Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

I

ilijao88

Гостин
Навистина си зајадлив :), но понекогаш коментарите ти се на место.

Што би била нормална листа? Еве еден пример.
Прочитав еден смешен коментар "udpxy листите се срање, ако еден ја има листата ја имаат сите" :). Не е така.
Квалитетот на udpxy листи е подобар, тоа е стрим од прва рака. Оние стримери што си ја знаат работата, знаат и добро да се заштитат.
Прегледај го приврзокот 187641

Бугарска адреса.
Лесно нели, мало сутра :).

Што е тука тешко, има јузер и лозинка и оној другиот дел од стримот. Подеднакво тешко како за панел, флусоник, сталкер, а ова квалитетен извор за нив.

Не се ограничувајте само на еден вид на стримови, затоа што постојано некој ќе ве влече за нос.

Нема што добра е оваа "Nemas li neki normalni list da gledas".
a kako da skeniram takve user i pass?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
ovo ProgDVB koja versija e druze i stavil li sve kodeka tamo ili guras na ova free
Ovo je verzija ProgDVB7.15.Pro i imam sve sto treba u njoj.Nije free.
ProgDVB беше и остана одличен софтвер за сателитска, кабелска и Интернет телевизија, прв пат го имам користено во 2002 година на работа со сателитска картичка на компјутер.

Не го имам користено со години, но гарантирам дека тие кои ќе бидат подготвени да платат од свој џеб за комерцијална лиценца за ProgDVB, ќе им се исплати до последен денар, одличен софтвер, ако некогаш купам сателитска антена и сателитска картичка за компјутерот, дефинитивно ќе одам со ProgDVB, за Интернет телевизија не знам колку добро врши работа, но Русите кои го прават овој софтвер знаат што прават - врвен квалитет.
 
Член од
1 март 2017
Мислења
420
Поени од реакции
237
Член од
15 март 2017
Мислења
39
Поени од реакции
24
Lijep pozdrav svima jel ima ko nasu ex-yu listu da da na pp hvala...
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Ovo je verzija ProgDVB7.15.Pro i imam sve sto treba u njoj.Nisu mi neki kanali imali sliku,samo ton ali kad sam ubacio najnovije kodeke proradilo je sve.
Mојата верзија е 7.16.4 која верзија ти е скинот интересен скин.Треба да се инсталира K-Lite_Codec_Pack_ и се си работи супер.
 
Член од
25 август 2016
Мислења
357
Поени од реакции
1.270
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2017
Мислења
185
Поени од реакции
334
Pored slike i uputstva ja nisam uspio da dobijem EPG!
Hvala toma58 svakako.Nije do tebea i ne odustajem ja bas tako lako i nastavicu da cackam i dalje pa sta bude
 

Kajgana Shop

На врв Bottom