Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
22 август 2018
Мислења
71
Поени од реакции
79
Dao Šahbaz dao Salezli i narod to unistio za 3-4 meseca svaka susa je objavljivala i unistavala.
i sta ces , mi licemerni vec imamo preko neceg drugog da gledamo ,nije to kurcenje ,sad kad bi to objavili opet bi i to bilo unusteno,za par meseci.Gledaj na Sultanovicima ,na turskim forumima ,takvih ima 1000 foruma koji sve sto mogu uniste ,objavljuje svaka susa i busa .A sto bi ti i dao na pp da ti to koristis sto ja koristim,sta si mi ti ?
Ok kad se ljudi znaju godinama i dele razno izmedju sebe i pomazu to je ok ali ovo ti me pljujes svaki put kad ja nesto napisem i sad ocekujes da ti ja dam .Jedino ako sam lud dacu ti.Ja napisem ovde na Kajgani a neko ode na turski forum i tamo cinkari sta sam ja pisao na Kajgani i tamo me na turskom forumu banuju .
Neka ti daju tvoji drugari sa kojima si ok i gledaj i imaj sta ti volja ,ja i niko normalan nemoze da ti zameri sto ti neko od tvojih dao i imate i nije to kurcenje ako ti imas nesto a ja nemam .99% sto mislis o nekom je projekcija .Šta je čovek iznutra, to vidi u drugima.
Evo ovde na Kajgani ima par mojih dusmana koji su nesto trazili javno i niko im nije dao .Ja sam im poslao na pp i nikad nisam napisao dao sam ovom ovo ili ono ,moja dobra volja kome cu i sta da dam .
Svaka cast, ne treba da se objavi, meni licno ne treba da ne bude da se slihtam, ali da bih dao nekom nesto zaista treba biti 100% siguran u nameru osobe kojoj se daje, sto manje ljudi zna duze ce trajati, svedoci smo toga zar ne?
 
Член од
2 април 2020
Мислења
68
Поени од реакции
34
davalisumi dosad mnogi li nerade pise bloced.hvala svima
 
Член од
24 јули 2019
Мислења
344
Поени од реакции
211
Член од
2 април 2020
Мислења
68
Поени од реакции
34
videoteka neradi samo preko komjutera.pleyera sf vip.a davalisumi tacno nne samo ti nego i drugi pise bloced stb.poslacuti na pm pase uvjeri
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
383
Поени од реакции
772
Pa realno gledano u pravo se,do pred nekoj mesec on licno ce ku....e so slikite od pleyerot kako toj bil samo za "privilegirani".Kako toa od ednas stana za site dostapen.
Ne deka plukam po necii trud ama ovoa mi izgleda na pravo licemerie.
Mozda sam nesto propustio iako sam svaki dan i na Kajgani i na SF i nekoliko drugih foruma.
Volio bih da vidim gdje se to Sale izjasnio da je player samo za "privilegovane".
Da budem jasan neznam Saleta licno ali bih volio da ga upoznam jer covijek koji radi toliko dobrih stvari i daje svima nama na koristenje zasluzuje ako nista drugo respekt.
Svima poznat skaner IPTV playlist checker
nedavno objavio covijek najbolji Mac generator koji sam dosad koristio
i na sve to SF player sa kojim je ispunio sve nase potrebe.
Nevjerujem da ja ili neko drugi treba da brani Saletov doprinos IPTV sekciji bilo na ovom ili nekom drugom forumu ali malo skromnosti oko nasih vlastitih sposobnosti bilo pozeljno.
Prijatan dan svim clanovima Kajgane
 
Член од
24 јули 2019
Мислења
344
Поени од реакции
211
Samo jos da kazem dobio bih od ZOKINIKA m3u lisu kom se i dan danas mnogo zahvaljujem i na jos puno nekim savetima...a listu bih cuvao kao oci u glavu i koristio po par meseci
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Za toa sto te banirale sam si znaes sigurno ,isto kako i ovde
Za sto dobi ban ovde "nemoze MAC ama moze Severen MAC" na toa se secavas.
A kakvi lagi sirese po forumite ,si dobil navodno za druga pricina ban.
Za playerot respekt i za dvata ama ne gi goristam nitu eden ,zosto.
Televizori od 40,50,60 inci pak da se ogranicuvam na laptop ,monitor 10X10 cm ,pa nisto da se vratime na starite CRT televizori.
I mene ne mi kojznae sto ova pleerive za windows,za proverka ajde moze ,Ali za gledanje nikako,se digna prasina ogromna okolu ova se zloupotrebija I site go koristat,ne znam zosto,ako Izleze deka poveketo luge gledaat na niv izleguva deka se raboti za prestiz,jas imam ova ili ona,a na so gledam,na PC,izleguva deka mnogu malku luge so imaat listi ustvari ne gledaat,samo se falat I unistuvaat,mozebi I ne trebase da vidat bel den ovie pleeri.
Pozzz I sekoe dobro

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Samo jos da kazem dobio bih od ZOKINIKA m3u lisu kom se i dan danas mnogo zahvaljujem i na jos puno nekim savetima...a listu bih cuvao kao oci u glavu i koristio po par meseci
Za zokiniko so I da kazam e bescelno ,kakva I lista da sum pobaral sum dobil,sekoja cest

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
208
Поени од реакции
162
Mozda sam nesto propustio iako sam svaki dan i na Kajgani i na SF i nekoliko drugih foruma.
Volio bih da vidim gdje se to Sale izjasnio da je player samo za "privilegovane".
Da budem jasan neznam Saleta licno ali bih volio da ga upoznam jer covijek koji radi toliko dobrih stvari i daje svima nama na koristenje zasluzuje ako nista drugo respekt.
Svima poznat skaner IPTV playlist checker
nedavno objavio covijek najbolji Mac generator koji sam dosad koristio
i na sve to SF player sa kojim je ispunio sve nase potrebe.
Nevjerujem da ja ili neko drugi treba da brani Saletov doprinos IPTV sekciji bilo na ovom ili nekom drugom forumu ali malo skromnosti oko nasih vlastitih sposobnosti bilo pozeljno.
Prijatan dan svim clanovima Kajgane
Autorot na playerot licno ne napisal takvo nesto da bideme jasni,ama drugite.
Samo zaradi nekoja pricina ,odma expresno brzo, posle Sahbazoviot player ,ispadna toj sf player.
Hmm zosto , toa ne licno autorot tuku od tie sto najvise se ku.... tuka na forumot so sliki.
I mene ne mi kojznae sto ova pleerive za windows,za proverka ajde moze ,Ali za gledanje nikako,se digna prasina ogromna okolu ova se zloupotrebija I site go koristat,ne znam zosto,ako Izleze deka poveketo luge gledaat na niv izleguva deka se raboti za prestiz,jas imam ova ili ona,a na so gledam,na PC,izleguva deka mnogu malku luge so imaat listi ustvari ne gledaat,samo se falat I unistuvaat,mozebi I ne trebase da vidat bel den ovie pleeri.
Pozzz I sekoe dobro

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
A za tebe sekoja cest dosega naj naj realen i najiskren odgovor ,toa e stvarnata slika na celata situacija .
Za javno objavuvanje i jas sum protiv posebno za skenerite,totalen masakar na MAC adresi i portali.Ama toa e izbega od kontrolata.
 
Член од
10 јануари 2020
Мислења
47
Поени од реакции
52
[QUOTE = "Vehbos, pošta: 8908777, član: 88127"]
Dijete evo ti na pm provjeren mac i nemoj da kazes da neradi http://stream.idemodalje.org:8080/c
[/ QUOTE]


isto tako nije samo ta adresa, ima ih više

## 185.39.10.39 ##
- adoiptv.com
- bighd24.tk
- tvdp.live
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom