Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
1 септември 2020
Мислења
221
Поени од реакции
589
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Zašto mi pri skeniranju u OB ne nalazi nijedan mac, a kad proverim config sa validnim mac on je učita, znači da je config ok, ali šta dalje treba proveriti?
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
Zašto mi pri skeniranju u OB ne nalazi nijedan mac, a kad proverim config sa validnim mac on je učita, znači da je config ok, ali šta dalje treba proveriti?
Neznaći da ti je confih dobar.
Imaš pod KAY CHECK opciju failure ili retry e tu probaj prebacit pa onda provjeri ponovno.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Nekoj da prati config. za client portal za CT Eagle skener, normalno u pp,
Fala

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Dali na openbullet treba da se prae check proxy za da se izbrisat tie proxy sto ne rabotaat ili ne ??
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Ako u random combo uklučiš živi MAC i skener ga uhvati kako kažeš igraj se sa MAC kombom, logično je?
Combo mi nije problem, ja skeniram cele opsege, ali čak i kada taj validan ubacim na početak tog comba preleti ga, mislim da je problem do proxy-ja jer pre sam imao mnogo bolje izvore proxy-ja sad svi uglavnom koristimo sa istog izvora i mialim da je tu caka, jer nekad ga preleti nekad ga pronađe, a u debug proveri on ga lepo pronađe i sve iščita...
Автоматски споено мислење:

Dali na openbullet treba da se prae check proxy za da se izbrisat tie proxy sto ne rabotaat ili ne ??
To nemoj raditi onda ti tek neće ništa naći, ubaciš link od proxy u settingsu i on će ih automatski učitati...
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Combo mi nije problem, ja skeniram cele opsege, ali čak i kada taj validan ubacim na početak tog comba preleti ga, mislim da je problem do proxy-ja jer pre sam imao mnogo bolje izvore proxy-ja sad svi uglavnom koristimo sa istog izvora i mialim da je tu caka, jer nekad ga preleti nekad ga pronađe, a u debug proveri on ga lepo pronađe i sve iščita...
Автоматски споено мислење:


To nemoj raditi onda ti tek neće ništa naći, ubaciš link od proxy u settingsu i on će ih automatski učitati...
Не е проблем во прокси адресите. Вистинскиот проблем е што премногу јавно се објавуваат мак адреси. Колку повеќе се скенира и објавува, толку поголема заштита.
Пример ОБ со и без прокси не го наоѓа овој мак:
500.png

Но тој работи само на еден начин. Да не сликам во останати плеери или апликации истиот мак не работи.
Премногу скенирање и вообразеност. Во смисол дојдов до некој скенер и станав "мајстор". Не оди тоа така, без познавање на основни работи.
Истите тие "мајстори" еден ден пак ќе бараат листи. Пак нека објавуваат мак адреси, мене ниту во џеб ниту од џеб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom