Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.236
Поени од реакции
7.753
Луѓе, вчера ми стаса email промоција 25% намаление нудат овие од proskytv.net намалени цени богами многу. Купив уште 4 акаунти за топ цена. Сервисот е предобар сликата стакло.
Мене ми дадо втор пат тест и тоа ме изненади зошто никој не дава два пати тест.
Третиот пат викам ајде да видам колку пати даваат и ми пратија мејл на македонски дека веќе ми дале тест а видов ми пратија и за промоцијата.

Ако некогаш се одлучам платена би земал од листава.
Автоматски споено мислење:

според мене, до сега тестирано еден куп апликации TiviMate дефинитивно најдобра апликација за гледање оптимизирана добро, работи само на андроид.

А за SmartTV најдобра барем досегашниве тестови покажале smart-stb .
Од TiViMate најдов премиум апк постара верзија ама на едниот телевизор Philips ми работеше a на другиот Grundig не.

Ако земам листа платена не ми се дава плус пари и за апликација плеер. Затоа барам некоја апк кракната премиум.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2009
Мислења
233
Поени од реакции
106
Na LG televizor SSIPTV ne prikazhuva nisto na Home stranicava t.e. glavnata stranica. Sum deinstaliral i instaliral ponovo, no pak istiot problem. Zna li neko sto problem moze da ima?
Simnija i
Na LG televizor SSIPTV ne prikazhuva nisto na Home stranicava t.e. glavnata stranica. Sum deinstaliral i instaliral ponovo, no pak istiot problem. Zna li neko sto problem moze da ima?
Na koja stranica ne ti prikazuva ,nisto.Ja simna aplikacijata SSIPTV.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
520
Поени од реакции
712
Simnija i

Na koja stranica ne ti prikazuva ,nisto.Ja simna aplikacijata SSIPTV.
Aplikacijata se otvara, i kada stavis lista, na "home" stranicata listite se so iminja "item1", "item2" (ili bilo koe drugo ime koe nie go pisuvame) itn.

Znaci tuka e prazno, stavim liste preku web dodeka na aplikacija ne gi prikazuva, a koga sum na web konektiran tamu gi prikazuva site listi koi gi imam prikaceno i porano.

Se raboti za LG TV so WebOS, da bese za android togas e druga prikazna.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
233
Поени од реакции
106
Aplikacijata se otvara, i kada stavis lista, na "home" stranicata listite se so iminja "item1", "item2" (ili bilo koe drugo ime koe nie go pisuvame) itn.

Znaci tuka e prazno, stavim liste preku web dodeka na aplikacija ne gi prikazuva, a koga sum na web konektiran tamu gi prikazuva site listi koi gi imam prikaceno i porano.

Se raboti za LG TV so WebOS, da bese za android togas e druga prikazna.
Koj listi stavas,i na content gi stavas.
Автоматски споено мислење:

Koj listi stavas,i na content gi stavas.Ke napravis SAVE na listata,toa e gore,kaj item 1.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
538
Поени од реакции
325
nekoj da prati link za tivimate premium bez plakanje, fala
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.236
Поени од реакции
7.753
nekoj da prati link za tivimate premium bez plakanje, fala
Ако ти врши работа оваа постара верзија. Провери телевизорот или боксот на што и да ја користиш дали ќе ти ја отвора.


Од тоа што приметив оваа верзија нема видеотека. Ако листата кој ја имаш има филмови и серии немаш на Tivimate посебен дел VOD во менито. Друго во опциите треба сам да подесиш да може да ги вртиш каналите на копчето плус и минус за вртење на каналите. Провери и дали ќе ти прикажува EPG. Ако не ти прикажува ќе треба да ставиш линк од EPG програмски водич.

Мене оваа верзија не ми ја уклучуваше на едниот телевизор. Ја инсталира ама кога ја вклучувам одма се гаси.

Другите понови верзии кој ги најдов како премиум сепак не беа премиум. Така да некој ако пробал премиум верзија понова бесплатна нека пише.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pozdrav svima
Imal neko mozda jednu dobru domacu m3u listu viska, bio bi mu zahvalan.
 
Член од
9 мај 2020
Мислења
30
Поени од реакции
12
Predlozhete nekoj kvaliteten IPTV? Po mozhnost da mi pratite kontakt od gazdata.Fala
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.864
Последно уредено:
Член од
12 декември 2018
Мислења
188
Поени од реакции
324
skoro sve liste imaju ...mozes gledati na milion lista

Untitled.jpg
Автоматски споено мислење:

Evo vam pocinje Fury -Usyk


klik 3 faild times i uzivajte ,,,nema hvaljenja
pozdrav
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom