Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
leas help how works this channel in stb working great bud when i try in mx player dont works"js": {
"id": "312",
"cmd": "ffrt http://portal2.msat.rs:81/ch/c7bcb4747e824aa1f436c6de25173dc5",
"streamer_id": 0,
"link_id": 940,
"load": 0,
"error": ""
},
"text": "array(6) {\n [\"id\"]\u003d\u003e\n string(3) \"312\"\n [\"cmd\"]\u003d\u003e\n string(66) \"ffrt


http://portal2.msat.rs:81/ch/c7bcb4747e824aa1f436c6de25173dc5\"\n

[\"streamer_id\"]\u003d\u003e\n int(0)\n [\"link_id\"]\u003d\u003e\n int(940)\n [\"load\"]\u003d\u003e\n int(0)\n [\"error\"]\u003d\u003e\n string(0) \"\"\n}\ngenerated in: 0.043s; query counter: 16; cache hits: 0; cache miss: 0; php errors: 0; sql errors: 0;
Тоа ти е министра портал кој работи сосем различно од xtream панел. На секое менување на истиот канал онаа низа од бројки и букви после /ch/ се менува и генерира.
500.png

Значи не може во MX, VLC, Daum ...
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
ja i kad mi nesto ne radi, ne trudim se da saznam, zasto to ne radi, nego idem dalje, ima tih servera koliko hoces :D
Автоматски споено мислење:

ni vpn ne koristim ;)
Автоматски споено мислење:

ljudi, pa niste to platili da bi vam radilo super, a i kad platis ne radi kako treba :pos:
 
Член од
13 јули 2015
Мислења
163
Поени од реакции
24
Тоа ти е мhva
Тоа ти е министра портал кој работи сосем различно од xtream панел. На секое менување на истиот канал онаа низа од бројки и букви после /ch/ се менува и генерира.
Прегледај го приврзокот 325438

Значи не може во MX, VLC, Daum ...
инистра портал кој работи сосем различно од xtream панел. На секое менување на истиот канал онаа низа од бројки и букви после /ch/ се менува и генерира.
Прегледај го приврзокот 325438

Значи не може во MX, VLC, Daum ...


hvala za pomos brate
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
351
Поени од реакции
213
Дали има лигална Iptv да може да се гледа во германија.поздрав
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
500
Освен гигаиптв кој сталкер портал има добра колекција со мк канали и мк превод на доку/филмски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom