Искуство, мислење за македонските фирми (за вработување) ?

Член од
8 ноември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
1
Здраво, сакам да прашам дали некој е вработен во „Инвенио“ странска компанија во автомобилска индустрија, лоцирана во ТИРЗ Струга кај аеродромот. Да сподели искуство околу плати, работно време (дали се работи сабота, недела, државни празници), превоз, храна и слично.

Во овој крај конкуренцијата е голема, ги има „Магна“ која нуди одлични услови за работа, како и „Костал“ во Охрид.

Однапред благодарам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom