Инцидент во музеј-црквата на Кале!

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Би кажал уште многу работи,само страв ми е да не ме уапсат.Со оглед на тоа што апсат сиромашни млекари и тутунари,а шумски луѓе рушуваат и поминуваат преку ''човечки лешеви'' за да стигнат до некаква цел,тогаш ај поарно да си ќутам да не ме гледате на телевизија со лисици на рацете...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Е сега продолжи да ги учиш Маќедонците за бојкот на "албански производи". Ч))))
Ах, И самиот знаеш дека тоа ми е јалова работа.
Македоците секогаш ќе го изберат патот кој води кон хедонизам и комфор, па макар и да ги заебавате до бурлескни граници, кои веќе се достигнати.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Така така сили се... имаш цел арсенал оружје дома и бункер под куќа...
добивте сила коа дојде пола косово тука па земавте пушките мислите све се решава со че го пукаме... да ја немавте помошта од америка, слобо ќе ве исчистеше сите уште пред 10тина години...
Оти бе не разбирате, оти ни се можи бе дете, ни се можи. Ти ем сакаш антички, ем да не делиш, ем да не го дајш газо под кирија, ем на крај ќе ти го распарчат.
Свиткајте опаш, и сите под сукњите на вашите мамички и женички. Секад сте биле такви не е прв пат. Генетика...
 
?

..........

Гостин
Klosarite zbirat politicki poeni so ova, seblizat izbori, takvi provokacii moze da dovedat do etnicka netrpelivost kade ke patat obicnite gragani, fanatici i religiozni telinja nemat mozok da razmislat rabotat po princi na instinktig nesto kako kucinjata kaj ima hrana trcat i jadat, aobjektot ke se izgradi koga togas i pokraj diveenjeto na kucinjata....
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ах, И самиот знаеш дека тоа ми е јалова работа.
Македоците секогаш ќе го изберат патот кој води кон хедонизам и комфор, па макар и да ги заебавате до бурлескни граници, кои веќе се достигнати.
Хе море... Така мислиш ќе ги зафркниш Аљбанезите... Ај ај, ќе ти помини, секој може шо сака да кажи.
 
В

Вори

Гостин
Знаеш зашто ви се може?Затоа што ви е дозволено.И затоа не ве кривам толку ''вас''колку што ја кривам моменталнава гарнитура и народов наш македонски.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Би кажал уште многу работи,само страв ми е да не ме уапсат.Со оглед на тоа што апсат сиромашни млекари и тутунари,а шумски луѓе рушуваат и поминуваат преку ''човечки лешеви'' за да стигнат до некаква цел,тогаш ај поарно да си ќутам да не ме гледате на телевизија со лисици на рацете...
Ја мислам дека ти треба да аплицираш за работа у А1 и така им ги одмрзнаа сметките сеа, им требаат повеќе луѓе ко тебе.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Знаеш зашто ви се може?Затоа што ви е дозволено.И затоа не ве кривам толку ''вас''колку што ја кривам моменталнава гарнитура и народов наш македонски.
Епа не ни дозволувајте бре, земете и чкрап сечете, ако ви се може. Аутизам...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
:locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked::locked:
 
В

Вори

Гостин
Епа не ни дозволувајте бре, земете и чкрап сечете, ако ви се може. Аутизам...
Да е до мене,можеби би било така.Но,за жал или за среќа некој друг треба да го прави тоа и некој друг ја има таа моќ.
И припази што пишуваш,провоцираш до некоја мера да знаеш.

п.с.Ме интересира дали ти го оправдуваш настанов?
 
?

..........

Гостин
Оти бе не разбирате, оти ни се можи бе дете, ни се можи. Ти ем сакаш антички, ем да не делиш, ем да не го дајш газо под кирија, ем на крај ќе ти го распарчат.
Свиткајте опаш, и сите под сукњите на вашите мамички и женички. Секад сте биле такви не е прв пат. Генетика...
Ako e ova tvoe mislenje za makedoncite po nacionalnost e krajno navredlivo i nevistinito, ako si tolku ti silen ispadni na sirok sokak utre vo eden casot popladne so plakata na koja ke go pisuva tvoevo mislenje za makeoncite pa vidi koj e picka :)
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ја мислам дека ти треба да аплицираш за работа у А1 и така им ги одмрзнаа сметките сеа, им требаат повеќе луѓе ко тебе.
И Сител не се лоши, ги гледам сега, Латекс и company. Изгледа ти ќе одиш таму.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Ako e ova tvoe mislenje za makedoncite po nacionalnost e krajno navredlivo i nevistinito, ako si tolku ti silen ispadni na sirok sokak utre vo eden casot popladne so plakata na koja ke go pisuva tvoevo mislenje za makeoncite pa vidi koj e picka :)
А ти твоето лично мислење за Албанците на таков начин го артикулираш?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Обрнете сега внимание како ќе течат вестите и информациите за овој случај на А1.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom