Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

pesovzoran

Superlative Сasual Dating - Genuine Females
Член од
6 март 2018
Мислења
6
Поени од реакции
3
Здраво,да прашам дали и како може да се одблокира ип адреса ,дали треба да се смене рутерот,блокиран сум од 2-3 сервери преку моилниот интернет ги отварам каналите а на домашниот интернет не, пробав и преку ВПН на андроид бокс,инаку сум на Телекабел.Поздрав до сите и ако може некое решение.
 
Последно уредено:
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Здраво,да прашам дали и како може да се одблокира ип адреса ,дали треба да се смене рутерот,блокиран сум од 2-3 сервери преку моилниот интернет ги отварам каналите а на домашниот интернет не пробав и преку ВПН на андроид бокс,инаку сум на Телекабел.Поздрав до сите и ако може некое решение.
Рестартирај го рутерот, ќе добиеш нова ИП адреса.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.383
Поени од реакции
2.821
Го рестартирав и пак ништо,сега ке го ресетирам на фабрички па ке пробам.
ako imaš kablovski internet, verovatno imaš tzv: NATOvanu adresu, gde vas 20 deli isti IP, i skoro nikad ne menjaju IP,kao što je slučaj kod dinamičke adrese ,svaki restart modema menja IP, samo dobar VPN tipa NORD pomaže

NAT – Network Address Translation je tehnika pretvaranja privatne IP adrese u javnu IP adresu, sa ciljem da više računara izlazi na internet preko jedne javne IP adrese. Privatne IP adrese se ne rutiraju na internetu, samim tim, ako vašem ISP-u pošaljete paket sa privatnom IP adresom, takav paket će biti dropovan. Standardana implementacija NAT-a kod kućnog ADSL priključka je otprilike ovakva… Imate jednu javnu IPv4 adresu na WAN interfejsu, recimo 1.1.1.1/32 i imate LAN segment na 192.168.1.0/24 mreži. Na ADSL ruteru je uključen NAT i on će recimo IP adresu 192.168.1.100 translirati u 1.1.1.1, sa ciljem da paket ima javnu IP adresu, da bi mogao da putuje internetom.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2019
Мислења
11
Поени од реакции
6
Vecina koja slaze konfige inace ne skenira, to koriste samo dok testiraju, konfig, skriptu....
Mislim da ces imati jako mali odaziv na svoj upit. :)
Znam i to. Al ak znaju dobar config slozit znaju ga i upotrijebit. Mislio sam da ce bit izazov slozit cfg za pokusaj zaobilazenja skripte koju sam napravio da odbija skeniranja.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pozdrav, receno mi je da mogu dobiti pomoc na ovom forumu, ako neko ima listu m3u ili mac od bitke ili arta da mi posalje, necu deliti treba mi za privatne svrhe
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
gleda li neko arena premium kanale na 23.5e
Koji su to na tom satelitu da okrenem hehee.
M Sat bi ti e nemoze plati pa gledaj,da slikam i to il netreba.To ne ide u cs.
Nije vraga da si ti platio to.
Автоматски споено мислење:

Pozdrav, receno mi je da mogu dobiti pomoc na ovom forumu, ako neko ima listu m3u ili mac od bitke ili arta da mi posalje, necu deliti treba mi za privatne svrhe
A ko ti to reko cija malenkost.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom