Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
21
Поени од реакции
18
Evo i mene ,zahvaljujem na otvorenju registracija !!! Ukratko ova tematika iptv tj traćenje listi me unazad mjesec dva poćela interesirat stoga sam poćeo ćitat po forumima skinuo neke alate i malo po malo poćeo ali rezultati su za sada slabi vidjet čemo dalje. Malo mi pomažu neke kolege i sa ovog foruma koji mi putem skype pomažu i daju poneku listu na ćemu sam im besprijekorno zahvalan a pogotovo kolegi internacional koji je po svemu proćitanom na ovom a i drugim forumima pravi majstor ovog zanata stim da se drugi majstori ne uvrijede !pozzz
 
Член од
3 август 2016
Мислења
150
Поени од реакции
170
Zato je Kajgana momentalno ono sto jeste a i postaje medju najboljim forumima exyu pa i dalje,postala je medzunarodno poznata,posebno ovaj deo foruma,svi se razumemo dobro,jos kad bi uvrede prestale gde bi joj bio kraj.
Mislim da Makedoniji netraba bolji ambasador od Kajgane.
8
Смејати се или плакати.... Кајгана је међународно призната због овог дела форума - ко је то призна, амбасадор чега ?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
4
Цела листа Astra
Ако продолжите вака со јавно објавување, ништо нема да ви остане за гледање
Поздрав до сите
Код:
Astra
http://37.46.192.226:9000/playlist.m3u8
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
573
Поени од реакции
606
Смејати се или плакати.... Кајгана је међународно призната због овог дела форума - ко је то призна, амбасадор чега ?
Blago tebi za tu tvoju inteligenciju,da uprskas stvari i uneses negativne energije,za to si stvarno pismen/a
Kolektore,detektore ili kako bese tacno.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Види, тоа правило за кирилица е од самиот почеток на кајгана, можеби треба да се смени. Имам јас лаптоп купен во јуес со MacOS. Ниту знам ниту пак ме интересира дали може македонска поддршка на него :).
Има многу такви наши гастрбајтери што немаат мк поддршка, а не значи дека сум јас поголем македонец од него :).
Најдобро е да се прогледа низ прсти, не е битно со каков фонт се пишува туку што се пишува.
Друго, не е фер на сите што не се од Македонија да им наметнуваме правило:

Срби, Хрвати, Црногорци, Бошњаци, сите разбираат македонски но не знаат да го зборуваат :). Треба ли да ги избркаме, се разбира не :).
Друга ми беше поентата во постот,точно баш ова што ти го кажа-сите разбираат македонски но не знаат да го зборуваат.Јас не реков да се пишува на кирилица.јас милион посто сум убеден дека разбра што му одговорив,но се прави на тошо дека не ме разба.Ако не разбира кирилица како ја најде темава а се е на кирилица по форумот.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2013
Мислења
169
Поени од реакции
285
Друга ми беше поентата во постот,точно баш ова што ти го кажа-сите разбираат македонски но не знаат да го зборуваат.Јас не реков да се пишува на кирилица.јас милион посто сум убеден дека разбра што му одговорив,но се прави на тошо дека не ме разба.
:pos:
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2017
Мислења
240
Поени од реакции
32
pozdrav svima, sve pohvale na forumu, sjajan je.ako bi neko mogao da mi posalje na pm stabilnu listu ex yu kanala i neki tutorijal i alat kojim bih mogao da skeniram liste bio bih zahvalan.pozdrav svim forumasima, hvala unapred :)
 
Член од
24 мај 2016
Мислења
340
Поени од реакции
691
Admini mijenjajte boju, očoravit ćemo mi što non-stop visimo na najboljem forumu na Dunjaluku. pozdrav za sve (site).
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
68
Поени од реакции
77
Sve je super, ima nas dosta i treba se pomagati međusobno. Respekt za pojedince koji su stvarno vrh u ovoj temi.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
28
Поени од реакции
14
Lijep pozdrav svima. Da nema neko namjerno ili slucajno stream od TVBPK (TV Gorazde)? Samo sam jednom prosle godine uspio naci ovu tv , mislim da je bila lista 'fra' i vise nigdje drugo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom