Исламисти пукаат во патнички авион

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Пукаат во патнички авион полн со патници кој сообраќа на релацијата Техеран-Дамаск при слетување во сирискиот главен град.

Мора чаре да се најде за ова, цивилната авијација малтене се смета за света работа и така треба да остане.


.
 
M

Mussolini

Гостин
чекај малку, нели Сирија е под закрила на Иран? Ако сум грешка не продолжвајте да читате постот а ако сум, тогај кажејте ми дека е логиката да се пука на тај авион шо лети на та релација и плус тава патнички? у секој случај, не е на убаво таа работа...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
Овие или се глупи или се глупи.
Нека ме поправи некој поупатен ама колку јас што знам калашите немаат толкав домет?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Не бе па и ви е што се секирате они мирен народ се, се борат за правата, и плус они се зафркаваат тука :pipi:


Шала на страна овие луѓе кои пукаат јас ги гледам како луѓе со испран мозок, луѓе кои освен верата и тоа од што заслепени подалеку од носот незнаат, нивното чедо или нивата личност која ја сакаат да ја мачат пред него па да видам дали ќе му биде вака но ваквите личности кои пукаат треба да се земат и да се мачат цееееееееел живот бидејќи да го убиеш ех веќе ќе му направиш на него услуга.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Овие се глупи користат калаши али овие кое им е оправдувањето

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Хитлер на грешка страна проба да се шири, накај Русија... Симни се кај овие со нафтата бе глуп!!! Глеј ги кои идиоти се, за овие треба логори и Химлер, мамицата им у пичка, не за невини евреи!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.237
Овие се глупи користат калаши али овие кое им е оправдувањето
Како кое?
Си го изгледал ти клипот?

Па шеикот Ахмед рекол и цивилни да се рушат (1:00). А шеикот ако каже да се рушат, онда се рушат. Како иначе 72 девици у џенетот ќе се ќарат?

На истите вакви еден друг шеик неодамна, им даде верска дозвола да силуваат во Сирија. Друг забрани фудбал да се игра (освен ако не е во контекст на припреми за џихад), трет напиша прирачник за тепање жени, во склад со Исламот све тоа.

Како ние немаме овде такви премудри шеици па да ни кажуваат како да праиме :(
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
абе ептен паметни се ејјј пукаат со калаши со дострел од 200 метри на авион одалечен најмалце двојно повеќe :tapp:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
абе да беа паметни немаше да се од тој регион, што сте чудни!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.582
Поени од реакции
34.988
Брејјјјј
Што памет ќе беа
Пукаат со Калашников АК-47, а авионот е на 2 км од нив,
Барем

tengalo.jpg да земеа, може ќе го погодеа :icon_mrgr:
 
B

Beck's

Гостин
Nepismeni se, gleam vtoriot klip pri krajot vikaat "Da go pogodime avionot so voljata na Allah", sramno e da spomne Allah vo takvi situacii i takvi nameri da se pogodi civilen avion. Tokmu vakvi ljudi go ocrnaa Islamot
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
аман бре луѓе, па тоа се свадбари.
или друг изговор: не го судите исламот по постапките на муслиманите
или трет изговор: во подрум бевме
навистина лоботизација на луѓето е направена. цивилен авион намерно да се руши.
а тоа со калашите, не знам дали да се смеам или да плачам. а и овој со против воздушниот топ, ..... не видов никаде да прерачунава траекторија. абе памет невиден :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom