Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.187
инсталирав
Blue Thunder..на коди.....и каналите работат,,некако добро,скоро одлично..листата е со 2 конекции..и малку тоа ми е чудно

нека ме конектира на ПП.тој што има повеќе информации.
.баш ме интересира,на кој принцип работи,,,,,,за да не го уништуваме овде,со јавна дискусија
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
850
Поени од реакции
83
Добро утро,
Успешно ставив некои српски плејлисти.
Темава е стварно супер, не знам како не сум ја приметил поскоро.

Имам прашање во врска со преводот,

Успевам да го ставам преводот на компјутер во VLC но на телевизор во SS IPTV не испаѓа иако успешно го селектирам, до телевизорот ли е?

На некои програми и аудиото успешно се менува.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 јануари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
4.520
Umorne ptice na umornim granama,
Uspavano nebo bez ijednog oblaka,
I pažljivo odabrano cvijeće u ruci,
Prošlost što doziva - samo se privuci...

Ovdje nikog više nećes pronaći.
Kad zatvoriš oči i sunce će zaći.
Uz molitvu "u ime oca i sina..."
Ostala je samo konačna tišina...

I tko si i gdje si i s kim,
Sve je razlog da te zavolim.
I sve zaboli kada pogriješim.
Život je i cvijet i trn, ko ruža.
Kada damo srcu da nas razoruža.

Dobro vam jutro dobri ljudi.
 
Член од
19 август 2018
Мислења
123
Поени од реакции
422
Член од
27 февруари 2019
Мислења
199
Поени од реакции
383

Kajgana Shop

На врв Bottom