Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
20 декември 2018
Мислења
200
Поени од реакции
255
pozdrav da li ima i kakva je razlika između stb emu i stb emu pro aplikacija ? (ako ima nešto bitno za obične korisnike razlika? )
Pozdrav Drug.
Upiši u Browser Googel apk.index. tu ima dosta šta pa i taj emu pro naravno djabaka. Ali pripazi svaka apk nosi sa sobom rizik da je felericna elem virusljiva. Ali živ Čovek treba uvek da proba. Nadamse da sam ti pomogo. Svako Dobro
 

dreambox520

Outstanding Сasual Dating Real-life Females
Член од
20 ноември 2017
Мислења
391
Поени од реакции
218
ajde koj ima vis tv (strumica) davam lista neogranicena fulll ;) samo pm pozzz
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Здраво дечки,
ми треба помош, доколку некој има слично искуство, а се работи за следното:
имам SONY Bravia - НЕ андроид, кој имаше до вчера (25.06.2019) опера, а по ново VEWD, и имав инсталирано OTT Player и преку него си поставував и гледав ИПТВ канали. Сега, Sony ја прекинале соработката со vewd и немам никаква опција да пристапам до OTT Player-от. Па прашањето ми е дали има некоја опција да го инсталирам преку USB или нешто слично, бидејки, од smartTV сега ми остана само youtube и netfix.
Би бил многу благодарен ако некој има некое решение за ова (само да не биди купи си ова-она, т.е. андроид бокс, fire stick, google chromecast итн.... иако сега размислувам и за тие опции).
 
Член од
20 декември 2018
Мислења
200
Поени од реакции
255
Здраво дечки,
ми треба помош, доколку некој има слично искуство, а се работи за следното:
имам SONY Bravia - НЕ андроид, кој имаше до вчера (25.06.2019) опера, а по ново VEWD, и имав инсталирано OTT Player и преку него си поставував и гледав ИПТВ канали. Сега, Sony ја прекинале соработката со vewd и немам никаква опција да пристапам до OTT Player-от. Па прашањето ми е дали има некоја опција да го инсталирам преку USB или нешто слично, бидејки, од smartTV сега ми остана само youtube и netfix.
Би бил многу благодарен ако некој има некое решение за ова (само да не биди купи си ова-она, т.е. андроид бокс, fire stick, google chromecast итн.... иако сега размислувам и за тие опции).
nazalost nema drugi nacin osim box
 

Kajgana Shop

На врв Bottom