Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Никогаш не сум успеал да отворам Теслин портал,,,,со секакви ВПН,,,
сменета му е адресата ,дали некој знае која е??

исто така да се надоврзам allgames,пробувам со различни впн,,,исто никако да отворам канал
Автоматски споено мислење:

4к можеш само да гледаш преку нетфликс или преку посебен 4к bly-ray плеер со хдми3.0 кабел.
Ни еден провајдер у мк и соседствово не дава 4к сигнал,дури ни фулхд канали немаат.
единствен начин да го тестираш твојот нов 4 к тв е ЈУТУб
одиш на некој понов клип ,видео,,,,и одиш во поставки во квалитет и избираш 4К ,,а не да биде автоматски,туку да биде избран 4К...
ќе имаш 4К,,,само доколку самииот клип,видео има 4к,,,го немаш тоа на секое видео!!!!!
инаку Сет така ги продава нивниот бренд СТ телевизори,,со ознака 4К на кутија,,ама кога ќе отидеш на јутуб .на видео коешто знаеш дека има 4К,,ама таму ни трага од 4к ни од 2к,,,само 1080
 
Последно уредено:
Член од
6 јуни 2016
Мислења
723
Поени од реакции
1.210
Jedno pitanjce momcovi, jel Bitka sta menjala sto se tice STB-a? Nece mi niti jedan mac, znam da imaju Geo Block ali uspeo sam da nalazim "otvorene" ali sad bas nista ne ide, ni sa VPN.
 
D

Deleted member 107909

Гостин
Никогаш не сум успеал да отворам Теслин портал,,,,со секакви ВПН,,,
сменета му е адресата ,дали некој знае која е??

исто така да се надоврзам allgames,пробувам со различни впн,,,исто никако да отворам канал
Автоматски споено мислење:


единствен начин да го тестираш твојот нов 4 к тв е ЈУТУб
одиш на некој понов клип ,видео,,,,и одиш во поставки во квалитет и избираш 4К ,,а не да биде автоматски,туку да биде избран 4К...
ќе имаш 4К,,,само доколку самииот клип,видео има 4к,,,го немаш тоа на секое видео!!!!!
инаку Сет така ги продава нивниот бренд СТ телевизори,,со ознака 4К на кутија,,ама кога ќе отидеш на јутуб .на видео коешто знаеш дека има 4К,,ама таму ни трага од 4к ни од 2к,,,само 1080
Ова не е точно,има uhd k4 телевизори на кои јутјуб платформата им е со мах фулхд резолузија а поддржуваат 4к на нетфликс и блуреј 4к плеери..
Како што напишав претходно единствен начин на гледање 4к на 4к телевизор е блуреј 4к плеер со хдми 3.0 или нетфликс.
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Ова не е точно,има uhd k4 телевизори на кои јутјуб платформата им е со мах фулхд резолузија.
Како што напишав претходно единствен начин на гледање 4к на 4к телевизор е блуреј 4к плеер со хдми 3.0 или нетфликс.
кое конкретно не е точно???
која марка се тие UHD 4 K телевизори кадешто платформата на јутуб му е само 1080 ST,FUEGo или некоја друга марка?
инаку разлика во квалитетот помегу 4К,преку интернет,,,имаме компресиран сигнал,формат...и разлика на Блуреј!!!!!преку блуреј далеку е подобро
 
D

Deleted member 107909

Гостин
кое конкретно не е точно???
која марка се тие UHD 4 K телевизори кадешто платформата на јутуб му е само 1080 ST,FUEGo или некоја друга марка?
инаку разлика во квалитетот помегу 4К,преку интернет,,,имаме компресиран сигнал,формат...и разлика на Блуреј!!!!!преку блуреј далеку е подобро
Филипс,самсунг,панасоник и сони на одредени модели имаат мах фулхд резолуција на јутјуб иако имаат 4к панел.

 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
имаш отворено,,,,,или имаш пуштено сигнал,,,,на овие модели?
од блуреј да пуштиш и на 1080 се познава квалитетот,дека е добар

сони не е тоа што беше,некогаш...филипс имаат премногу добар квалитет преку ХДМИ уред
 
D

Deleted member 107909

Гостин
Имам 4к филипс и разликата е огромна помегу 4к и фулхд.Едино на нетфликс може да се гледа 4к.блуреј плеер е ок али треба да се купува филмови...не е исплатливо искрено десет филма да нарачаш ке те кошта гаволипол.
Нетфликс е најдобра опција.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
213
pozdrav Drugari novi sam clan vidim ovde ima svega a dosao sam na forum po preporuci
htjeo bi pitati da li mozem dobiti listu exyu m3u do praznika da imam sta gledati

Hvala
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
малку ми звучи,како да го рекламираш нетфликс)))
значи за да гледаш online 4К ти треба минимална брзина 25мб /с за да гледаш нормално
инаку на коди на некои адони,,,исто имаш секција 4к,,,точно филмови превземени од нетфликс
 
D

Deleted member 107909

Гостин
малку ми звучи,како да го рекламираш нетфликс)))
значи за да гледаш online 4К ти треба минимална брзина 25мб /с за да гледаш нормално
инаку на коди на некои адони,,,исто имаш секција 4к,,,точно филмови превземени од нетфликс
Најпрактично за UHD содржина е нетфликс,тоа е факт не реклама :)
За брзина на нет си у право,ако брзината на интернетот не ти е доволна за ухд нетфликс автоматски симинјаат резолуција на фхд или хд.
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
е точно овај одговор беше клучен,,,,ако е послаба брзината автоматски симнува на 1080 па чак и на 720....и помалку упатените мислат дека го гледаат во 4к
како и иницијаторот на дискусијава ,,купил 4к тв ,и мисли дека сите канали ќе ги гледа во 4к

инаку добар .одличен квалитет на 4К,може да се гледа преку сателитски приемник ,со антена,,има веќе некој солиден број на 4к канали


Digiturk 4KTurkey

Canal+ 4K Ultra HD PolandPoland

4K UniverseU.S.A.

TravelXP 4Kundefined

Museum 4KFrance

Sky 4K HDRItaly
има уште многу)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom