Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
10 мај 2010
Мислења
470
Поени од реакции
245
Prati validan mak u pp da probam ako imas

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.245
Поени од реакции
3.602
f1it
Автоматски споено мислење:

ups, sta je ovo, neke multi kamere, samo da li su drimovi ili udp-ovi :D
nego, ne znam moze li ovo na tv :pos:
 

Attachments

  • 259,1 KB Прегледи: 123
  • 329,9 KB Прегледи: 106
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
249
Поени од реакции
881
Pa daj promenite naziv ove teme ,recimo trebalo bi da bude
Slike iz moje IPTV Baste.
Jer sve drugo sto bi hteo covek da objabi ovde sem slika ovde je zabranjeno i odma se brise recimo u nazivu teme pise
"стримови"
a treba da pise
"стримови забрањени"
jer kad god stavim neki odma je obrisan od strane nadleznih.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.006
Поени од реакции
23.187
Pa daj promenite naziv ove teme ,recimo trebalo bi da bude
Slike iz moje IPTV Baste.
Jer sve drugo sto bi hteo covek da objabi ovde sem slika ovde je zabranjeno i odma se brise recimo u nazivu teme pise
"стримови"
a treba da pise
"стримови забрањени"
jer kad god stavim neki odma je obrisan od strane nadleznih.
Еве, последно објаснување. Во почетното мислење си стои правилото: линкови до нелегална содржина и било каква нелегална содржина се забранети. Ако во насловот на темата стои „стримови“, не значи дека треба да се постираат линкови. Темата е за генерална дискусија за интернет радио и телевизија, за стримови, прашања и сл. Значи да ДИСКУТИРАТЕ, а не да споделувате.

Ете, отвори подфорум Филм и ТВ, ќе видиш како е истото уредено во темата Инфо за нови филмови достапни на торент - нема ниту еден линк до торент, затоа што тоа е забрането, а сепак сите споделуваат називи на торенти. Ако некој не може да го најде бараниот торент, има приватна порака, ќе праша таму, ќе му кажат. Така треба да е и тука: се што е нелегално, пиратско, споделувајте го по приватни пораки или преку други канали, четови, messenger, whatsapp, viber, discord... Како сакате. Тука ПИРАТЕРИЈАТА Е ЗАБРАНЕТА. Точка, крај на муабетот. Кому не му одговара, слободно нека го напушти бродот, ќе ми ја олесни и мене работата.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
249
Поени од реакции
881
Jel zna neko sta je sa Ilievski Ace nema ga ni ovde ni na drugom delu foruma ,a godinama je bio tu i bio mnogo dobar covek ,taman kad je savladao IPTV deo nestade covek .Ako ga neko zna neka ga pozdravi .
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.367
Поени од реакции
2.185
Еве, последно објаснување. Во почетното мислење си стои правилото: линкови до нелегална содржина и било каква нелегална содржина се забранети. Ако во насловот на темата стои „стримови“, не значи дека треба да се постираат линкови. Темата е за генерална дискусија за интернет радио и телевизија, за стримови, прашања и сл. Значи да ДИСКУТИРАТЕ, а не да споделувате.

Ете, отвори подфорум Филм и ТВ, ќе видиш како е истото уредено во темата Инфо за нови филмови достапни на торент - нема ниту еден линк до торент, затоа што тоа е забрането, а сепак сите споделуваат називи на торенти. Ако некој не може да го најде бараниот торент, има приватна порака, ќе праша таму, ќе му кажат. Така треба да е и тука: се што е нелегално, пиратско, споделувајте го по приватни пораки или преку други канали, четови, messenger, whatsapp, viber, discord... Како сакате. Тука ПИРАТЕРИЈАТА Е ЗАБРАНЕТА. Точка, крај на муабетот. Кому не му одговара, слободно нека го напушти бродот, ќе ми ја олесни и мене работата.
Да неби долазило до забуне шта се смије а шта не смије најбоље је ову тему затворити за писања а отворити нову у којој ће у првом посту јасно писати шта се смије а шта не. Тако ћеш и ти имати мање посла и сви бити упознати.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
285
Da malo pojasnim ovo sta sam mislio ,nisam se dobro izjasnio.
Lista odnosno plejer pokazije likove ,slike od vozaca bolida.
Dali druge liste i plejeri mogu tako ,nije mi poznato.
Автоматски споено мислење:

Да неби долазило до забуне шта се смије а шта не смије најбоље је ову тему затворити за писања а отворити нову у којој ће у првом посту јасно писати шта се смије а шта не. Тако ћеш и ти имати мање посла и сви бити упознати.
Ima lepo napisano i objasnjeno na prvoj stranici od teme.Tako da i naglasio je kome se ne dopada,ima mali milion foruma.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom