Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
28 февруари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
14
Nasao sam jednu C lijinu koja je aktivna u jednom dreamboxu, ako nekom znaci nek se javi..
uphops: 1, maxdown: 0, SCT HD/Hustler HD/Redlight HD (13E), 05050F00, 05050800, 05060C00, 05060A00, 05050C00, Max TV (5E/16E/13E/12W), TRK/Racing (5E), Redlight New Elite (13E/5W/12W), CanalSat France (19E), Private Spice (13E), SCT HD/Hustler HD/Redlight HD (13E), SCT (13E), 05032000, BIS TV (13E/5W/19E/12W), BIS TV, Dolly Buster (13E), JSC Sports (13E/20E/26E/7W), SRG Swiss (13E), RTVI (13E), Neovisne TV Hayat (13E/4W), TV Slovenija (13E), SRG Swiss (13E), HRT/MTV Adria (13E/4W)
uphops: 1, maxdown: 0, Platforma HD/Tricolor (9E/36E)[DRE-Crypt]
uphops: 1, maxdown: 0, Tricolor (36E) [DRE-Crypt]
uphops: 1, maxdown: 0, Raduga TV (75E), 06520015, 0652FFFF
uphops: 1, maxdown: 0, Poverkhnost+ DTH (36E), 06540077, 06540078
uphops: 1, maxdown: 0, Stellar/Kontinent (70E/75E/85E), Stellar/Kontinent, 0602000C, 06020011, 06020016, 06020018, 0602001A, 0602001B, 0602001E, 06020020, 06020023, 06020025, 06020026, 06020027, 06020029, 06020032, 06020042, 06020060, 06020065, 0602008D, 0602008E, 06020091, 0602FFFF
uphops: 1, maxdown: 0, Viasat (5E/75E)
uphops: 1, maxdown: 0, Cyfra+ (13E), CanalSat France (19E), Canal+ France (19E), CanalPro France (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, SKY Italia (13E)
uphops: 1, maxdown: 0, SKY Deutschland (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, Akta/Kabel Kiosk/TVN/DigitAlb/Technisat/My TV/T-Home/Magio Sat/MBC HD/Starmax HD (5E/9E/13E/16E/19E/68E/4W/7W/30W) Comhem SE [DVB-C]
uphops: 1, maxdown: 0, Satellite BG (23E), Satellite BG (23E), Satellite BG
uphops: 1, maxdown: 0, HD+ (19E) [ROM142]
uphops: 1, maxdown: 0, JSC Sports (13E/20E/26E/7W), 06030004, 0603006F
uphops: 1, maxdown: 0, MTV/Arqiva/DigiTurk (13E/19E/5E/7/42), Digiturk (7E/42E)
uphops: 1, maxdown: 0, SKY Deutschland (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, SKY UK (28E)
uphops: 1, maxdown: 0, POLSAT HD [ROM142]/Mediaset Premium (13E/5W), Polsat HD, Polsat HD
uphops: 1, maxdown: 0, SKY Deutschland (19E)[ROM181]
uphops: 1, maxdown: 0, RTL/UPC Direct (13E/19E/1W), UPC Direct (1W/19E), UPC Direct, UPC Direct
uphops: 1, maxdown: 0, TVB/Nova-SCT/Bulsatcom/DSTV/True/ART-JSC/CTI (9E/13E/39E/68E/78E/7W/15W), Nova (13E)/SHOWTIME (7W)/Bulsatcom (39E), Nova (13E)/SHOWTIME (7W)/Bulsatcom (39E), Nova (13E)/SHOWTIME (7W)/Bulsatcom (39E), 06040008, 06040009, 0604000A, 06040030, 06040014, 0604005A, 0604005B, 06040066, 06040086, 06040087, 0604002B, 06040069
uphops: 1, maxdown: 0, Redlight HD/SCT (13E&5W)
uphops: 1, maxdown: 0, Hello HD+/Tring TV/eVision (9E/13E/16E)
uphops: 1, maxdown: 0, DigiTV (1W)[ROM190], DigiTV, DigiTV
uphops: 1, maxdown: 0, Digiturk (7E/42E)
uphops: 1, maxdown: 0, Viasat (5E/75E)
uphops: 1, maxdown: 0, SKY Germany/SKY Germany Extra (19E)[tunneled Nagra]
uphops: 1, maxdown: 0, yes (4W)
uphops: 1, maxdown: 0, AthinaSat HD (39E) [Bulcrypt]
uphops: 1, maxdown: 0, Polaris (39E)[Deltacom]
uphops: 1, maxdown: 0, Salellite BG/N/Conto TV/RUV (23E/13E/1W)
uphops: 1, maxdown: 0, Digital+ (30W/19E)
uphops: 1, maxdown: 0, Sky Italia (13E)
uphops: 1, maxdown: 0, Salellite BG/N/Conto TV/RUV (23E/13E/1W)
uphops: 1, maxdown: 0, Skylink (23E), Skylink, Skylink, Skylink, Skylink, 0D960024, 0D960028
uphops: 1, maxdown: 0, Harmonic (4W)
uphops: 1, maxdown: 0, TV Cabo [ROM142]/Multicanal (30W)/SABC (68)
uphops: 1, maxdown: 0, Vectra PL [DVBC]/Redlight/UPC/DaVinci (13E/1W/4W/5W)
uphops: 1, maxdown: 0, Canal+ Nederland (19E/23E)
uphops: 1, maxdown: 0, Skylink CZ/Turner/Disney (23E/19E/9E), Skylink CZ (23E), Skylink CZ Premium (23E/19E), Skylink CZ, Skylink CZ Premium
uphops: 1, maxdown: 0, Akta/Kabel Kiosk/TVN/DigitAlb/Technisat/My TV/T-Home/Magio Sat/MBC HD/Starmax HD (5E/9E/13E/16E/19E/68E/4W/7W/30W) Comhem SE [DVB-C]
uphops: 1, maxdown: 0, Stellar/Kontinent (70E/75E/85E), Stellar/Kontinent, 06020005, 06020015
uphops: 1, maxdown: 0, CS Link (23E), CS Link (23E), 0D0F0005, CS Link Premium (23E), 0D0F0009
uphops: 1, maxdown: 0, HD+ (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, ORF (19E), ORF (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, 27100000, 27100006
uphops: 1, maxdown: 0, 098C0000
uphops: 1, maxdown: 0, 06290000, 06290001, 062900C8
uphops: 1, maxdown: 0, TivuSat (13E)[ROM250]
uphops: 1, maxdown: 0, TV Vlaanderen (19E/23E)
uphops: 1, maxdown: 0, CanalSat France (19E), Canal+ France (19E), CanalPro France (19E)
uphops: 1, maxdown: 0, Akta/Kabel Kiosk/TVN/DigitAlb/Technisat/My TV/T-Home/Magio Sat/MBC HD/Starmax HD (5E/9E/13E/16E/19E/68E/4W/7W/30W) Comhem SE [DVB-C]
uphops: 1, maxdown: 0, UPC Direct (1W), 0D970004, 0D970008, 0D97000C, 0D970010
uphops: 1, maxdown: 0, 09400000
uphops: 1, maxdown: 0, Skylink/WDS (23E/19E/10E)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
169
коди,,не е баш најдобар за гледање ТВ,.,,а за филмови е закон.
коди ти имаш на компјутер ,,,или на андроид бокс?
овие листи се гледаат на Vlc,за windows..или
perfect,tivimate,iptv extrime и уште голем број на Iptv плеери.
Автоматски споено мислење:


ти си голем провакатор!!

сепак прашав за адресата,,а не за корисничко име

ова е твојот сервер...го криеш,како змија нозете! ;)
Koji repository i koji addons?
Тоа што го користам е целосен build односно целото Коди ти се "претвори" во друга апликација и потоа не може да додаваш други адони.
BalkanGreen се вика buildot.
Потражи на youtube имаш туторијали доста, само мора кодито да ти е 18.х т.е претпоследна верзија.
Ако сакаш пиши пп ќе ти објаснам.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
21
Поени од реакции
9
Тоа што го користам е целосен build односно целото Коди ти се "претвори" во друга апликација и потоа не може да додаваш други адони.
BalkanGreen се вика buildot.
Потражи на youtube имаш туторијали доста, само мора кодито да ти е 18.х т.е претпоследна верзија.
Ако сакаш пиши пп ќе ти објаснам.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
Koristim raspberry pi 4 libreelec, ti skinovi me ne zanimaju, trebam samo addon za te sportske kanale a posebno me zanima nba league pass
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
169
Koristim raspberry pi 4 libreelec, ti skinovi me ne zanimaju, trebam samo addon za te sportske kanale a posebno me zanima nba league pass
Не знам до толку Јас гледав од еден туториал и го инсталирав build-отни добро функционира, го користам и на бокс и на телефонот.
линк од repoto e: http://blackeyerepo.xyz/kodibalkan/

btw која е цената за една стабилна листа на годишно ниво? Битно ми е да ги имам спортски канали, и по некој филмски со превод.


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.187
Не знам до толку Јас гледав од еден туториал и го инсталирав build-отни добро функционира, го користам и на бокс и на телефонот.
линк од repoto e: http://blackeyerepo.xyz/kodibalkan/

btw која е цената за една стабилна листа на годишно ниво? Битно ми е да ги имам спортски канали, и по некој филмски со превод.


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
овдека сите се кријат..не кажуваат дека имаат сервери....а за сликање први се))

контактирај го @Hugo FM има сопствен сервер и понуда,на тоа што ти треба.
каналите Хуго 1 до 10 се негови!
hugo 2.jpg Hugo.jpg
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2020
Мислења
220
Поени од реакции
188
Jel odgovorno tvrdis da je resseler,daj adresu da ga razbucamo.Dobices od mene listu kad ga provalimo.
odgovorno mi se čini da je reseller više bosanskih iptv portala, treba samo gledati šta objavljuje, čime se hvali ...
ali čovjeku nije ništa zamjerit ... fali ga raja, i reselleri daju svojoj raji ...
 
Член од
11 јануари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
4.520
Evo idem i ostavljam ti - sutra,
Koja više nisu mračna,
Nego topla i prozračna.
Ostavljam ti sutra,
Ne jedno, već bezbroj njih,
I u svakom jutru jedan stih!

Ne, to nije osveta, jer nas više nema.
To je samo navika, jednog boema.

I neću te zvati, a znam da ću htjeti,
I spavat ću, ali ću i bdjeti,
I boljet će dok iznova iz zemlje ničem.
Taj sam što sklad je zamjenio kičem.

Dobro vam jutro dobri ljudi.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.203
Поени од реакции
2.457
Да не знае некој дали има стрим за слушање на МРТ Радио 2? Ама не онака на сајт со (видео) плеер како што е http://play.mrt.com.mk/live/48 туку директно линк што можам да си го пуштам преку VLC?
Код:
http://vod-c57.interspace.com:80/channel_abr/48/playlist.m3u8?wmsAuthSign=c2VydmVyX3RpbWU9My8yNi8yMDIxIDg6MzE6MjcgQU0maGFzaF92YWx1ZT1LNEJGMDdBS0RCQlprVnh3MEd1OU13PT0mdmFsaWRtaW51dGVzPTMwJmlkPTYwNWQ5YmRmYmE1ZDQ=
a možeš se igrati upiši .txt fajl u notes ,save as (all files) mp.m3u, save, ikonu otvaraj sa VLC, (ako ti je teško da link iz code taga c/p u mrežni tok VLC-a.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom