Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Инсталирај WinPcap 4.1.2, без него не работи. Потоа покрени како администратор.
Не е кај мене од вчера, тоа му е поради нов абдејт.
winpcap.png
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Koj ke pojasni kako se skenira ova so simple tv player ili druga aplikacija.[DOUBLEPOST=1470518355][/DOUBLEPOST]Si barate vo google iskacaat dobri adresi.
intext:Copyright © 2014 Xtream-Codes v1.0.59.5 intext:Forgot your Password?[DOUBLEPOST=1470523088][/DOUBLEPOST]Бомбона работа за проверка дали работат линковите од некоја програма.
Код:
http://www.iptvsaga.com/m3u-detective-player-tools-for-windows/
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
pozdrav drugari. Imam pitanje. Ja kad pustim vasu listu kanala svaki kanal radi otprilike 20 sekundi i prekine. Jel to tako treba ili su potrebna dodatna podesavanje?
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Денес случајно влегов на сајтот stream.mk и видов има некој нов канал под име Stoptv. Под името доле пишува МК што значи е од Македонија. Мене ме интересира дали оваа телевизија е некоја нова локална, сателитска ли е или е само тоа интернет телевизија ?
Capture.PNG
Пред малку идеше спот на Џибони (хрватски пеач) а сега оди на Некс Тајм Излези Ѓурѓо. Приметувам доста добра музика пуштаат и тоа поп, рок, балади и ред друго што барем јас во последно време слушам.

Има ли сајт некаков оваа телевизија ? Доколку некој знае нешто за телевизијава нека пише одма баш сум заинтересиран да знам.
 
Член од
7 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
pa jel postoji onda neka fora ili sta vec kako da gledam te kanale. Ovako lista ne sluzi nicemu?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom