Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Здраво дечки,одамна сум на форумов иако не толку активен во дискусии и повеке пасивен ученик.Потребна ми е некоја стабилна листа на Македонски канали (евентуално некој ЕКС ЈУ) за ДМ 800 за на планина каде нема никаква опција за дтв.Доколку има некој расположен да помогне ....може на ПП
Член на Кајгана од 2012 прв коментар/мислење после 6 години дирекно на оделот за ИПТВ ајде народе нека му помогне некој на човеков :) :cuc:
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Член на Кајгана од 2012 прв коментар/мислење после 6 години дирекно на оделот за ИПТВ ајде народе нека му помогне некој на човеков :) :cuc:
ама пиша дека пасивно гледал)))
испратими некоја добра листа на ПП,имам потреба))
покажи добра воља
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
ама пиша дека пасивно гледал)))
испратими некоја добра листа на ПП,има потреба))
Пази само комбинација ДТВ немало на планина а интернет има за гледање o_O
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
Пази само комбинација ДТВ немало на планина а интернет има за гледање o_O
Незнам кој ти е филмот или глумиш лудило ама кога си толку паметен знаеш дека мобилен интернет има секаде а телевизија НЕ.
Иначе се работи за Лазарополе па бујрум на кафе летоска да гледаме ДТВ.
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
Член на Кајгана од 2012 прв коментар/мислење после 6 години дирекно на оделот за ИПТВ ајде народе нека му помогне некој на човеков :) :cuc:
ама пиша дека пасивно гледал)))
испратими некоја добра листа на ПП,имам потреба))
покажи добра воља
Извинете пријатели што го прочитавте мојот прв коментар после 6 години членство (избегавам да пишувам ради некои куртиони што се прават многу паметни и сакаат да ги исмејуваат другите) иначе со сателеитски антени се занимавам повеке од 25 години (можда и не сте биле родени тогаш ) уште кога се гледаше со скај стар картици на комп.Имам дримбокс и гледам се живо и диво ама не можам да ги закачам нашите канали па затоа побарав помош од некои коректни форумџии а од дурекс не ми треба ништо.
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
Извинете пријатели што го прочитавте мојот прв коментар после 6 години членство (избегавам да пишувам ради некои куртиони што се прават многу паметни и сакаат да ги исмејуваат другите) иначе со сателеитски антени се занимавам повеке од 25 години (можда и не сте биле родени тогаш ) уште кога се гледаше со скај стар картици на комп.Имам дримбокс и гледам се живо и диво ама не можам да ги закачам нашите канали па затоа побарав помош од некои коректни форумџии а од дурекс не ми треба ништо.
imas listu na pm
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Извинете пријатели што го прочитавте мојот прв коментар после 6 години членство (избегавам да пишувам ради некои куртиони што се прават многу паметни и сакаат да ги исмејуваат другите) иначе со сателеитски антени се занимавам повеке од 25 години (можда и не сте биле родени тогаш ) уште кога се гледаше со скај стар картици на комп.Имам дримбокс и гледам се живо и диво ама не можам да ги закачам нашите канали па затоа побарав помош од некои коректни форумџии а од дурекс не ми треба ништо.
сме биле родени сигурно
јас користев сателитска уште кога беше аналогна
па потоа дигитална
па скај стар
па дримбокс
ако имаш дримбокс тогаш со шеринг може да гледаш буквално се
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
сме биле родени сигурно
јас користев сателитска уште кога беше аналогна
па потоа дигитална
па скај стар
па дримбокс
ако имаш дримбокс тогаш со шеринг може да гледаш буквално се
imas pm
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
8
сме биле родени сигурно
јас користев сателитска уште кога беше аналогна
па потоа дигитална
па скај стар
па дримбокс
ако имаш дримбокс тогаш со шеринг може да гледаш буквално се
Имам дримбокс и гледам буквално се освен Нашите (Македонски) канали кои никако не можам да ги оворам со дримот .Затоа и побарав само листа од Мак канали (Мтв,Сител,Канал5...) Незнам зошто се дигна толку прашина пошто убаво нагласив дека само тие ми требаат а секако другото го гледам на сателитска и не ни помислувам на иптв.[DOUBLEPOST=1518898817][/DOUBLEPOST]
Hvala prijatelju i svaka cast,odakle i da si NAKLON DO PODA.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
како можам преку интернет од странство да гледам Македонска телевизија онлајн,ги затвориле сите канали,неможеш да пристапиш со ИП адреса од странство !??? ве молам за помош!
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Имам дримбокс и гледам буквално се освен Нашите (Македонски) канали кои никако не можам да ги оворам со дримот .Затоа и побарав само листа од Мак канали (Мтв,Сител,Канал5...) Незнам зошто се дигна толку прашина пошто убаво нагласив дека само тие ми требаат а секако другото го гледам на сателитска и не ни помислувам на иптв.[DOUBLEPOST=1518898817][/DOUBLEPOST]
Hvala prijatelju i svaka cast,odakle i da si NAKLON DO PODA.
инаку како ќе набилдаше постови))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom