Иран

Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
хм, нема тема за Ирак, а некои и онака ги мешат па да се потсетиме,

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
По се изгледа за да ти 'тргне' работата потребно е западот да ти воведе санкции, барем така е со Иран.



Иран има повисок БДП од КСА и Турција заедно!
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.223
По се изгледа за да ти 'тргне' работата потребно е западот да ти воведе санкции, барем така е со Иран.



Иран има повисок БДП од КСА и Турција заедно!
Донекаде и не е точно, Турција загуби многу на лирата и кога претвараш во долари ја немаш таа реална вредност, слично и Русија ја споредуваа со Италија одкако и се преполови вредноста на рубљата, лани и оваа година нафтата одлета у небо, па не е изненадување што Саудиска има толку многу,
според овие волку имал Иран
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
Донекаде и не е точно, Турција загуби многу на лирата и кога претвараш во долари ја немаш таа реална вредност, слично и Русија ја споредуваа со Италија одкако и се преполови вредноста на рубљата, лани и оваа година нафтата одлета у небо, па не е изненадување што Саудиска има толку многу,
според овие волку имал Иран
Поентата е дека Иран е под санкции со децении.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.359
Поени од реакции
19.897
Прв пат слушам за типов, едино ако сум го заборавил нешто...

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776

On May 22, a senior officer of Iran’s Quds Force, a branch of Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC), was assassinated in the Iranian capital, Tehran.

The assassination took place in the Mojahedin Eslam street in the eastern part of Tehran. The officer, identified by the Islamic Republic News Agency (IRNA) as Colonel Hassan Sayyad, was gunned down inside his car by the assailants, who were armed with silenced guns and moving on a motorcycle.

The assassination of Col. Sayyad was also likely the work of the Mossad, which reportedly used the exact same attack method to assassinate Iranian postgraduate electrical engineer Darioush Rezaeinejad on 23 July 2011.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.359
Поени од реакции
19.897
Иран веќе имаа доволно за производство на енергија, едино нешто за што ќе им треба повеќе е за нуклеарка.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom