Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
20 февруари 2015
Мислења
87
Поени од реакции
81
ima li neki makedonski status ili samo objavljujete exe -net ?
a telekom srbija je njihov vlasnik.... pa sad razmislite .....
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
484
Поени од реакции
502
Za poceznike najbolje da ne skeniraju uopste ko moze nek se mene toga nek lijepo gleda i uziva kad pocinjes jednom skenirat vise ne gledas nista samo te vuce da gomilas to staro zeljezo na hrpe i nista ne gledas a vrijeme prolazi i prolazi.Danas si svako moze preustit legalnu tv.Skeniranje je gubljenja vremena pa kad prede u opsesiju udete u jedan zacar krug iz kojeg nema izlaza,a da ne govorim koliko pati porodicni zivot zbog iptv tako manite se skeniranja i uzivajte
Potpolno vo pravo si, i posle podolgo vreme da procitame od tebe nesto odmereno i tocno. Zaraza e skeniranjeto prvo e da naucis a potoa kejfot koga naodjas macovi ili listi. I jas sum eden od tie prvo nauciv skeniranje na UDP statusi so wotweb i nastavci so simple player, potoa listi so ednostavni useri/pasvordi i dodeka nauciv epten retko se naodjaa. Na kraj od objasnuvanjata na hopcup ukapirav sto saka da ni objasni i sega imam nad 150 serveri vo koi ima YU kanali i od site niv najmalku po 10tina macovi, ama stom vidam nekoj server koj go nemam odma dobivam zelba da go skeniram da vidam dali ke najdam Mac adresa od nego. Mnogu pati sum se zateknal kako samiot si velam "pa sto gubis vreme koga imas i premnogu za gledanje" ama ete se nadevam deka za kratko vreme ke me odmine toj kejf za skeniranje.
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
Citam malo forum i sta je pisano na njemu u zadnjih par godina pa placem od smijeha koliko neki kukaju sto neko nekom objasni kako npr. koristiti stebemu :D te nece vise raditi...te ovo te ono.. oni su inače iz bešike odmah programirali i samo im nadahnuće došlo .. :D
Zbog njihovog potencijala Ajnstajn i Tesla se u grobu okrecu što se kasnije nisu rodili jebote ...
 
Член од
24 октомври 2017
Мислења
516
Поени од реакции
579
Citam malo forum i sta je pisano na njemu u zadnjih par godina pa placem od smijeha koliko neki kukaju sto neko nekom objasni kako npr. koristiti stebemu :D te nece vise raditi...te ovo te ono.. oni su inače iz bešike odmah programirali i samo im nadahnuće došlo .. :D
Zbog njihovog potencijala Ajnstajn i Tesla se u grobu okrecu što se kasnije nisu rodili jebote ...
Ako citas forum, citaj za sebe sta druge opterecujes sa time, ja nevidim razliku izmedju tebe koji citas i objasnjavas sta si procito i cudis se , izmedju onih koje ti komentarises. Pusti covjece nek radi ko sta hoce, ne zamaraj ni sebe ni druge, nasali se malo. Pozz
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.032
Kako da resim ovaj problem , negde sam ovo slucajno oznacio i hteo bih da to ponistim
 

Attachments

  • 2,8 KB Прегледи: 129

Kajgana Shop

На врв Bottom