Ирак: Заедничка офанзива на Шиити и Сунити против Ал Каеда

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
А да те прашам, што не се преселиш во Саудиска Арабија, оти таму е рајот на земјата?
abe i ti sakas u nov zeland ama nema ili negde u kanada tamo ladno ama nema, a ti kao super ti e tuka daj ne lupaj, site sakate da mu ja zduvnete ama nema.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
abe i ti sakas u nov zeland ama nema ili negde u kanada tamo ladno ama nema, a ti kao super ti e tuka daj ne lupaj, site sakate da mu ja zduvnete ama nema.
Значи ти сакаш да се преселиш таму, ама немаш средства а ?

Добро да го преформулирам прашањето. Зошто муслиманите од Македонија преферираат да се селат во европски држави од типот на Германија, Швајцарија, Италија итн, а не сакаат да се преселат во Саудиска Арабија, земја каде што ќе ги уживаат сите муслимански права, наспроти европскиве земји каде што им забранува носење на шамија, градење на минирање, носење бради, земји каде што се малтретирани и гледани како граѓани од втор ред ?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Почело је. Да видиме до која стаза ќе ги стигне овој канцер.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
abe i ti sakas u nov zeland ama nema ili negde u kanada tamo ladno ama nema, a ti kao super ti e tuka daj ne lupaj, site sakate da mu ja zduvnete ama nema.

Муабетов на темава е за шеријатскиот закон и неговиот однос кон луѓето кој, според сите можни извори, луѓето се третирани како ѓубриња, а не е за тоа дека ние сакаме да му ја здувнеме. За тоа, имаш тема кај ЕКОНОМИЈА и кај ДИЈАСПОРА.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nejk
Значи ти сакаш да се преселиш таму, ама немаш средства а ?

Добро да го преформулирам прашањето. Зошто муслиманите од Македонија преферираат да се селат во европски држави од типот на Германија, Швајцарија, Италија итн, а не сакаат да се преселат во Саудиска Арабија, земја каде што ќе ги уживаат сите муслимански права, наспроти европскиве земји каде што им забранува носење на шамија, градење на минирање, носење бради, земји каде што се малтретирани и гледани како граѓани од втор ред ?
nejkam, posto i tie se bullshit, jas sakam (ama nema) ako moze (a ne moze) da se preselam na drugiot svet to est da preminam na patot bez vizi i pasosi.
--- надополнето: 22 јануари 2014 во 21:08 ---
nejk
Значи ти сакаш да се преселиш таму, ама немаш средства а ?

Добро да го преформулирам прашањето. Зошто муслиманите од Македонија преферираат да се селат во европски држави од типот на Германија, Швајцарија, Италија итн, а не сакаат да се преселат во Саудиска Арабија, земја каде што ќе ги уживаат сите муслимански права, наспроти европскиве земји каде што им забранува носење на шамија, градење на минирање, носење бради, земји каде што се малтретирани и гледани како граѓани од втор ред ?
nejkam, posto i tie se bullshit, jas sakam (ama nema) ako moze (a ne moze) da se preselam na drugiot svet to est da preminam na patot bez vizi i pasosi. No znam edna ko niedna mnogu se koi zaminaa za bahrain duabi i u haremot na sultanot od Brunei, za better life.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Да те поправам, никој се нема таму преселено, ниту ќе се пресели. И ти вака се силиш преку тастатура ама да те види мајка ти/жена ти/ девојка ти што пишуваш ќе те лупне со сукалото по глава. Никој со здрав мозок не сака да живее во шеријатска држава....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
nejk

nejkam, posto i tie se bullshit, jas sakam (ama nema) ako moze (a ne moze) da se preselam na drugiot svet to est da preminam na patot bez vizi i pasosi.
--- надополнето: 22 јануари 2014 во 21:08 ---
nejk

nejkam, posto i tie se bullshit, jas sakam (ama nema) ako moze (a ne moze) da se preselam na drugiot svet to est da preminam na patot bez vizi i pasosi. No znam edna ko niedna mnogu se koi zaminaa za bahrain duabi i u haremot na sultanot od Brunei, za better life.


Пукај си у глава и ќе се преселиш на другиот свет,без гајле.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sum probal, nikoj ne dava na zaem, valjda znaes deka togas on ke odgovara za ubistvo posto pistolot bil negov, jas sakam da kupam ama site kao ne davaat iako im nudam pari, nikoj ne prodava.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Добро бе нормални ли се овие, го срушиле споменикот на Мајка Тереза!!
Нека се гонат у пм вахабистите, не ме интересираат. Државните власти треба да покажат заби за оваа работа.

Иначе тоа што бараат шеријат тоа не е остварливо. Освен тоа Косово не е со 100% чисто исламско население.
Прво нека научат вахабистите дека со насилство одат против сопствената вера.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Добро бе нормални ли се овие, го срушиле споменикот на Мајка Тереза!!
Нека се гонат у пм вахабистите, не ме интересираат. Државните власти треба да покажат заби за оваа работа.

Иначе тоа што бараат шеријат тоа не е остварливо. Освен тоа Косово не е со 100% чисто исламско население.
Прво нека научат вахабистите дека со насилство одат против сопствената вера.
Во право си ама тешко,после тоа како одмазда можат да извршат бомбашки самоубиствени напади.. Потоа ќе треба НАТО повторно да реагира за да ги спаси косовските албанци по втор пат, само со мала разлика, овој пат не од срби туку од Вахабисти :icon_lol: А инаку покрај внатрешните албански вахабисти постои шанси да доаѓаат дополнителни муџахедини и од Саудиска Арабија.:vozbud:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Добро бе нормални ли се овие, го срушиле споменикот на Мајка Тереза!!
Нека се гонат у пм вахабистите, не ме интересираат. Државните власти треба да покажат заби за оваа работа.

Иначе тоа што бараат шеријат тоа не е остварливо. Освен тоа Косово не е со 100% чисто исламско население.
Прво нека научат вахабистите дека со насилство одат против сопствената вера.

Something tells me they wont stop the cancer spread.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom