Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 јули 2018
Мислења
417
Поени од реакции
502
Ma ljudi,pustite hopcup-a da pistavlja šta želi.Do stalkera i mac mac adresa može se doći i na drugom forumu gdje se nitko nebuni.Možda je i tamo hoocup samo što ima drugi nick.Bez veze se svađate!
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
Код:
http://p5.giffy.be:8080/get.php?username=andrew&password=andrew&type=m3u
http://82.118.242.137/get.php?username=ByMZ4tzw3P&password=3yr7SmVMPp&type=m3u
http://iptvebsat.no-ip.net:7575/get.php?username=brokasreseler&password=brokas2017&type=m3u
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
за кое да си во право?
за какви постови зборуваш/// раздадов пасс во 100 пораки,,никој не набилда постови!!!!!
а на кого ,,некој што денес се регистрира одма да добие ,,,,необјавена листа??
ти нешто ,,сакаш да мудруваш или незнаеш што да правиш сам со себе!!!!!!!


ете маковите раздели ги во порака......
овие 3 не работат!!!!!
pusti idiota zar nevidis da je covjek po zadatku tu terminator[DOUBLEPOST=1558041413][/DOUBLEPOST]
nisam sebican ajde za doljni stalker
i nemoj brisati mac adrese ili post jel nigde ne pise ad je zabranjno
0N:ET:TV:11:69:F4
0N:ET:TV:1A:83:D7
0N:ET:TV:2C:5E:23
mac adrese stavljam kod sultana
ovaj ima okolu 4000 mac adresi a mozda i vise
Код:
http://mdw.mooo.com/stalker_portal/c/
za exe net
admin
boki200boki170
Код:
http://176.67.200.6:88/korisnici/server/administrator/login.php
http://92.60.230.230:88/korisnici/server/adm/login
http://92.60.230.247:88/korisnici/server/adm/login
sta se pravis lud fino ti je receno od strane moderatora ,da se mac adrese nestavljaju javno i ti opet provociras[DOUBLEPOST=1558041717][/DOUBLEPOST]
ja znam da radi ono sto sam postavio
samo neznam zasto opet se moderator buni za neki si pas
da stavljam u rar pa ja nezelim da ljudi nabivaju postove kako bi dobili od mene pas za taj neki si rar :)
kako doticni radi u proteklih par nedelja ili mesec uvek kad
mene banira on nezna sta ad radi pa mami ljudi sa nekakva
lista koja je u rar i sa pasvord stavljena
i odozgora na sve to kaze ljudima mora ad imate toliko i onoliko postova za da bi dobili pasvord kakva provokacija samo ad bi napravili neki postovi da mu ide tema napred :)
pozdrav marko od cepenkovi jesam u pravo
bezmene samo dobar dan jutro vece i nista vise
i ti si pisaoakko se secam triliste od jedan server
a ja staio tri maca
a zamisli ad ih svi postavim oko 4000 ili vise su
kome si dao listu na pm daje gleda duze od jednog dana ,postavi nisi jednom upropastio[DOUBLEPOST=1558041856][/DOUBLEPOST]
Hopcup - Nick Kirgyos u svetu IPTV-a! Uvek na ivici diskvalifikacije/ban-a, ne postuje pravila, moderatore foruma, radi sve po svome i uvek je on upravu! Bravo druze nas pametni, samo tako nastavi daleko ces dogurati! Pozdrav
zaboravio su mi nik crow .kad je upropastio ljude na narodnoj bio tamo reseler pa onda objavio panel sa svim userima stariji se sjecaju toga koji su duze u ovome onda ga nije bilo jedno vrijeme sakrio se u misiju rupu ljjudi ga trazili jer je ogromna lova u pitanju
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
445
Поени од реакции
883
daj bože da se pravi LUD,nadali bi se da će doći tobe..( na bolje)
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
haha pa nek udri ban sto ad ne i onaka nema fajde od ovaj forum site ste nekako zatvoreni za podelba na listi a ustvari site imate i pa trazete ko da gi sobirate za zimnica
:) eden mi pisa u poraka sakal ex yu stalker zada proveri dal mu stb radi ali strikno ad bil ex yu aj sega ke mu go nacrtam
uste ne sma gio napravil site mac adresi od taj stalker enos sam na 2000
i nisto ne davam ili kazuvam u poraki djabe da ne mi pisete
posto znam nekoi luge sa totalno grebatori
a toa kako se doaga do mac ili cel stalkermozebi ke go kazam nekogas objavam nacino
ok daj bitku dva brta diogen ,mediju ,kamiondzije ,novu tv ,boos tv , sta si s euhvatio rusa bugara turaka ,sa default ulazom , nema sti nista ,ako ti prodje komanda i to je ,od njih 1000 jedan ti upali
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Со мак адреси не се зезајте тоа идентификација на секое физичко лице по име, тел и т.н. се нарушува приватност на секој човек и не убаво чуството да се види некој јавно. Точно е дека влагаме гледаме и ние но не бидете до толку тврдоглави за докажување зашто ножот има секогаш две оштрици. Ако прават на некое друго место нека прават што сакаат утре на мета ќе биде форумот па под кључ ќе пропее и админ и модератор кој од каде се логирал и дрн дрн работи. А доаѓаат и тие времиња не сме многу далеку од тоа кога ќе профункционира и закон за тие работи па сега видете. Имате пп за тоа барем една работа може да се реши и не е тешка
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
haha mesas ti nesto izgleda mene trazio kafic po netu a za narodna neznam dal su me trazili
valjda i interpol poternica su izdali
1 nisma bio reseler ili kako kazes vec sam slobodno uso u njihov panel i pokupio sve sto moze ad se pokupi samo za 10
minuta sam sobrao celi panel bez databasa posto mi nije trebala i bio sam tamo kao admin ili user ili reseler ma bio sma sve i svasta tamo cak sma i stavljao kanale ako nisi znao
isto i na kafic bosna vlagor sve sam to provalio i jos uvek imam sve od njih mac usere i servere :) i samo mozes da sonuvas takvi ljudi tebe da traze po netu
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
Со мак адреси не се зезајте тоа идентификација на секое физичко лице по име, тел и т.н. се нарушува приватност на секој човек и не убаво чуството да се види некој јавно. Точно е дека влагаме гледаме и ние но не бидете до толку тврдоглави за докажување зашто ножот има секогаш две оштрици. Ако прават на некое друго место нека прават што сакаат утре на мета ќе биде форумот па под кључ или пропее и админ и модератор кој од каде се логирал и дрн дрн работи. А доаѓаат и тие времиња не сме многу далеку од тоа кога ќе профункционира и закон за тие работи па сега видете. Имате пп за тоа барем една работа може да се реши и не е тешка
upravo to njemu jedino mozes objasniti da mu cekicem zakucas u glavu da mu dodje do mozga[DOUBLEPOST=1558042692][/DOUBLEPOST]
haha mesas ti nesto izgleda mene trazio kafic po netu a za narodna neznam dal su me trazili
valjda i interpol poternica su izdali
1 nisma bio reseler ili kako kazes vec sam slobodno uso u njihov panel i pokupio sve sto moze ad se pokupi samo za 10
minuta sam sobrao celi panel bez databasa posto mi nije trebala i bio sam tamo kao admin ili user ili reseler ma bio sma sve i svasta tamo cak sma i stavljao kanale ako nisi znao
isto i na kafic bosna vlagor sve sam to provalio i jos uvek imam sve od njih mac usere i servere :)
imam dokaz sve to znaju udjes ti sa onima default ,i to je to , hajde daj jos malo turaka rusa rumuna itd za njih si doktor
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
haha nemoj da ti bude krivo slucajno
retkos je to sto kazes ali ima donekle istinu
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
70
Поени од реакции
306
zaboravio su mi nik crow .kad je upropastio ljude na narodnoj bio tamo reseler pa onda objavio panel sa svim userima stariji se sjecaju toga koji su duze u ovome onda ga nije bilo jedno vrijeme sakrio se u misiju rupu ljjudi ga trazili jer je ogromna lova u pitanju
Ma znam, tesko je ovakvom objasniti... Evo i legalnog provajdera EXENET-a vec par puta ceo panel sa userima objavljuje i pravi se lud?.... zakucace njemu Nislije na vrata, kad tad!!!
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
neka se zastite i sta me briga koi stalker odakler je dal na balkanci ili amerikanci imam pravo da objavljam sta zelim
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
70
Поени од реакции
306
neka se zastite i sta me briga koi stalker odakler je dal na balkanci ili amerikanci imam pravo da objavljam sta zelim
Samo se ti zezaj, evo i ja sam iz Nisa, korisnik optickog EXENET interneta, jedan od onih ljudi kojima vise puta bez ikakvog prava javno objavljujes i postavljas privatne podatke, ime, prezime, mac adrese... Ljudi iz EXENETA vec znaju ko si i prijavljen si Visokotehnoloskom kriminalu u Beogradu. A ti radi i dalje pa ces videti gde ces dogurati!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom