Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
4 април 2018
Мислења
54
Поени од реакции
110
Pozz... svima molio bih malu pomoć tko zna radi se o m3u listi (user i pass) lista je ogromna htio bih izvući samo grupu ex-yu jer me nezanimaju ostale grupe znam da ima neka caka nemogu se sjetiti kako ide .,
Ne radi se o nekoj "caki" več o scripti. Mislim, da se ne može izvuči točno određenu grupu kanala ali se sigurno može odvojeno izvuči samo Live TV kanale ili samo serije ili samo filmove što je jako korisno za velike liste. Može se izvuči i one liste koje se inače ne mogu običnim putem gdje se koristi XC API.
Tutorial i scripta se nalaze OVDJE.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.383
Поени од реакции
2.821
Treba mi Dokumentarni film "General.2021.WEB-DL.x264.AAC-dzoni2020 ", ali ne sa fucking uptoboxa.
 
Член од
10 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pozdrav medijskim magnatima i guruima exYU prostora, da vam sve ide od ruke, tastature, servera i softvera! Da li ima nade za neki pouzdan SK stream/listu ili cu morati da uzmem eon? Cisto licna upotreba sad za Euro
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Луѓе ако ја имате апликацијата Stremio за гледање филмови и серии постои таму и адони за телевизија. Еден од тие на кој не ми текнува на името на адонот има екс ју канали меѓу кој и спорски, има и од Uk каде што имаше мислам и некој Sky sport канали.
Вчера го пробав пуштив Nova, CMC, MUTV и уште некој од понудата канали, си работеше супер.

Дали ќе работи долго време вака супер не знам но искористете додека работат каналите.

Stremio може да се инсталира на Android, Windows, MacOS, iOS, Linux.
 
Член од
29 мај 2017
Мислења
12
Поени од реакции
2
Nemam snage vise da gledam po raznim sajtovima strimove fudbalske, sve mi iskacu neke reklame, plus sto mi secka.
Ako moze neko da mi posalje makar novu s srbija ne mora da bude HD, da mogu ko covek da ispratim EURO ili sport klubove gde ce biti utakmica.
Hvala unapred, stvarno vise nemam snage da gledam po raznim sajtovima utakmice, ubi koliko mi se secka i iskacu razne reklame.
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
58
Поени од реакции
21
dali mozhe nekoj da prati m3u za mrt1 ili nekoj drug balkanski program sto go emitira Euro2020
 
Член од
14 јануари 2021
Мислења
43
Поени од реакции
42
Nemam snage vise da gledam po raznim sajtovima strimove fudbalske, sve mi iskacu neke reklame, plus sto mi secka.
Ako moze neko da mi posalje makar novu s srbija ne mora da bude HD, da mogu ko covek da ispratim EURO ili sport klubove gde ce biti utakmica.
Hvala unapred, stvarno vise nemam snage da gledam po raznim sajtovima utakmice, ubi koliko mi se secka i iskacu razne reklame.
pp
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
nekoj da pise u pp od vimediagroup kako ide url i eden mac,da probam da skeniram,fala
 
Член од
4 март 2018
Мислења
68
Поени од реакции
26
Dobra dan da nema neko za danas samo stabilan Rts ili Eurosport da gledamo klasik na miru?Pozdrav svima
 

Kajgana Shop

На врв Bottom