Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Najdobro na boxot stavi USB MOUSE i automatski ke ti se pokaze na ekranot tastaturata...
Или тастатура компјутерска со USB приклучок.

Јас на мојот Philips телевизор јмам далинско со тастатура и на него има опција за знаците да ги пишуваш. Треба само да вклучуваш едно дугме бидејќи знаците се на истото копче со буквите.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
191
Поени од реакции
87
Или тастатура компјутерска со USB приклучок.

Јас на мојот Philips телевизор јмам далинско со тастатура и на него има опција за знаците да ги пишуваш. Треба само да вклучуваш едно дугме бидејќи знаците се на истото копче со буквите.
Не ме разбираш,овој знак? Го нема на ott player.
Автоматски споено мислење:

Najdobro na boxot stavi USB MOUSE i automatski ke ti se pokaze na ekranot tastaturata...
Na ott player si ima svoja tastatura i go nemaat ovoj znak?prasalnik.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Не ме разбираш,овој знак? Го нема на ott player.
Автоматски споено мислење:


Na ott player si ima svoja tastatura i go nemaat ovoj znak?prasalnik.
Затоа преку компјутер на сајтот ottplayer.tv таму ќе ставаш линкови од листите. После на аndroid box или телевизор ќе си ја инсталираш само апликацијата и ќе се логираш. Таму во апликацијата веќе ќе ти бидат листите ставени.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
116
Поени од реакции
71
Pozdrav svima. Ako nije problem da mi neko proslijedi m3u domacu listu na pp Hvala.
I jedno pitanje dali u nekoj listi ili panelu postoji serija "Dating Nekad Germany 2023"
Opis:
Mislite da ste vidjeli sve načine pronalaženja partnera? Niste,
dok ne pogledate “Golu privlačnost”!
Možda će se činiti površno, no izgled je prvo što nas
privuče na osobi, a Njemacki dating game show
je otišao i korak dalje. Obično prvo dobro upoznamo osobu s
kojom želimo izaći te kasnije dolazi i do intimnijeg odnosa, ali
to nije slučaj u “Goloj privlačnosti”! Potpuno drugačiji
game show za upoznavanje od svih koje ste imali
priliku gledati natjecatelju predstavlja šest golih kandidata,
točnije njihove dijelove tijela, da bi natjecatelj mogao izabrati
osobu s kojom bi izašao na spoj. Premijerno prikazan na Paramount+
uz voditeljicu Meike Emonts, show je do danas prikazan u
osam epizoda pokazavši kako izgleda odlazak na ljubavni spoj,
ali u obrnutom smjeru!
Znaci zanima me dali se serija nalazi na nekoj m3u listi?
Pozdrav
 
Член од
29 август 2009
Мислења
130
Поени од реакции
20
Ako moze nekoj da mi dade nekolku portali za skeniranje so sd kanali posto ovie so hd mnogu mi seckaat fala...
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Ako moze nekoj da mi dade nekolku portali za skeniranje so sd kanali posto ovie so hd mnogu mi seckaat fala...
Seckaće ti i ovi i oni kanali to je do nečega drugog...
Автоматски споено мислење:

Nekoj da se najde da spodeli kako moze da se skenira? Eve na primer jas bi sakal da naucam.
Hah duga i iscrpna priča... Znam da Vas ima novih u ovome, ali evo male smernice. Iščitajte jedno 1000 do 2000 strana unazad šrose tiče ovog dela foruma i imate na serbian forumu pa ako ne svih 334 krenite od pa ne znam 200 strane, tražite bar od 2018 ilo 2019 ka ovamo iako sam ja krenuo pa od onih devicemac i user/pass skeniranja, hah to je bilo zanimljivo, a ovo je već sad nešto drugo... A isto tako imate sve oblike skenera dostupne online kao i confige za iste što po netu što po telegram grupama, pa ko je voljan i ima vremena neka krene eto što pre :)
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Obavezno proucit sve svade na forumu koja strana je profitirala.Jest kraljevina se rastopila.Sad vlada blagostanje,demokracija i hebe ko koga stigne sad.I dalje se gleda sve i vise, nista se nije promjenilo.Cak je i drustvo isto ko nekad.Svi smo zivi i na okupu tako da nema brige ako se ko pita gdje smo.
Sve je ostalo isto jedino ninđa najveca novost.
Sad su nam gluposti na prvom mjestu ,a iptv sporedna stvar, al jos uvijek drzimo konce u svojim rukama.Manje se prica vise se gleda.Pozdrav do nekog novog susreta......
E da ostalo zajednistvo sto neki nikad nece shvatit bez fige u depu.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Obavezno proucit sve svade na forumu koja strana je profitirala.Jest kraljevina se rastopila.Sad vlada blagostanje,demokracija i hebe ko koga stigne sad.I dalje se gleda sve i vise, nista se nije promjenilo.Cak je i drustvo isto ko nekad.Svi smo zivi i na okupu tako da nema brige ako se ko pita gdje smo.
Sve je ostalo isto jedino ninđa najveca novost.
Sad su nam gluposti na prvom mjestu ,a iptv sporedna stvar, al jos uvijek drzimo konce u svojim rukama.Manje se prica vise se gleda.Pozdrav do nekog novog susreta......
E da ostalo zajednistvo sto neki nikad nece shvatit bez fige u depu.
Pa iskreno dsuki i nema više šta da se kaže... Sve je već rečeno,pokazano,objavljeno, toliko da se sad izbacuju tj. kače m3u liste i mac adrese svaki dani to nove i nove i nove toliko da nije mi jasno zašto toliko al ajd nadam se da će se i to smiriti, ali sve im je sad dostupno svi config fajlovi i eto ljudi masovno objavljuju a po meni to nema svrhe,tako da možda je i bolje što smo svi ućutali, nadam se da su i oni koji su previše progovarali o svemu ovome sad zadovoljni onim šta su postigli...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom