Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Radi u vlc ali na smart tv nece....jel mozes na smart tv preko smart iptv app da gledas udp lista sa titl koji hoces ?
Преку ForkPlayer може udpxy листи. Нема опција за бирање на превод.
И во оваа форма не оди превод:
#EXTVLCOPT:sub-track=x
x е број од 1 до ... онолку колку има преводи на каналот.
Значи се зависи од апликацијата која ја имаш инсталирано.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Jel smo rekli da stavljamo servere i da svako ko hoce sam da si pronalaze...ovako javno gledace bilo ko..... na kukovo lijeto.....
Na LG tv subtitle mozes odabrati gumbom SUBTITLE, na Samsungu ne radi nazalost. :(
Imam LG i nazalozost ne moze se izbrati sub na smart iptv app...iako ja sam stavio po deafault da mi je mk titl...na kabelskom sam otcituje....dok za iptv sa smart iptv app nece....
Преку ForkPlayer може udpxy листи. Нема опција за бирање на превод.
И во оваа форма не оди превод:
#EXTVLCOPT:sub-track=x
x е број од 1 до ... онолку колку има преводи на каналот.
Значи се зависи од апликацијата која ја имаш инсталирано.
А преку смарт иптв апликацијата, нема шанси, така? (да не се мачам џабе)
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
А преку смарт иптв апликацијата, нема шанси, така? (да не се мачам џабе)
Имам LG и само ForkPlayer преку USB. Смартиптв никогаш не сум ја пробал. Форк чита буквално се освен rtmp протокол.
Ова ти е ForkPlayer за LG преку USB. Прво рег на нивниот сајт, стикот во тв и во еден од фолдерите ќе ја добиш повратната информација со која ќе ја комплетираш регистрацијата. Аплоад на листи на нивниот сајт со тоа што имаш оција да ги заклучиш каналите односно да одат само на твоја мак адреса од телевизорот.
 

Attachments

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Имам LG и само ForkPlayer преку USB. Смартиптв никогаш не сум ја пробал. Форк чита буквално се освен rtmp протокол.
Ова ти е ForkPlayer за LG преку USB. Прво рег на нивниот сајт, стикот во тв и во еден од фолдерите ќе ја добиш повратната информација со која ќе ја комплетираш регистрацијата. Аплоад на листи на нивниот сајт со тоа што имаш оција да ги заклучиш каналите односно да одат само на твоја мак адреса од телевизорот.
Имам форк преку ДНС но не го користам бидејки е гломозен за разлика од смарт иптв апликацијата....инаку и смарт иптв апликацијата вчитува udp, m3u8,(ima opcija za hls има опции за плееери...) конвертиран rtmp во m3u8....Битно и со форк не можеш да бираш превод, така?

saskon напиша:
Преку ForkPlayer може udpxy листи. Нема опција за бирање на превод.
И во оваа форма не оди превод:
#EXTVLCOPT:sub-track=x
x е број од 1 до ... онолку колку има преводи на каналот.
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
114
Поени од реакции
135
не сум дома точно да ти кажам, ама на смарт-иптв апликацијата работи сигурно.Ко че стисниш субтитле требаше некако енабле да се напрај.пробувај со копчето сигурно работи 100% проверено
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
не сум дома точно да ти кажам, ама на смарт-иптв апликацијата работи сигурно.Ко че стисниш субтитле требаше некако енабле да се напрај.пробувај со копчето сигурно работи 100% проверено
Не работи другар, а логично би било да работи....за филмови преку usb може и да бирам боја, големина....ај кога ќе можеш провери па пиши...
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
114
Поени од реакции
135
@placeb ако не ти е проблем ај пушти слика горе десно во чошот кога че стегниш СУБ...
до 25 сум на одмор...
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Не работи другар, а логично би било да работи....за филмови преку usb може и да бирам боја, големина....ај кога ќе можеш провери па пиши...
Na LG tv na smart iptv aplikacija za prevod kaj mene e kako na slikite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom