Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Moze nekoj da mi pomogne baram stabilen iptv server so kanali koj ne samo lista koj gledat 500 ljudi v isto vreme i ne kopirani kanali nestabilni koj kocat… ne se problem parite samo da bide uslogata stabilna i bez problemi. Fala vi

moze mi neko pomoci trazim stabilan iptv server sa kanalima koj nije lista koj gledaju 500 osobe istovremeno i ne kopirani kanali nestabilni koje baguju.. nisu problem pare samo da bude usloga stabilna i bez problema. Hvala vam
Prijatele stabilna iptv lista ne postoi... Toa sto sakas ti nema da go dobies i 100 listi da probas. Kaj iptv ne znaes koga ke pocne da zafrkava i li da prekine kanalot da ne funkcionira. Samo legalnoto e stabilno, a toa e A1, Telekom, Mtel i slicnite. Iptv ne e legalno i stabilnost ne ocekuvaj. Jas gi imam probano najkvalitetnite listi. Tvviet i red devil najkvalitetni balkanski, nordic, rapid najkvakitetni svetski i uste stotici kineski. Znaj deka stabilnost nema nikoj osobeno vo udarni termini kako sto e preku vikend derbi nekoe, koga ima liga sampioni ...
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Prijatele stabilna iptv lista ne postoi... Toa sto sakas ti nema da go dobies i 100 listi da probas. Kaj iptv ne znaes koga ke pocne da zafrkava i li da prekine kanalot da ne funkcionira. Samo legalnoto e stabilno, a toa e A1, Telekom, Mtel i slicnite. Iptv ne e legalno i stabilnost ne ocekuvaj. Jas gi imam probano najkvalitetnite listi. Tvviet i red devil najkvalitetni balkanski, nordic, rapid najkvakitetni svetski i uste stotici kineski. Znaj deka stabilnost nema nikoj osobeno vo udarni termini kako sto e preku vikend derbi nekoe, koga ima liga sampioni ...
Ministra stalker portali koji pozivaju strimove sa udp ili flussonic servera su većinom stabilni i pouzdani!
Nema ih mnogo ali oni koji rade, rade dobro!
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
Prijatele stabilna iptv lista ne postoi... Toa sto sakas ti nema da go dobies i 100 listi da probas. Kaj iptv ne znaes koga ke pocne da zafrkava i li da prekine kanalot da ne funkcionira. Samo legalnoto e stabilno, a toa e A1, Telekom, Mtel i slicnite. Iptv ne e legalno i stabilnost ne ocekuvaj. Jas gi imam probano najkvalitetnite listi. Tvviet i red devil najkvalitetni balkanski, nordic, rapid najkvakitetni svetski i uste stotici kineski. Znaj deka stabilnost nema nikoj osobeno vo udarni termini kako sto e preku vikend derbi nekoe, koga ima liga sampioni ...
naravno da postoji mnogi serveri rade odlicno
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Ministra stalker portali koji pozivaju strimove sa udp ili flussonic servera su većinom stabilni i pouzdani!
Nema ih mnogo ali oni koji rade, rade dobro!
Upravo gledam multi prenos na Arenasport kanalima i sve radi za 5 ,bez trazanja i stucanja.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Здраво на сите.Една молба до поискусните и тие кој би можеле да ми помогнат да ми пратат некоја М3U листа за користење исклучиво за своја потреба без давање на други и слични ситуации.Ако има некој вишак однапред му се заблагодарувам :)
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
412
Поени од реакции
1.721
Здраво на сите.Една молба до поискусните и тие кој би можеле да ми помогнат да ми пратат некоја М3U листа за користење исклучиво за своја потреба без давање на други и слични ситуации.Ако има некој вишак однапред му се заблагодарувам :)
Imas pm.Lp
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Postavi nam ovde strim ,kanal sa tom rezolucijom obraduj clanove ili nabroj kanale koji emituju u toj rezoluciji .Inace je i poznatija kao 4K2K DCI 4K (DCI = Digital Cinema Initiatives) 17:9 ,mi sto pratimo na tv_u je 16:9.
E sada prijatelju ako ti ni ovo nije relevantno https://www.samsung.com/rs/tvs/tv-buying-guide/what-is-4k-tv/ onda svaka diskusija je bezpotrebna .
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2017
Мислења
158
Поени од реакции
133
Може ли некој да ми даде ц линија со SKY IT да има streamrelay за тест на ден два.
Благодарам однапред.

Mozhe li neko da mi poshale c liniju koja ima SKY IT sa streamrelay za test na dan dva.
Hvala unapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom