Искуства со личен тренер

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Џордан би бил Џордан без Фил Џексон?
Немој да мислиш дека се е така лесно.
Не оценувај некој според изгледот затоа што знаењето не мора да биде изглед.
Друго информациите од интернет се достапни за секој и секого,колку од тие делуваат и колку се потврдени со факти?
Ете еден проблем што тренерот знае како да ти помогне.
Ти зачувува време со тоа што ти прави твој личен план за вежбање и исхрана.
Те мотивира со тоа што знае кога да ти даде уште едно повторување.
Ти е добар ментор и човек што можеш да се ослониш.
Ако беше така лесно да бидеш тренер зашто не си?
http://www.atletiks.mk/vesti/fitnes/108-personalentrener
Стеф, колку познати бодибилдери си натрењирал до сега? Пробуев да ја најдам листата со твоите најпознати клиенти ама серверот ме заебааше. Дај постирај кратка листа на твоите најголеми трењерски успеси и познати клиенти. Ми мрчат овде едни за тебе, па се занервирав и сакам да им докажам дека не се у право.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не сум вежбал познати билдери и да ми се даде шанса би ги постигнал максимални резултати со нив.
Што сум постигнал овие години од кога почнав:
1.Истрчав полумаратон 21 км за 2:03:28 секунди
2.Ослабнав 25-30 кг и стигнав до 10%-12% телесни масти.
3.Вежбано со 20 клиенти дел аматерски,дел професионално,за да добијам искуство.
4.Почнав онлајн консултирање,секој што сака нека се пријави на stefan@atletiks.mk
5.Отворив свое лично студио во К-2 кое моментално има 2 клиентки редовни и 1 не редовен :).
6.Вложуваме во фитнесот и бараме клиенти и во 2014 првиот настап на бодибилдинг натпревар :).
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Стеф а оти не пробаш со манекенкиве наши, убај чупенца да ги тренираш ко за старт нив и некоја девојка што се такмичи во полајт категорија пример Бикини таму фитнес, па после земи некој од ѕверкиве шо одат на профи такмичење и можи да земиме Мр Олимпија за некоја година.
А ова 2014 со натпреваров соработуваш со владата што го пролонгира, оти прво беше до годинава али изгледа несакаш пред скопје 2014 да завршиш со градењето на себе па малку стагнираш да и дадеш предност на владата?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Директно со министерот за бодибилдери г-дин Ѓороски :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
5.Отворив свое лично студио во К-2 кое моментално има 2 клиентки редовни и 1 не редовен :).
6.Вложуваме во фитнесот и бараме клиенти и во 2014 првиот настап на бодибилдинг натпревар :).
Добро бе, да му ебем матер, па биваше ли да не се јавиш? Абе пиши ПП кажи „отворив студио у К-2, а-у, бујрум, дојди, да залиеме“ па да дојдам со виски и бомбоњера, со лимен оркестар, па да прославиме ко шо е ред. Не вака, дифтарски. Ти не знаеш колку луѓе ме викале да вежбам у нивна теретана, ја сите ги одбив, си викам, „Стеф ќе јави ко ќе отвори, од збор чоек е.“ Си ме разочарал тотално. Си станал ко овој твојов нередовниов клиент, ебиветар.

Него, ќе те глеаме значи на бодибилдинг првенство у 2014? Ајде, аирлија. Цела Пинтија ја носам као поддршка. Никој у сала нема да смее да навија за никој друг освен за Стеф! А и да навија, ќе го надјачаме. Еве баш утре ќе тркнам да видам шо кошта принтање фан реквизити, маици, капи, шалови, ово-оно. Ако имаш идеја за дизајн, одма јави, да ја почнеме работава со време. Еве 2014 кај е. Таман мртва сезона ми е у дуќан, па ќе имам вишак време. Иначе, ја вака пред рука прогнозирам дека без да пипнеш тег до јануар, зимаш 2-ро место, гарант. У зуби ќе ги стаиш сите. И глеј па да не јавиш ко ќе се такмичиш, ебате беља. Ќе престанам више да верујам у другарство, озбилно.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Па тарифите се движат од 100 евра па до 300 евра.
Нормално секој си го цени времето и трудот.
За мене лично се зависи што сакаш,седиме на едно кафе ми објаснуваш што ти е целта,јас ти кажувам план и време како ќе го работиме тоа.
Вежбаме,ти давам исхрана и гледаш резултати.
Нормално 80% се зависи до тебе другото е што очекуваш за тој временски период.
Да очекуваш да накачиш 10 кг мускулна маса за 1 година е недостижно,но се зависи до тебе.
За условите,моментално вежбам само по договор со одредена теретана,наскоро студио ќе отворам и ќе имам таму клиенти.
Така да ако си за слободно контактирај ме и ќе збориме повеќе што сакаш.
лепи кој ќе ти даде тебе бе 300 евра?! што мислиш ти Hany Rambod си?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ќе ми дадат во иднина,не гледам зашто да не ми дадат.
Ма јасно дека ќе ти дадат, посебно ако си побараш културно и на време. Чиста пазарна логика. Него, ја више вежбам фул тајм четири дена, доста прочитав на интернет, и решив да станам професионален тренер. За почеток ќе идам со бодибилдинг и фул боди фитнес (поручечки ќе тренирам хата јога, каратe, аикидо и крав мага), а кога ќе тргне бизнисот, би ја проширил дејноста на уште неколку олимписки спортови. Дали би ти сметало ако отворам студио во К-2? Не кај Тинекс кај шо е твоево студио, него према парк, карши Маргер у новите згради. Локацијата е фина е за трчање со клиенти, а и кафаната е блиску за деловни состаноци. Штом добијам вишак клиенти, ќе ти ги праќам, а и ти би можел исто да ги праќаш вишакот кај мене. Вака соработуев со еден колега аутотапетар, па ваљда и со тебе ќе можеме колегијално да тераме со бодибилдингов. Имам разработено план за соработка, пиши слободно по ПП за детаљи, да не ги издаваме деловните тајни на форум.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Претходно го искарав Стеф малце во темава т.е. му посочив некои работи, но денеска откако си направив убав муабет со него in person сфатив дека Стеф е многу повеќе него што сите мислите. За разлика од некои тука тој си тера по тоа што си зацртал и полека, но сигурно си успева. Тоа што визуелно не ви се допаѓа е заради тоа што има loose skin инаку има добро ниво на мускулна маса за некој што не е на PED.

П.С. И опасно добар салса плесач е :)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Очигледно треба да направиш видео каде што ти даваат пари на рака ама па и тогаш ќе ти речат, "Можеби ти е пријател/пријателка и чисто само за на камера го правите тоа.".
 
G

goran896

Гостин
Gjorovski daj preporacaj nekoj dobar trener sto saka da raboti so rekreativci i ne mora strogo bodybuilding moze i fitness i pofunkcionalen trening..ama nekoj sto si ja znae rabotata...vo teretanive po skopje si imaat treneri ama sve se deca od po 22 godini i imam cuvstvo deka i bas ne znaat do tollku... a veke ako davam mn pari mesecno sakam i dobra usluga se razbira...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Gjorovski daj preporacaj nekoj dobar trener sto saka da raboti so rekreativci i ne mora strogo bodybuilding moze i fitness i pofunkcionalen trening..ama nekoj sto si ja znae rabotata...vo teretanive po skopje si imaat treneri ama sve se deca od po 22 godini i imam cuvstvo deka i bas ne znaat do tollku... a veke ako davam mn pari mesecno sakam i dobra usluga se razbira...
Одговарам неповикан....но ако бараш добар тренер би ти го препорачал Даниел, дечкото си ја знае работата и за разлика од многуте самоуки тренери е со соодветно образование.
www.mojtrener.mk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom