Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
5 септември 2017
Мислења
26
Поени од реакции
0
Член од
8 август 2015
Мислења
68
Поени од реакции
17
Здраво, ќе може ли мала помош, имам philips smart tv, на него има sstb и ssiptv апликации, има ли можност на нив да се гледаат тв? На stb-то има 3 или 4 канали и незнам како и дали може да се стави некоја листа...исто и на ssiptv може ли да се стават листи? Ако може и ако некој има некоја вишок листа нека прати....фала ви
 
Член од
5 октомври 2017
Мислења
609
Поени од реакции
1.998
Здраво, ќе може ли мала помош, имам philips smart tv, на него има sstb и ssiptv апликации, има ли можност на нив да се гледаат тв? На stb-то има 3 или 4 канали и незнам како и дали може да се стави некоја листа...исто и на ssiptv може ли да се стават листи? Ако може и ако некој има некоја вишок листа нека прати....фала ви
ukucas kod koji dobijes na tv
1592585717556.png
Onda odes na external playlists ubacis onu koju sam ti poslao, stisnes ok i save i refresh na tv i trebalo bi da ti radi.
Ovde imas nacin kako da ubacis.
P.S Makedonski kanali ne rade na nekoliko servera, nadam se da ce proraditi brzo
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.083
Поени од реакции
3.433
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom