Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
За коди да се сложувам бавно знае да отчитува стримови ама работи добро зависно од линкот за стримот.
Нормално за стрим преку интернет зависи и спецификации на уредот, интернетот.
Ако не можеш да си дозволиш Android tv има и box уреди со Android за доста прифатливи цени.
Сега за сега, сите имаме смарт тв-а,и наједноставно е директно на тв, без приклучување бокс, инсталирање буилди кои мораш нон стоп да ги преинсталираш т.е апдејтираш....etc...
...или во превод:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Сега за сега, сите имаме смарт тв-а,и наједноставно е директно на тв, без приклучување бокс, инсталирање буилди кои мораш нон стоп да ги преинсталираш т.е апдејтираш....etc...
...или во превод:
Јас сум повеќе за тв или бокс со Android затоа што има некој апликации како на мобилните со Android. Tunein, Teamviewer, Yokee karaoke има за ако правиш дома забава со друштвото, апликации со платени листи на канали има..

Коди да има честo update ама па и не е некој проблем не е вечност ќе се стрпиш ќе почекаш да го направиш и тоа.

Навика си е кој како му одговара.
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
163
Поени од реакции
517
Ako nisi primijetio to je bila sala iako mi imamo i kvalitet isti tako samo ako dobro platis....Al nisi ni pomenuo najbolju marku tv-a tak da lupas... ja nisam nabrojao sve najgore nego sam pomenuo jednu jer je HR porijekla....[DOUBLEPOST=1561576433][/DOUBLEPOST]BANG-OLUFSEN (AKO KOGA ZANIMA ONO BAS MARKA ONO BAS BAS KVALITET) LP
Ne zelim da sporim sto je sto, svako u vezi time ima svoj ukus, iskustvo ili misljenje.Ali VIVAX je odlican tv.Ja imam (pored pansonica 42 incha) Vivax 4k 55 incha, android i radi vrhunski.
Sto se tice bang-olufsen to je druga prica i druga dimenzija.To je kao da se uporedi zonda sa bilo kojim seriskim proizvedenim autom.[DOUBLEPOST=1561651973][/DOUBLEPOST]
Neko da objasni kako treba da izgleda user agent u liste?jel treba da ide pred ili posle link od strim?

#EXTINF:-1,EuroNews UK
http://cloudcdn.tk:80/live/12345/12345/14964.ts
Mozilla/5.0 (CrKey armv7l 1.5.16041) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/31.0.1650.0

jel ovo pravilno?
#EXTINF:-1 tvg-id="XXXX" tvg-name="XXXXXX" tvg-logo="images/XXX.png" group-title="XXXX",XXX
#EXTVLCOPT:http-user-agent=Mozilla/5.0 (SMART-TV; Linux;) AppleWebkit/538.1 (KHTML, like Gecko) SamsungBrowser/1.0 TV Safari/538.1
http://XXXXXXXXXX:XX/XXXX/XXX/4208
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2016
Мислења
163
Поени од реакции
517
Pozdrav narode, nosel se tange na ovim vrucinama :LOL:
Drug nemoj ovo licno shvatiti, ali si me podsetio na jednu statiju.
Vo Makedonija ima edna univerzitetska profesorka E.Seleva (feministka) i imase javna statija vo eden makedonski vesnik, so naslov:
"Pozadi sekoja tanga, stoi po edna bitanga!"
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
219
Поени од реакции
151
ako nekoj dava skripta dajte i na mene i jas nesto da najdam (da ukradam) posto i mojata lista privrsuva za nekoja nedela??
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
Sf forum Tuga.. Tuga
Ja se nebi bas slozio sa tvojim misljenjem ;) evo ja sad nasao user i pass od jednog stalkera sa mac adresom znaci nesto sasvim New od Sf-a znaci dobijes odma kad skeniras user i pass ;) sta oces vise ... stavio sam kod nas u odredjenu temu sliku kao dokaz ;) iha ;) ne samo ja ima nas par koji smo to probali savrsenstvo bez mane ;)

uzivaj ti meni na tvoj nacin a ja cu ako vec pricamo o ovom na svoj ;)

Pozdrav za tebe
 
Член од
20 декември 2018
Мислења
200
Поени од реакции
255
Ja se nebi bas slozio sa tvojim misljenjem ;) evo ja sad nasao user i pass od jednog stalkera sa mac adresom znaci nesto sasvim New od Sf-a znaci dobijes odma kad skeniras user i pass ;) sta oces vise ... stavio sam kod nas u odredjenu temu sliku kao dokaz ;) iha ;) ne samo ja ima nas par koji smo to probali savrsenstvo bez mane ;)

uzivaj ti meni na tvoj nacin a ja cu ako vec pricamo o ovom na svoj ;)

Pozdrav za tebe
Tuga čoveku nedati listu kad vas moljika? Dacu ti Mac dacu ti pass?
Pomogni jok odmogni? Vidite da je nov u svemu? Najbolja reklama pritom....

Naravno pozdrav I za vas uživam zahvaljuci zokiniko Robert ch željko zdravko I drugim dobrim ljudima.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom