Искуства од возење без возачка

Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
iako nemam 18 i uste nemam zemeno vozacka i polozeno znam da vozam no sepak sakam da slusnam od vasite iskusta za vozenje vo grad bez dozvola i kolkavi bi bile sansite da me fata dzandari ??

--- надополнето ---

inace ako vozam ke vozam pripisno so kajs staven svetla se tip top!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе те фатат кога тогаш, не си играј. И алфи сега запираат возила, да има некое случување во градов ко грабеж на банка, пукање што и да е, на пет коли дента четири ќе ги застанат.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
шансите ти се 50 - 50
или ќе те фатат или не
батали заебанција
шансите да те фатат се мнооогу големи, а казните уште поголеми
не се исплати веруј ми
 
М

Мартин`

Гостин
Не си играј играчки јас возев без дозвола со скутер па ме фатија и ризикував 400 евра за глупости.. не ми пишаа ама .. :)
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Не си играј...дај таму колку треба,положи си и вози си на раат
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
abe vidi ja inace skoro edna godina si se vozakav niz grad so na drugar kolata i 1 nas samo ne stopiraa zatoa sto ovoj zaboravi da ukluci svetla inace i koa ke pominevme pokraj niv nisto onaka nene primetuvaa a inace imam 17 dog
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
И јас возев една година на неположено, али не ме фатија ниту еднаш. Рака на срце тоа беше пред некоклу години кога од други места се пунеше буџетот.
Позитивната работа барем за мене беше тоа што си стекнав искуство и самодоверба. Тоа ми помогна на полагањето, затоа што воопшто немав трема и извозев без ниту еден негативен. Бев спремен да возам уште 2 саата без проблем, и убеден бев дека нема да паднам :).

Нејсе, знам дека ти е мерак и се, и ке бидеш некое време Џек во друштво, али и јас би ти рекол да почекаш само заради тоа што сега се врши мнооогу поголема контрола над сообраќајот во државава а и казните се поголеми. Толеранцијата е сведена на минимум.
Ако твоите ти дозволуваат , земи ја некогаш и подвознете се со другарите али се разбира тоа значи да ги почитуваш сите знаци и правила исто како до тебе да има инструктор.

Како и да е, не брзај. Се во свое време:wink:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пиши одкога ќе го кркнеш стапот, вака не е интересно :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Пиши одкога ќе го кркнеш стапот, вака не е интересно :)
Нема заплет вака, исто како супермен си лета а нема криминал, и шо...само си лета, лета....ај белки ќе го фатат за брзо па ќе сподели искуство...а уште поинтересно ќе биде да му најдат џоинт :))))
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Среќа, се ти зависи од среќата. Јас возев без возачка и ниеднаш не ме сопреа. После возев секоја вечер (нели после 23:00 несмее) па пак ниту еднаш не фатиле, додека познавам другари што си платиле казнички:) Ако си баксуз ќе те фатат безразлика дали ќе идеш по главни улици или по слепи:) Почнаа и по најспоредни маалски улички да стопираат цајкани, баш ради таквите што избегаваат да се возат по булевари. Али пак ќе ти речам, се зависи од среќата:)
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
ako si kurnaaz ke te fata ako izigravas ludilo ova ona ako si vozis posteno brate nema zasto da te zastane bar ja taka toa go svakam
i najobicniot dzandar ke te sopre ako vidi deka vozis kako lud preticas vrtis na puna i toa !!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
ako si kurnaaz ke te fata ako izigravas ludilo ova ona ako si vozis posteno brate nema zasto da te zastane bar ja taka toa go svakam
i najobicniot dzandar ke te sopre ako vidi deka vozis kako lud preticas vrtis na puna i toa !!
Нема врска како возиш, особено ако е после 11 да те видат дека си помлад сигурно те сопираат.
Инаку ако се возиш само во населбата кај што живееш сигурно знаеш кај стојат џандарите секогаш, барем кај мене има 3-4 места каде што стојат редовно и си ги избегнувам кога возам и со макар едно испиено пиво зашто казна одма ќе ти пишат.
 
T

Tetro

Гостин
Колкава е казната за возење без дозвола, "со сите прописи"? Знае некој?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колкава е казната за возење без дозвола, "со сите прописи"? Знае некој?
Не знам за парите ама знам дека се припишува и ако имаш намера да полагаш, откако ќе положиш ќе можеш да извадиш дозвола по една година, како суспензија. За ова 100% е вака.
 
T

Tetro

Гостин
Не знам за парите ама знам дека се припишува и ако имаш намера да полагаш, откако ќе положиш ќе можеш да извадиш дозвола по една година, како суспензија. За ова 100% е вака.
Ако е вака, не се исплатува да ризикувате. :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom