Интернет страна за државни лицитации

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Офтопик, многу ефтини становите во Марибор. :confused:
Ne se eftini, realni se cenite, vo Skopje se abnormalno visoki, duri da se smees koga ke se zeme vo predvid standardot kaj nas i tamu. Inaku toa se licitacii, so znaci ne se konecni ceni, sum kupil 5-6 pati kola preku licitacija objavena na ovaa strana tamu.
Vo plan mi e da kupam ednosoben ili dvosoben stan vo Maribor ili okolinata. Stan kupen na licitacija okolu 30-40.000 evra moze da se izdade bez problem za okolu 300-400 evra mesecno.Praj sporedba so Skopje stan od 50-60.000 evra ni za 150 evra ne moze da go izdades. Komedii.
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Секоја институција самостојно организира лицитации.
Во најголем број лицитациите се предвреме завршени а останат е кршот за кој не вреди ни да се уплаќа за учество на лицитација
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Nema nisto be na ovaa. Ah, daleku sme nie od zapadot. Kaj nas licitacii se pravat sve u 4 oci izgleda.
:D
има можеби еднаш на два месеци, некогаш почесто, зависи како. ете денеска имаше завршена е сега. во пдф документот има детали што се продавало и која почетна цена.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
има можеби еднаш на два месеци, некогаш почесто, зависи како. ете денеска имаше завршена е сега. во пдф документот има детали што се продавало и која почетна цена.
Na ovaa sloveneckava skoro sekoj den ima poneso na licitacija.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Postoi li kaj nas nekoja oficijalna web strana so informacii za drzavni licitacii od zaplenet imot,avtomobili i drugo?
Kako ovaa sloveneckava naprimer:
http://drazba-drazbe.com/nepremicnine/stanovanja/stanovanje,-prušnikova-ulica-18,-2000-maribor-detail
Sestra mi zema daewoo matiz za ich pari na licitacija potocno za nekoi 400 evra go zemavme so orginalni 63,200 km smenivme nekoi osnovni raboti i nema galje... poveketo bea krsovi no gi zemaa i tie za ich pari no tie sto gi zemaa najmnogu za na delovi gi prodavaat posle toa. Inaku najdobro e da odish vo narodna banka na portirot da go prasas ke ti kazat. Mene mi kaza lice od vnatre deka imaat dosta koli koi ke se dadat na licitacija ama site se malku krs i ne odrzuvani ama za efitini pari ke gi zemesh.
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Уф, ова убава понуда за стан во Марибор, ем блиску до Европа, ем убаво, ем ефтино :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Sestra mi zema daewoo matiz za ich pari na licitacija potocno za nekoi 400 evra go zemavme so orginalni 63,200 km smenivme nekoi osnovni raboti i nema galje... poveketo bea krsovi no gi zemaa i tie za ich pari no tie sto gi zemaa najmnogu za na delovi gi prodavaat posle toa. Inaku najdobro e da odish vo narodna banka na portirot da go prasas ke ti kazat. Mene mi kaza lice od vnatre deka imaat dosta koli koi ke se dadat na licitacija ama site se malku krs i ne odrzuvani ama za efitini pari ke gi zemesh.
Не му фатило око на некој затоа останало.
А како аутсајдер добра пара се заработува ако се откажеш од лицитација на пикирано возило и наместена цена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom