Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
Copy-Paste ....oftopic ali vredi procitati

Proslavljeni odbojkaš Vladimir Vanja Grbić oglasio se na društvenim mrežama i izneo nekoliko činjenica na aktuelnu temu u svetu - virus korona.

Popularni Vanja je na svom Instagramu profilu uz sliku planete Zemlje izneo sledeće činjenice.
"Zahvaljujući COVID-19' su nam neke činjenice postale jasnije:

1) Prevencija spašava više života nego lečenje.
2) Medicinski profesionalci vrede više nego fudbaleri i pevaljke.

3) Evropljani nisu edukovani kao što je izgledalo.
4) Deca su najvažnija za prirodni poredak.
5) Nafta ne vredi ništa ako nema potražnje.
6) Mi, Ljudi smo Virus na Planeti Zemlji.

7) Zemlja se vrlo brzo oporavlja kad smo na miru ili kad nas nema.
8) Sad znamo kako je životinjama u Zoološkim vrtovima.
9) Političari i dalje štite svoje interese i nemaju pojma šta treba raditi.
11) Puno više novca treba usmeriti u javno zdravstvo umesto u naoružanje.

12) Najbogatije zemlje Zapada imaju najlošije javno zdravstvo.
13) Bivše i sadašnje komunističke zemlje su najbolje pripremljene.
14) Sva brendirana roba na koju smo potrošili milione ne vredi ništa.
15) Porodice se ponovo otkrivaju i upoznaju.

16) Na kraju je najvažnije s kim si zatvoren kući.
17) Ponovo se otkrivaju stare vrednosti: kuvanje, vaspitanje dece, sam svoj majstor ...
18) Posao i karijera nisu svrha života.
19) Država isisava i uzima svima, a vraća samo nekima.

20) Porodica je nukleus i osnova društva. Kotrlja se život sve teže i teže, sve sto je bilo lepo za detinjstvo me veže ...
otkrio ameriku a kad ovo prodje trcace jos vise za lovom zaboravice sve ovo koda nikad nije bilo
12) Najbogatije zemlje Zapada imaju najlošije javno zdravstvo.
tu se malo zajebo kanadsko zdrastveno free ,svaki pregled svaka operacija fre ,bolnice na svakom koraku ,klinike na svakom shoping molu ,zemlja koja izdvaja godisnje za zdrastveno ,u americi je haos oni nemaju zdrastvenu zastitu to je istina a sad u tim bogatim evorpskim zemljama sta je istina sta nije to niko nezna mozda je zrtava 5 puta vise a mozda ih nema uopste to se mozda ?> sazna jednog dana
juce vucinic kaze sve je super ,a onda n1 pusti doktor sa cubure koji je u izlolaciji kaze da je jedan ljekar umro 4 zarazena od njih 9 da je u bolnici opsti haos i da nisu imali skoro nikakve zastite i da neznaju kome da se jave za pomoc doktor za 40 godina radnim vjekom ko sad laze on ili predjednik tipicni rat informacija drugo danas suncan dan u torontu u prodavnicama red nema policijskog sata ,svi koji su ostali bez posla dobivaju 69 posto plate ,svi koji nisu imali posao ili ga traze imaju odobreno za 4 mjeseca primanja svi krediti za kartice itd zamrznuti znaci nije da zemlja sve uzima a nista nevraca i jos nesto razlika je od komunmistickih sistema koji smo mi imali i svih drugih za nas pasos nije bilo vize mogao si ici raditi gdje si htijeo putovati gdje si htjeo imati kuce auta bio je moderan sistem ,dok rusi poljaci itd nisu smjeli prdnutii i u tom komunistickom sitemu su 72 bile boginje pa nije bilo policijskog sata ako mislis na taj sistem onda ok
anada Health Care Spending Statistics and Figures
To put how much Canada spends on healthcare into perspective, let’s break things down a little bit more.

  • Total: $264 billion
  • Per Person: $7,068
  • Growth: 4.2% increase over previous y
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2019
Мислења
348
Поени од реакции
798
sinoc gledam konferenciju za "novinare" iz bele kuce .. kaze tremp da ce celokupni tretman obolelih od virusa biti free... a njih je zahvatilo bas nespremne .. tolike pare imaju.. a nemaju osnovne medicinske opreme...
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
sinoc gledam konferenciju za "novinare" iz bele kuce .. kaze tremp da ce celokupni tretman obolelih od virusa biti free... a njih je zahvatilo bas nespremne .. tolike pare imaju.. a nemaju osnovne medicinske opreme...
da imaju skroz slab sistem ,imaju preko 12 miliona beskucnika netreba dalje pricati dno dna
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
132
Поени од реакции
284
da imaju skroz slab sistem ,imaju preko 12 miliona beskucnika netreba dalje pricati dno dna
Tacno, nisu mi dragi ali istina je jedno , vladaju svijetom i ako potonu oni tone citav svijet sa njima , nazalost ! To smo vidjeli iz prethodne krize sa nekretninama , a bog zna da i ovo nije njihovo maslo :sneaky: jer umiranje , starih , bolesnih i onih kod kojih je imuni sistem ravan nuli(narkomani) izgleda da njima indirektno i te kako odgovora po istupima njihovog predsjednika i brojem zarazenih u kratkom vremenu ! Oni su na sve spremni pa i na udarce ispod pojasa ! Sto kazu stari ljudi jedna steta 100 grijeha , nije njima vjerovat.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
165
Поени од реакции
159
Imali neko da podeli neku listu,hvala unapred..pozdrav svima..
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
558
Поени од реакции
1.340
da imaju skroz slab sistem ,imaju preko 12 miliona beskucnika netreba dalje pricati dno dna
Nebi da ulazim u raspravu ali nije bas sve tako u USA kako mnogi misle.Nije tacno da nemaju zdravstveno ili da im bolnice nisu opremljene.Sistem je takav da je sve dobrovoljno.Znaci,radis u firmi koja ima ugovor sa nekim zdr. osiguranjem i tvoja volja da li ces ti to prihvatiti ili ne.Mnogima je zao da uplate i normalno da nisu osigurani.Tako je i za penziono i dr.Kod vas (CA) je druga prica.Socijalna drzava ali zato druge stvari katastrofa...Posto je pivo,viski,cigarete i drugi luksuz :)
Jedan primjer kad sam posjetio druga na Nijagarima... Udjemo u kafic na pivu,OK pusenje zabranjeno,kazem drugu:"ajmo sjesti vani za sto da zapalimo" kaze on "moze ali zabranjeno je iznijeti pivo":LOL:.
Ali sve je to stvar ukusa i kako se ko navikne i prihvati tudji sistem zivota.Ja nisam uspio i vratio sam se u Evropu.Znaci govorim iz licnog iskustva(15.god. u USA):)
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
Ja ću samo reći da je smiješno zaključiti da su komunističke države najbolje pripremljene , mi zaista imamo taj osjećaj za brzu prilagodbu jer smo jučer imali tu rat i svašta nas je tralo pa se brzo prilagodimo i hladni smo zbog toga te manje paničimo , ali drug moj to nema veze sa organiziranoscu i sposobnoscu da se borimo sa pandemijom ....
Kad bi se ovdje nedaj Bože Corona uvukla ko u Italiji masovno , a da ne kažem u zdravstvene ustanove kao u njih pa ni ptice nas ne bi sastavile više , naši doktori bi srali te hipokratove zakletve ko djeca pelene ...
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
Nebi da ulazim u raspravu ali nije bas sve tako u USA kako mnogi misle.Nije tacno da nemaju zdravstveno ili da im bolnice nisu opremljene.Sistem je takav da je sve dobrovoljno.Znaci,radis u firmi koja ima ugovor sa nekim zdr. osiguranjem i tvoja volja da li ces ti to prihvatiti ili ne.Mnogima je zao da uplate i normalno da nisu osigurani.Tako je i za penziono i dr.Kod vas (CA) je druga prica.Socijalna drzava ali zato druge stvari katastrofa...Posto je pivo,viski,cigarete i drugi luksuz :)
Jedan primjer kad sam posjetio druga na Nijagarima... Udjemo u kafic na pivu,OK pusenje zabranjeno,kazem drugu:"ajmo sjesti vani za sto da zapalimo" kaze on "moze ali zabranjeno je iznijeti pivo":LOL:.
Ali sve je to stvar ukusa i kako se ko navikne i prihvati tudji sistem zivota.Ja nisam uspio i vratio sam se u Evropu.Znaci govorim iz licnog iskustva(15.god. u USA):)
istina nema pusenja u kaficima sto je vrhunski , to sto kazes za osiguranje imaju samo koji rade u dobrim firmama ,a o bezbjednosti da negovorim skroz druga tema bio sam nekoliko puta znam nase ljude sto tamo zive neproporucuje se izlaziti vani poslije 23 sati nocu ,samo da s esjetimo unazad dvijew sedmice redova ispred prodavnica oruzja kod njih kupis pistolj ko kod nas burger ,kad prdjers granicu koda si dosao u neki drugi svijet
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
zdravo za site trazim nekoj mac addresa od ovie dve stalker portali


Колку сервери ти се потребни?????????
ти испратив мак адреси од 2 сервери,,сега бараш нов сервер,,,,,
наместо благодарност некоја,,,,или збор ,благодарам,,,,
ми одговараш..ми требаат овие програми,,,,,,еден куп..од коишто немам ни една
 
Член од
16 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
66
Canada Health Care Spending Statistics and Figures
To put how much Canada spends on healthcare into perspective, let’s break things down a little bit more.

  • Total: $264 billion
  • Per Person: $7,068
  • Growth: 4.2% increase over previous y
[/QUOTE]
Да да исто како Вучич да го слушам....
Пре 3 дена отидовме во една од најдобрите детски клиники во светот "Sick kids"-Toronto.
За обичен преглед чекавме само 5 саата.
Ма супер е сме чекале и 8 саата.
Не знам дали да плачам или да се смеам.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
380
Поени од реакции
746
sinoc gledam konferenciju za "novinare" iz bele kuce .. kaze tremp da ce celokupni tretman obolelih od virusa biti free... a njih je zahvatilo bas nespremne .. tolike pare imaju.. a nemaju osnovne medicinske opreme...
I ti verujes da je tako da su doktori pristali da rade bez zastitnih stedstava
Ja radim u medicini ja sigurno u ovoj situaciji nikad ama bas nikad pa makar umro od gladi ne bi radio bez zastite a pretpostavljam ni ti nit bilo ko drugi
Sta ti lekari su toliko humani da bi radili bez zastite ma hajte ljudi ne verujte u sve zivo.Ima lekara koji su zarazeni kao i svuda u svetu al ne zbog nedostatka opreme nego , nisu znali da je pacijent napr zarazen ima svakakvih razloga al da neko zna da leci pacijenta od corone i pristane bez zastite da mu pridje to ima samo u filmovima u realnom zivotu tesko
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
558
Поени од реакции
1.340
istina nema pusenja u kaficima sto je vrhunski , to sto kazes za osiguranje imaju samo koji rade u dobrim firmama ,a o bezbjednosti da negovorim skroz druga tema bio sam nekoliko puta znam nase ljude sto tamo zive neproporucuje se izlaziti vani poslije 23 sati nocu ,samo da s esjetimo unazad dvijew sedmice redova ispred prodavnica oruzja kod njih kupis pistolj ko kod nas burger ,kad prdjers granicu koda si dosao u neki drugi svijet
Pa sto nedaju da iznesem pivu i da zapalim?Kafic je nije obdaniste :)
Sala na stranu.Svaka drzava ima svoje prednosti i mane.(y) Bio sam,vidio sam i odlucio da ni jedna nije za mene.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom