Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Nema tuka nikakva filozofija. So WotWeb skeniras cel rang adresi samo na eden port ili onie koi se vo skenerot.
IP adresi tuka:
Код:
http://software77.net/geo-ip/
Odbiras cel rang, primer jas go odbrav ovoj:
194.230.0.197 - 194.230.255.197
I sega zavisi sto baras, jas na port 80. Potoa gi izdvojuvas adresite i poedinecno so httpproxy skener:
Прегледај го приврзокот 206070

Otvoreni nekoi portovi i sega treba da se proverat, ne moze da se znae se dodeka ne se proveri sto se krie pozadi sekoj otvoren port. Povtorno WotWeb, proverka:
Прегледај го приврзокот 206071

I sega sto ima tamu. Ima dreambox kod 403 (forbiden), ako otvoris vo browser:
Прегледај го приврзокот 206072

Nema predavanje kao nema nisto tuka. Na ovoj ne mu najdov no na drugi vakvi DM-ovi ako mu ja pogodis listata na kanali (Vhanibal, likra, ciepf ...) na port 8001 preku VLC bez problem moze da se gleda. Treba malku znaenje i od satelitska.

Go skenirav i port 8088, e tamu ima nesto drugo (Unknown). Sum napisal mnogu pati, se krijat na najrazlicen nacin.[DOUBLEPOST=1552758405][/DOUBLEPOST]
Ova e postara verzija na SimpleTV 0.4.7.r2. Za skeniranje na kanali besprekorno.
Код:
http://www.mediafire.com/file/biq9i1v1vb1w290/simpletv+0.4.7+r2+setup+%28vlc+2.0.5%29.zip
Конечно некој на фин и културен начин да објасни како можиш да почниш со скенирање без да се курчи какви листи поседува. Исто така olbih беше единствен што се обиде да ми објасни.
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
492
Поени од реакции
344
Член од
18 февруари 2016
Мислења
82
Поени од реакции
41
Последно уредено:
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
ни едната ја бива ни другата
првата е алфа верзија,,ни еднаш салам не ми проработи.....тргни застани
за втората ,,подобро е BlueStacks
андроидот е понова верзија,,,,и од таму stb emu..и немаш проблем

резимирано
има двет работи во едно..работат oдлично..само ти треба PC,со доволно рам,,,,и сепак да не е лош процесорот
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2017
Мислења
516
Поени од реакции
579
Ma da brzo bi ja skužio kad bi mi netko popustio ručnu.Ovako više ću se patiti
Ovde ce te svi upucivati okolo i nitko ti nece reci kako se sta radi, pusti ti salezije sa njim ces naci liste za jedan dan i tako ces se muciti i muciti dok ne odustanes od toga i na kraju ces kao i ja kupiti listu od ovih tu koji te upucuju kako se radi sa tim skenerima. Nadam se da si skuzio sta ti hocu reci. Kupi od njih i ne brini, za par dana on je tvoju kupljenu listu drugome prodo da vam svima steka i to ti ide u krug
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
492
Поени од реакции
344
Ovde ce te svi upucivati okolo i nitko ti nece reci kako se sta radi, pusti ti salezije sa njim ces naci liste za jedan dan i tako ces se muciti i muciti dok ne odustanes od toga i na kraju ces kao i ja kupiti listu od ovih tu koji te upucuju kako se radi sa tim skenerima. Nadam se da si skuzio sta ti hocu reci. Kupi od njih i ne brini, za par dana on je tvoju kupljenu listu drugome prodo da vam svima steka i to ti ide u krug
Pa ja te liste neprodajem samo upucujem onoliko koliko znam ako si na mene mislio... pak te liste na koje mislis ako das drugome ne da steka nego skoro neradi nikako....
 
Член од
27 јули 2018
Мислења
417
Поени од реакции
502
Ovde ce te svi upucivati okolo i nitko ti nece reci kako se sta radi, pusti ti salezije sa njim ces naci liste za jedan dan i tako ces se muciti i muciti dok ne odustanes od toga i na kraju ces kao i ja kupiti listu od ovih tu koji te upucuju kako se radi sa tim skenerima. Nadam se da si skuzio sta ti hocu reci. Kupi od njih i ne brini, za par dana on je tvoju kupljenu listu drugome prodo da vam svima steka i to ti ide u krug
Da u pravu si.Imam kupljenu listu i upravo se tako ponaša.Hvala na savjetu!
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
153
Поени од реакции
204
A nebi se baš složio sa tim da se iste liste prodaju više puta,IPTV gledam oko 4 godine,do listi sam dolazio skeniranjem,pomoću nekih ljudi sa ovog foruma,kojima sam zahvalan,gledao sam preko kompa i Android TV,brzina neta mi je uvijek bila od 10-20mgeabita,bez obzira kako sam dolazio do listi njihov rad je bio jedan dan dobar,drugi svako malo bufering i slično i sve je to trajalo dok nisam kupio Android Box,zašto ovo pišem,zato što sam uvjeren da je kod većine najveći problem uređaj preko kojeg gledaju IPTV,slab procesor,malo RAM-a i onda je jedini krivac lista,što ne znači da su liste savršene,naprotiv ima ih svakakvih ali da su najveći problem,nisu,ajmo malo logike velika većina tu ima listi sa više servera i sve liste trzaju,buferaju itd. zar je moguće da su svi serveri u banani,ja sam znao imati 10-tak listi sa različitih servera i nekako mi je logika bila da je problem kod mene,ako neki uređaj podržava gledanje IPTV-a ne znači da će raditi OK,pišem iz svog iskustva
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2018
Мислења
417
Поени од реакции
502
Nisu sve kupljene liste takve.....................[DOUBLEPOST=1552812197][/DOUBLEPOST]
neznaci ni ako skuplje platis negdje da su bolje ili obrnuto tj eto ima vise faktora sa antoniom se u jednu ruku slazem....
Vjerojatno nisu sve ali ove od 5-6 eura uglavnom da.Kad dobijem test liniju radi super a nakon par dana problemi.Kad je liga prvaka planet sport je beskoristan.Svaki mjesec mjenjam listu ali sve je to tu negdje.Možda da platim ovu od 10-12 eura bilo bi bolje.Ali to mi je skupo.Satelit je zakon.Motor,c liniju i loviš sve od 75E-30W.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom