Искуства со полицијата!

Сте имале ли искуство со полицијата?


  • Вкупно гласачи
    311

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Alfite mi imaat vpereno pistol mi pravea i los pretres i gadni bea, jas od rabota vo Havana , zavrsiv porano bidejki imase koncert, i otidov nakaj enternet me cekaa radi kanter- istrcav od mojata kola preku ulica za da vlezam u enternet i od nigde nikade kako na film izletaa od dvizecka kola so pistol stoj au au au, kumanovci bea me zamaraa 1 saat i me pustija:)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Многу негативно ептен лоши искуства од тие средношколци!
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
hihi Abe taka ednas na utakmica kozuf cementara bese mislam i koa nie fantomite a kinema ogradata na stadion i vleguvame da go mlatime sudijata malku koa se spustija izedovme nekoj pendrak sudijata nekoja kloca i taman da navalime na avtobusot ajde kordon 20 dzandari i aj odi mlati se ako mozes.
br 2 taka sedime vo parkot na gimnazijata i pieme vino bev fatil sportska i eve od kaj se pojavuvaat NTSE i taka ne zatresoa malku jas posto nonstop se strizam 2ojce mi velat ti Nacist da ne si ? i od tamu marica i vo policiska stanica so se vino ej ali dali znajte koj dobar filing e da ta vozat vo marica a ti da piijs vino hihi
br.3 mavajne grcki koli so kamenja :) i koa eteti ja maricata togas kidnav ama drugarmi ja naeba i kamejnata sto gi imase vo dzeb gi ostavil pola vo maricta a pola vo policiska stanica gi skril nekade :)

btw
A C A B

all cops are bastards ! :helou:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Сум имал повеќе.....
Првото на 6-7 години :icon_lol:
Стававме мали камења на шините за кога поминува воз да ги здроби =)и кога една жена од кај нас не пријавила и покани ни стигнаа на 4-5 души онака таму на разговор.... после второ искуство беше кога за време на војната 2001 кај нас на железничка имаше вагони неколку и пренесуваа оружје,опрема.... и имаше од тие коли шо пренесуваат и носеа воени возила некои,џипови такви работи и од страна на ПЖС беше извршено демолирање на НАТО вагоните :icon_lol: и ајде не испрашуваа ама добро заврши:smir: после тоа долго време се до пред 2-3 години немав проблеми немав ни испрашувања ни ништо...ама пред 2-3 години почнаа пак да ме застануваат кога се возам со скутерот ме имаат застанато 5-6 пати до сеа се на се добро завршувале овие работи сум немал некои ептен лоши искуства до сеа :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Денес полиција ме застана со ладата. Срцето впетици ми отиде, ме изненадија на таа улица немало никогаш полиција. Среќа што едниот од нив беше татко на школскиот и ми прогледа низ прсти.:)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
да, негативно искуство, ме акна крајслер и тоа на пешачки врвев. зедов оштета но сепак болеше
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Интересни случки со сообраќајците низ нашата држава

Па ако имате некоја интересна случка кога ве запрела полиција можете да ја кажите тука. Истотака ако имате некој интересни фотки можите да ги ставите тука.:salut::helou:


П.С. Ако модераторите/администраторите мислат дека темава не е за тука може слободно да ја носат кај сакаат:helou:
:smir::helou::salut:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
3
Година дена возам без возачка (тек сега полагам), и секад ја јадат истата фора...(папаци)pos2: :pos2:

Регистрирана е на мое име, па не им иде памет дека немам возачка. Ми веруваат дека дома ми е :pos2::pos2::pos2::pos2:
:salut:цајкани
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
во сообраќај имам големо искуство, секое второ излегување со моторот ме запираат, ама се вадам некако со лаги, со комшии полицајци и тн.

инаку во станица само еднаш сум бил, чичо се закачи со еден полицаец и ме собраа мене оти таму сум стоел
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве една јака случка на еден мој другар:
Еден викенд ние излезени цело друштво (во Прилеп), и се што се прави, кафани кафичи бла бла бла, прилично запијани некаде околу 4, 5 часот наутро си одиме накај дома. И се разделуваме, секој накај дома си оди и другарчево беше прилично запијан. И го мрзело да си оди пеш, а "многу" далеку живее од центар. И гледа едно такси, си се качува назад и му ја кажува адресата на шоферот, башка и цигарче си тера, галје нема.:) И после тоа, само ја крева главата нагоре, и гледа пред него двајца седат напред и му се вртат и му викаат: Дечко, ние не одиме на таму, ако сакаш до станица да те префрлиме....:)))))))) И овај, ни едно ни две : Не фала, пеш ќе си одам, излегува од колата и гледа во Крајслер се втерал, и ги гледа цајканите внатре се цапаат од смеење..Полукруг назад и да го нема...:)))))))))))

Можеби не го доловив моментот вака со пишување, ама нас ко ни кажуваше се отепавме од смеење...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Еве една јака случка на еден мој другар:
Еден викенд ние излезени цело друштво (во Прилеп), и се што се прави, кафани кафичи бла бла бла, прилично запијани некаде околу 4, 5 часот наутро си одиме накај дома. И се разделуваме, секој накај дома си оди и другарчево беше прилично запијан. И го мрзело да си оди пеш, а "многу" далеку живее од центар. И гледа едно такси, си се качува назад и му ја кажува адресата на шоферот, башка и цигарче си тера, галје нема.:) И после тоа, само ја крева главата нагоре, и гледа пред него двајца седат напред и му се вртат и му викаат: Дечко, ние не одиме на таму, ако сакаш до станица да те префрлиме....:)))))))) И овај, ни едно ни две : Не фала, пеш ќе си одам, излегува од колата и гледа во Крајслер се втерал, и ги гледа цајканите внатре се цапаат од смеење..Полукруг назад и да го нема...:)))))))))))

Можеби не го доловив моментот вака со пишување, ама нас ко ни кажуваше се отепавме од смеење...
Не не, ич не го долови :pos: :pos:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Еве една јака случка на еден мој другар:
Еден викенд ние излезени цело друштво (во Прилеп), и се што се прави, кафани кафичи бла бла бла, прилично запијани некаде околу 4, 5 часот наутро си одиме накај дома. И се разделуваме, секој накај дома си оди и другарчево беше прилично запијан. И го мрзело да си оди пеш, а "многу" далеку живее од центар. И гледа едно такси, си се качува назад и му ја кажува адресата на шоферот, башка и цигарче си тера, галје нема.:) И после тоа, само ја крева главата нагоре, и гледа пред него двајца седат напред и му се вртат и му викаат: Дечко, ние не одиме на таму, ако сакаш до станица да те префрлиме....:)))))))) И овај, ни едно ни две : Не фала, пеш ќе си одам, излегува од колата и гледа во Крајслер се втерал, и ги гледа цајканите внатре се цапаат од смеење..Полукруг назад и да го нема...:)))))))))))

Можеби не го доловив моментот вака со пишување, ама нас ко ни кажуваше се отепавме од смеење...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom