Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
panel sto te nervira to kasnjenje, pa ne prodajes valjda ti liste, da ti se musterije ljute, kad su tek sad ukapirale sta su u stvari platile
Автоматски споено мислење:

a i ja svasta pricam, pa njima ni ne trebaju realni prenosi, oni gledaju samo filmove :D
 

hijazez

Molla kuqe
Член од
27 февруари 2017
Мислења
295
Поени од реакции
480
@panelrazarac i @dux4 uslikajte mi satelit i bilo koji strim da su identicnog prolaznog vremena
Автоматски споено мислење:

ovako nesto majstori

vidite prolazno vreme
Ni jedan (coded) strim ne ide u realno vreme "majstore" . Ni tvoj Dream a ni strim od neke linije.
Pitanje je koliko kasne!!!
Cak i ako ti je kartica lokalna opet ti kasni, jer ta kartica treba da se cita (dekodira). Ako ti je card-reader ( emu server) optimalno/idealno odredjen, jos uvijek na primjer za NDS karticu mu treba oko 95 ms-a da dekodira strim. Znaci ECM ti je 95 ms.
Ako tom ECM-u dodas i ping do klienta +/- 70 ms ( ponovo u optimalnom/idealnom slucaju) onda je 165 ms, sto znaci uvijek kasni.
U tvom slucaju ti kasni 421 ms i 327 ms.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Ni jedan (coded) strim ne ide u realno vreme "majstore" . Ni tvoj Dream a ni strim od neke linije.
Pitanje je koliko kasne!!!
Cak i ako ti je kartica lokalna opet ti kasni, jer ta kartica treba da se cita (dekodira). Ako ti je card-reader ( emu server) optimalno/idealno odredjen, jos uvijek na primjer za NDS karticu mu treba oko 95 ms-a da dekodira strim. Znaci ECM ti je 95 ms.
Ako tom ECM-u dodas i ping do klienta +/- 70 ms ( ponovo u optimalnom/idealnom slucaju) onda je 165 ms, sto znaci uvijek kasni.
U tvom slucaju ti kasni 421 ms i 327 ms.
Lepo si objasnio ali nema ko da te razume.Realno vreme je je prisustvo na samom događaju ,snimanje ,transkodiranje, slanje tu se gubi vreme ,negde više negde manje.Eon na primer 23 sekunde kasni ,eto legalni provajder i još mnogi drugi.Sve što se prati preko tv_a nema je sa zakašnjenjem negde sekunde ,dve negde i mnogo mnogo više.
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
pazite ovako mudraci, za mene je realan prenos, vreme prenosa velikih provajdera zapadno evropskih zemalja, znaci tezim da gledam neki prenos kao i npr. neki Francuz, Italijan, Spanac .......
 

hijazez

Molla kuqe
Член од
27 февруари 2017
Мислења
295
Поени од реакции
480
@kenush@

Ti 421 ms i 327 ms su jos veci kad se doda vreme servera same linije. Odakle on sam te kartice ima, lokalne ili share!!!
Taj 165 ms je ako netko deli svoju lokalnu karticu hop 1, a nisam uzeo u primjer : brzinu interneta, wi-fi ili ne, daljinu.....
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
gledam ja i EON (pretplatnik sam) ali mi je "sladje" gledati prenos neke utakmice na poljskom sport premier
kanalu, kad mogu
 

hijazez

Molla kuqe
Член од
27 февруари 2017
Мислења
295
Поени од реакции
480
Mi pricamo ovde za Dremove i strimove sto znaci i jedan i drugi kasni.
I kod Francuza, Italijana, Spanca i Nizozemca (u mom slucaju) kasne.
Jos jednom, pitanje je koliko kasne?
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
mislim da je svima draze gledati prenos neke utakmice kao covek, a ne sa zakasnjenjem od npr. 50 sec.
Автоматски споено мислење:

Mi pricamo ovde za Dremove i strimove sto znaci i jedan i drugi kasni.
I kod Francuza, Italijana, Spanca i Nizozemca (u mom slucaju) kasne.
Jos jednom, pitanje je koliko kasne?
e, vidis to "njihovo" kasnjenje od 400 ms meni ne smeta
 
Член од
1 мај 2020
Мислења
45
Поени од реакции
57
Glupo je da se raspravlja o kasnjenju na ecm-u odnosno ms nekih servera... Budel neko primjetio razliku vrijeme ttv resivera i cs-a servera ja mu skidam kapu...
To je sve u 0.5sec..
Veci timing ima UPLINK od providera do providera.. Npr. sky na astri ili ttv paket , ista utakmica, odnosno bacanje istog u neku kablovsku mrezu...Mada i to je sve minimalno..
Stream je totalno druga stvar... Izvor ima najmanji a, sve ostalo (svaki drugi HOP/prelom) racunaj +10/15 sekundi , zavisi koliko im je buffering podesen...
 

hijazez

Molla kuqe
Член од
27 февруари 2017
Мислења
295
Поени од реакции
480
e, vidis to "njihovo" kasnjenje od 400 ms meni ne smeta
To "njihovo" kasnjenje nije razlika od Poljskih Sporta i tebe, nego tvoje od te linije.
Ze njihovo kasnjenje ti ne možes znat jer ne znas odakle ta linija dobija svoj izvor. Local ili hop!!!
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
@kenush@

Ti 421 ms i 327 ms su jos veci kad se doda vreme servera same linije. Odakle on sam te kartice ima, lokalne ili share!!!
Taj 165 ms je ako netko deli svoju lokalnu karticu hop 1, a nisam uzeo u primjer : brzinu interneta, wi-fi ili ne, daljinu.....
Satelit kasni između 1 do 2 sekunde ,za čudo analogni signal kasni najmanje.Primer gledao bugarski stat udp relay i skandinavski preko satelita prvi je brži za 2 sekunde.
 
Член од
1 мај 2020
Мислења
45
Поени од реакции
57
Satelit kasni između 1 do 2 sekunde ,za čudo analogni signal kasni najmanje.Primer gledao bugarski stat udp relay i skandinavski preko satelita prvi je brži za 2 sekunde.
Racunaj uplink koji salje gore u transponder i koliko mu treba da dodje dole, eto ti razlike...
Автоматски споено мислење:

Uh sta mene dira dal nesto kasni 15 sek.
Alo......Mislim sad smo poceli cjepidlacit.
Ironija je da najvise smeta to ljudima koji od ilegalnog panela, ilegalno gledaju i onda se nesto bune;=)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom