Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
znam ko ste sta ste i kakvi ste
a neko bolje ili vise nesto od vas zna vi ga please[rimite u narucje dok vam to ne oda a posler ga eliminirate na svaki mozan nacin sto ste mu uradili na vampir ili on vama
Кој е тој vampir? Што тоа сме му направиле односно тој нас.
===========================
Има една стара македонска приказна, се вика "три пари со алал" од Цепенков.
Најдете ја и прочитајте ја. Мене ми останала во длабоко сеќавање и како една водилка во животот.
Во ова "срање" сум повеќе од 20 години. Најпрво со сателитска, секогаш било интересно да се види што има од другата страна. Еднаш направив еден бин фајл, гледање на нешто што беше забрането да се дискутира по сателитските форуми - Irdeto2. Сопствениците веднаш бришат, а јас бан. Тие истите најголеми препродавачи на шеринг, односно на тоа "забранетото", целиот колач за нив. Што ќе ми е цела невестинска торта, па не можам да ја изедам, доволно е да штрбнеш едно парче.
Тешко е прашањето дали сакаш многу, се, или само три парички заработени со алал.
Јас го одбрав трите парички.
Почитувај ги останатите за да бидеш почитуван, некој не може да го свари тоа.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Кај мене земја е UK бидејќи користам napster....утре ќе тестирам со Русија и ќе видам....инаку за копчињата....се имам испробано...и ништо....а апдејти зашто нема подолго време стварно не знам...[DOUBLEPOST=1563653712][/DOUBLEPOST]Закон за музика :
Се што е ново, директно на смарт тв ти доаѓа...[DOUBLEPOST=1563654077][/DOUBLEPOST]P.S.Плавото копче е за групи на канали, а жолтото за распоред...а-з и обратно...
...плус мануелно ја адејтирав smart iptv app со најновата верзија....
UK bi trebalo da e vo red. Vidi na linkov ako najdes nesto ako ne ce cekame hugo da se vrati pa da vidime kako e kaj nego.
https://siptv.eu/howto/lg/
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
pa aj neznam sta ste mu napravili ili on vama
ali atko se pricalo kao da je on imaonekaskripta koju ste zeljno zelele pa vam on to ili prodao ili dao pa ste ga kao admin stavili na neka strana pa posle ste ga izbacili i takve stvari ste ucinili coveku dokniste se dokopali ono sto on imao
a i zaso se ti javuvas ja mislio nisi u ta elita na ljudi
radite sta zelite zabole me za vas sto imate i sto gledate i dali delite ili ne ja si teram po svoje ;)
i jso nsite objavili neki mac od tviba a ima gi 500 i nesto sramota
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
pa aj neznam sta ste mu napravili ili on vama
ali atko se pricalo kao da je on imaonekaskripta koju ste zeljno zelele pa vam on to ili prodao ili dao pa ste ga kao admin stavili na neka strana pa posle ste ga izbacili i takve stvari ste ucinili coveku dokniste se dokopali ono sto on imao
a i zaso se ti javuvas ja mislio nisi u ta elita na ljudi
radite sta zelite zabole me za vas sto imate i sto gledate i dali delite ili ne ja si teram po svoje ;)
i jso nsite objavili neki mac od tviba a ima gi 500 i nesto sramota
jesi ti corav pokazao sam ti macove od prije dvije godine jbo te tv ba
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
pa aj neznam sta ste mu napravili ili on vama
ali atko se pricalo kao da je on imaonekaskripta koju ste zeljno zelele pa vam on to ili prodao ili dao pa ste ga kao admin stavili na neka strana pa posle ste ga izbacili i takve stvari ste ucinili coveku dokniste se dokopali ono sto on imao
a i zaso se ti javuvas ja mislio nisi u ta elita na ljudi
radite sta zelite zabole me za vas sto imate i sto gledate i dali delite ili ne ja si teram po svoje ;)
i jso nsite objavili neki mac od tviba a ima gi 500 i nesto sramota
Urednik sum na serbianforum, tvojot odgovor sto go citirav bese namenet za Sota.
Prvpat slusam deka na toj lik nesto sme mu "napravile".
 
Член од
17 април 2018
Мислења
182
Поени од реакции
99
Reci koji je server da ga objavi opet. I onda nam napiši komentar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Napisati cu ti samo da trenutno imam oko 40-ak servera pretezno od Stojana, svi rade do kad im ne istekne datum accounta.
Neki rade malo losije neki perfektno, tj. variraju u kvaliteti. Jedina mana im je sto nakon 2-3 sata moras pritisnuti bilo sto da bi mogao nastaviti gledati (ne svi).
Nadam se da si zadovoljan odgovorom ;-)
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
nego vi meni kazite zasto vam moje objave smetaju zar to nije deo iptv
strimova ili ja gresim to jso niko od vas nije mi objasnio nemora an slozen nacin na prost ali prosiren
Meni ne smeta ni 1% sto se mene tice ... pricam u svoje Ime ..... stavi i sebe na forum ako ce ti biti lakse :D:D samo..... ne mozes stavljati ljudima tvoje rijeci u usta i da pricaju tvojim jezikom ;) svako neko ima svoj stav i svoje misljenje neko te gotivi neko ne JA ni jedno ni drugo od navedenog ......

Dok si ti ovdje piskarao ja sam bacio nesta u kljun nakon tog zasladio se tortom a predhodno pustio sken sa par mac colona ... sad pogledaj dokle sam stigao i sa kojim mac adresama za sad 63 liste iskenirano e onda uzmes
2A ..... 40..... CD..... 33.... 2a.... 3E.... BE..... 57 itd... i sta mislis koji ce biti rezultat ??? na tebi je da zakljucis ;) naravno sa Exyu kanalima u listi ;)

navodno delite sad liste s a1 konekcija
Evo ti pa pogledaj ;)


toliko od mene .... ti radi sta ti volja ....;)

Pozdrav
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
zdravo drugare znaes ili kako da izvadim linkovite od ovoj aplikacija Shiko Shqip TV - Falas SO WIRESHARK vidi ovde linkot https://play.google.com/store/apps/details?id=shqip.tvfalascopy2

kazi kako da izvadim linkovite ili playlistata sto ima ovoj aplikacija



Da ne se macis

Shiko Shqip TV - Falas Апликацион
Код:
http://163.172.212.71:8000/get.php?username=kanale24tv&password=www.kanale24.com&type=m3u&output=mpegts

Сега пошто не го побара на пп господ знае колку ќе тера :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom