоа да си градиш заклучоци.

А тоа дека не сум постапил правилно, мислам дека пишав оти не велам дека сум во право (пошто тоа ти е суштината на приговорот). Тоа не го кажав нигде. Али ОК, еве ти смееш да ме демантираш на празно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Знаеш ти све за случајот. И сите варијанти и како било, и дека биле машки. Може знаеш нешто што не знам...
ОК, Берик, ти си оскуден со инфото - не јас.[DOUBLEPOST=1509753274][/DOUBLEPOST]
Има доста перспективи од кои може да се погледне на настанот, но ти не си баш тој кој може објективно да го направи тоа.
Не сум јас, не си ни ти, не се ни другите.
Јас зборувам од моја преспектива, пола (и повеќе) фамилија педагози.[DOUBLEPOST=1509753495][/DOUBLEPOST]
А тоа дека не сум постапил правилно, мислам дека пишав оти не велам дека сум во право (пошто тоа ти е суштината на приговорот). Тоа не го кажав нигде. Али ОК, еве ти смееш да ме демантираш на празно.
Искрено, и јас да сум бил на твое место би исто постапил, ако не исто - слично.
Таквите деца (јас сум бил таков) си бараат занимација а ти баш би им бил занимација.

На истиот тип, татко му не следеше, лежеше под Автобус (паркиран) да види каде живееме, идеше на сред учичница да ги гони децата и да ги тепа.

Бидна маалски кловн, топката се префрли кај него.
Детето негово е бомбоњера, тој е бот.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.263
Поени од реакции
22.491
Читам, Берик.

Бурно си постапил а и непотребно.

Тоа не ти е во полза - баш машките сакаат некој да заебаваат а тој маалски кловн да ги гони.
Тоа е детска "игра".

Во твојот случај има секакви варијанти.
Можеби ја симпатишале па ја задирале (можеби не, незнам за која возраст станува збор).

Можело послесно да се среди ситуацијата, вака, со закани - прав сељо си.
Извини.[DOUBLEPOST=1509752615][/DOUBLEPOST]

Па да, јас бев ученик со секаков вид на укор.
Уште од дете бев по уметности, музики, историја ама бев ептен проблематичен.

Правев огрномни проблеми дури и на час по Историја, арно ама професорката беше многу добар педагог - ме реши со два потега.

П.С. потоа бев како придружник на еден мноооогу проблематиен тип (демек како по успешен/одличен ученик), го носев на психолог/педагог како и да е. Воопшто не одевме на "сесии", игравме TW2 а со истиот батка кој го заебававме (го спомнав погоре) игравме фудбал, нон - стоп.

Татко му на истиот тип, до ден денес го дупчиме.
Ти у Екс - Ју немаш завршено ни основно ни средно така да не важи ова за тебе .
Кај мене у средно имаше дебили што со професори се тепаа и ги маваа со креди, сунгери и тетратки од забава и еднаш месечно доаѓаа на школо ,па на крај со примерно поведение и 50-60 неоправдани завршуваа со просек добри или мн . добри.
Ја памтам само закани од стариве (баби и дедовци , поретко родители) дека ако не сме примерни, редовни и ако не учиме на школо ќе не истераат или ќе идеме вечерно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ти у Екс - Ју немаш завршено ни основно ни средно така да не важи ова за тебе .
Хехехе
Мисли си.[DOUBLEPOST=1509753668][/DOUBLEPOST]
Кај мене у средно имаше дебили што со професори се тепаа и ги маваа со креди, сунгери и тетратки од забава и еднаш месечно доаѓаа на школо ,па на крај со примерно поведение и 50-60 неоправдани завршуваа со просек добри или мн . добри.
Ова не е ОК.[DOUBLEPOST=1509753719][/DOUBLEPOST]
Ја памтам само закани од стариве (баби и дедовци , поретко родители) дека ако не сме примерни, редовни и ако не учиме на школо ќе не истераат или ќе идеме вечерно.
И што се постигна со тие закани ?
Ништо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.908
ОК, Берик, ти си оскуден со инфото - не јас..
Бре, сум ти бил оскуден со инфото и затоа ти си измисли триста чуда, дека сум имал намера да се бркам со деца по школото или пак за поединости дека станувало збор за машки па свиѓање е работата и да не редам...Тоа шо сте педагози изглеа ти дава магична творечка моќ, па реши да го напраиш настанот така како што ти личи боље од пегдагошки аспект?

Ти историја си нешто таму?
Иронија на судбината.

Некој од мојот случај ќе заклучи дека детето тука научило дека при животот во ова општество, стално некој друг ќе му ги брка работите кога станува тешко. Друг ќе заклучи - детето ќе научи дека секогаш има некој во општеството кој ќе помогне во невоља на послабите, дека неправдата нема вечно да трае. Трет кој знае што...
И секој си има право на реакција, толкување и интерпретација.
Но, не врз база сопствени конструкции, туку врз база на изнесеното.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бре, сум ти бил оскуден со инфото и затоа ти си измисли триста чуда, дека сум имал намера да се бркам со деца по школото или пак за поединости дека станувало збор за машки па свиѓање е работата и да не редам...Тоа шо сте педагози изглеа ти дава магична творечка моќ, па реши да го напраиш настанот така како што ти личи боље од пегдагошки аспект?
Ти реков, имаш секакви варијанти, корен на проблемот.

Тоа дека со деца ќе се бркаш ти е само како пример, ако така арогантно постапуваш.
Некој си можен исход.
На пример.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ај,не влечете со тоа дали вака или онака било во Југославија и кој колку инфо имал.
Подобро е да дадете разумни предлози како да се заштитат децата без упорни инсистирања за и на насилство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.908
Ти реков, имаш секакви варијанти, корен на проблемот.

Тоа дека со деца ќе се бркаш ти е само како пример, ако така арогантно постапуваш.
На пример.
Ме радува што ми го знаеш мастер планот.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Некој од мојот случај ќе заклучи дека детето тука научило дека при животот во ова општество, стално некој друг ќе му ги брка работите кога станува тешко. Друг ќе заклучи - детето ќе научи дека секогаш има некој во општеството кој ќе помогне во невоља на послабите, дека неправдата нема вечно да трае. Трет кој знае што...
И секој си има право на реакција, толкување и интерпретација.
Но, не врз база сопствени конструкции, туку врз база на изнесеното.
Не некој, тоа е работа на психолози и педагози.[DOUBLEPOST=1509754508][/DOUBLEPOST]
Ме радува што ми го знаеш мастер планот.
Не е до твојот "план", до нивниот "план" e.
Бот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.267
Поени од реакции
78.908
Не некој, тоа е работа на психолози и педагози.
Добро е што не сме ниту психолози, а ни педагози, нема да се замараме со донесување на заклучоци од ствариве што ги читаме на форум. Само си читаш онака аутоматски, лабаво, од едно уво влегува, од друго излегува и ич не се замараш, нема што да му ја мислиш.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Добро е што не сме ниту психолози, а ни педагози, нема да се замараме со донесување на заклучоци од ствариве што ги читаме на форум. Само си читаш онака аутоматски, лабаво, од едно уво влегува, од друго излегува и ич не се замараш, нема што да му ја мислиш.
(y)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.138
Поени од реакции
8.229
Трагедија е ова што се случува во училиштата и рефлексијата на темава. Тажно е што родители се доведени во ситуација да бараат совети на форум или да ги тренираат децата дома боксови да маваат, само затоа што некадарни професори се неспособни да решат банални проблеми.

Јас како што го разбрав Beric Dondarrion, некој месец траел неговиот проблем, се жалел повеќепати на родителска, ама без ефект. На крајот употребил поостар тон, ете и закана нека биде и завршиле проблемите со малтретирањето. Што е до мене, во услови на неспособна наставничка, во ред е. Подобро тоа, отколку штета да направат кај детето, што на таа возраст е многу лесно. И лесно поминал додуша, јас се кладам дека сите имате видено како луѓе шљакале туѓи деца.

Како и да е, ќе повторам, проблемот е во кадарот во училиштата, тие се највиновни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom