Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
28 септември 2018
Мислења
84
Поени од реакции
77
potpuno se slazem......ja zavrsavam sa tom pricom ionako je receno vise nego sto treba.....samo hteo da potvrdim da kolege koje su to iznele nisu nista slagale da se gleda,a nije trebalo ni da se prica o tome.....
Ma svako ko ima para moze gledat sa tokenom u vlc, sve ide bez stucanja.Nije to tajna.Plati se za alat i gleda.
gradina
 

Kuz

Член од
9 април 2017
Мислења
198
Поени од реакции
97
Здраво дечки,
ми треба помош, доколку некој има слично искуство, а се работи за следното:
имам SONY Bravia - НЕ андроид, кој имаше до вчера (25.06.2019) опера, а по ново VEWD, и имав инсталирано OTT Player и преку него си поставував и гледав ИПТВ канали. Сега, Sony ја прекинале соработката со vewd и немам никаква опција да пристапам до OTT Player-от. Па прашањето ми е дали има некоја опција да го инсталирам преку USB или нешто слично, бидејки, од smartTV сега ми остана само youtube и netfix.
Би бил многу благодарен ако некој има некое решение за ова (само да не биди купи си ова-она, т.е. андроид бокс, fire stick, google chromecast итн.... иако сега размислувам и за тие опции).
So url loader imas
OTT PLAYER
SSIPTV
 
Член од
20 декември 2018
Мислења
200
Поени од реакции
255
kade se naogja url loader, t.e. kako da pristapam do nego?
nema poveke Opera store (po novo vewd)
Neznam koj tv imaš isto kod mene Sony prekinuo podržavanje aplikacija. Uglavnom morase registrovani tv napraviti nalog za Sony network. Pritom da neznaš koje aplikacije nude.
Tako da sam odlučio box nabaviti. Pritom na box moz da staviš koju hoćeš aplikaciju tv neopterecujes #memoriju# mislim da drugi nemaju Sony Android pa pričaju u prazno.
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Kod nas se nista ne plati a gleda se gradina...;)

Stavis npr na USB i preko Fork Player gledas ... ili preko OttPlayet nebitno

Pozdrav
A konacno si priznao znaci lagao si mi na pm da nemas i jos si nas post poslao torpedo koja si ti figura sota pokvaren do srzi ali ono pokvaren totalno.Nikad se neces opametit .Jos jedan je ovdje lagao mom prijatelju ali nije bitno to samo se nemojte pojedinci vise u nista da se kunete hahahah.Sad cemo malo promjenit stil igre.
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
84
Поени од реакции
77
A konacno si priznao znaci lagao si mi na pm da nemas i jos si nas post poslao torpedo koja si ti figura sota pokvaren do srzi ali ono pokvaren totalno.Nikad se neces opametit .Jos jedan je ovdje lagao mom prijatelju ali nije bitno to samo se nemojte pojedinci vise u nista da se kunete hahahah.Sad cemo malo promjenit stil igre.
Sta se sekiras drug pa ja cu ti poslat cim stignem doma
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
A konacno si priznao znaci lagao si mi na pm da nemas i jos si nas post poslao torpedo koja si ti figura sota pokvaren do srzi ali ono pokvaren totalno.Nikad se neces opametit .Jos jedan je ovdje lagao mom prijatelju ali nije bitno to samo se nemojte pojedinci vise u nista da se kunete hahahah.S
Brzo i ne promisljeno dolazis do zakljucka sa ne provjerenim saznanjem
Kod nas se svakodnevno stavljaju liste u odredjene teme pod 1 i svako moze da si uzme listu koju hoce i kad hoce
Pod 2 jel ja sebi sam ne znam naci listu? I pod 3 ako bi mi bilo kad bilo koja lista bila potrebna mogu da zamolim bilo koga za istu ukljucujuci i tebe... ne znam zasto tako sudis bez adekvatnih argumenata? Ma nebitno .. cini mi se ako si ja nesta nadjem moram se pravdat kako sam dosao do tog ili? Tj. Ako dobijem listu takodjer itd.. zar sam ja tebe ikad pitao na koji nacin i kako ti dolazis do lista? Nisam nikad i ja to ne radim .. ako neko ima znanje kako dodje do liste ja sam posljednji koji ce moliti u smislu ajd mi reci kako dodjes do liste .. kako tazbijes panele itd.... eto toliko

Mogao bi i ja tebi sad u istom tonu odgovoriti kao sto si ti mene prozvao ...... ne samo tebi nego opcenito samo... ja tako na takav nacin ne komuniciram

Postove ne saljem dal tvoje ili bilo cije nikome

Edit
A sta sam ja to lagao da nemam?

Pozdrav i svako dobro
 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Jel neko zna sta je sa onim MTS muzickih kanala ? (jeka, okk, mts music, etc...)

usput...m3u8
[DOUBLEPOST=1561566328][/DOUBLEPOST]+
 

Kajgana Shop

На врв Bottom