Информација околу печатење весник/неделник..

Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дали некој може да ми помогне ,да ми каже дали треба некоја дозвола за печатење или нешто и како идат тие работи ...Да ми предложи некоја печатница каде што печатат вакви ствари??... Ми треба за едно здружение па затоа прашувам..Фала однапред

П.с Нигде не ми изгледаше соодветно каде да прашам, ни еден подфорум нема ваква слична содржина па ради тоа решив тема да отворам...Ако добијам одговор послем тоа слободно бришете ја.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Дали некој може да ми помогне ,да ми каже дали треба некоја дозвола за печатење или нешто и како идат тие работи ...Да ми предложи некоја печатница каде што печатат вакви ствари??... Ми треба за едно здружение па затоа прашувам..Фала однапред

П.с Нигде не ми изгледаше соодветно каде да прашам, ни еден подфорум нема ваква слична содржина па ради тоа решив тема да отворам...Ако добијам одговор послем тоа слободно бришете ја.
За печатење и продажба не ти е потребна никаква посебна дозвола. Пред печатењето се што мораш да обезбедиш е ISBN код од Универзитетска библиотека.
Печатници ги има многу, повеќе од многу дури :) Имам големо искуство на ова поле, така да ако главиш и ти треба помош прати порака ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom