Искуства со Fuego LED телевизори?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Овие гледам се на доста пристапна цена.

Имам Fuego од старите телевизори (оние со газ одпозади) и сум супер задоволен, тера 8 години без мака.

Е сега ова е понова технологија, па ако може некој да даде лично искуство колку е задоволен/незадоволен.

Благодарам однапред.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.384
Зедов 40-ка лани за Еуро, најосновниот модел заради тоа што кабловската воведе дигитални канали, и засега супер иде. 11 или 12.000 го платив, со 3 години гаранција.

Практично, и да цркне по 3 години, ич нема да ми е криво.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.929
Зедов 40-ка лани за Еуро, најосновниот модел заради тоа што кабловската воведе дигитални канали, и засега супер иде. 11 или 12.000 го платив, со 3 години гаранција.

Практично, и да цркне по 3 години, ич нема да ми е криво.
Јас Quart со таа логика зедов, 5 години има гаранција, 10500, ако истера тие 5 години супер :)[DOUBLEPOST=1509036087][/DOUBLEPOST]
Овие гледам се на доста пристапна цена.

Имам Fuego од старите телевизори (оние со газ одпозади) и сум супер задоволен, тера 8 години без мака.

Е сега ова е понова технологија, па ако може некој да даде лично искуство колку е задоволен/незадоволен.

Благодарам однапред.
Никој не може да ти каже, пријатели мои купија LG и повеќе им е на сервис отколку дома, така да прва опција ако имаш некој познат со сервис за ТВ прашај која марка и кој модел најмалку ги добива, втора според потребите, трета кој дава најмногу гаранција, али пак се се сведува на она „како ќе ти се погоди“, се е сериско производство и made in china.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom