Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
9 декември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
140
večer svima.. jedno pitanje za znalce: lista sa mac adresom mi normalno radi na salezlijevom sf playeru na win10 a ne radi na stb emu na androidu!?!?
zna li netko što je problem?
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
večer svima.. jedno pitanje za znalce: lista sa mac adresom mi normalno radi na salezlijevom sf playeru na win10 a ne radi na stb emu na androidu!?!?
zna li netko što je problem?
до самиот сервер е.....
има неколку такви сервери,,,не работат на STB,,,а работат на SF и на shabaz
 
Член од
3 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
4
Za kolegu milan67,nisam stigao ranije...stalker za octagon skines sa download plugins,extension (zeleno dugme) instaliras, restart enigma pa ga pod dodaci nadjes i uneses url za portal za koji imas ispravan mac, save, pa tipkom ok odaberes koji portal zelis (mozes unijeti 6 url) Sada udji sa total com u rec etc/enigma2 , tu nadjes hwmac, prevuces ga na komp, otvoris sa notepad stavis novi mackoji imas ...samo to, prevuci taj novi fajl nazad u rec, promjeni atribut sa 644 na 755 i izadji, restart reca (ne samo enigme) pa u recu -menu -stalker...i uzivaj, tu ga palis i gasis..i da moras nakon instalacije stalkera podesiti show stalker in menu da ga vidis-mozes i preko jedikmakera ja sam se odlucio za opciju plugin m2b_0.5 r0 (najbolje radi) pa kad skinem liniju otvorim sa notepad i ocistim sve one kanale i filmove/serije koje me ne zanimaju, pa sa tc u tmp, pokrenes plugin 2boom m3u, selektiras Gstreamer i tmp za putanju i za par sekundi sve ok...pozzz
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Некој да има добра листа во ПМ да ми прати за вечерва ми треба? :nesumjas:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom