Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
7 јуни 2011
Мислења
127
Поени од реакции
47
Инстслирав и пак исто, пробав на телефон се работи нормално ама на боксот ништо не помага :cautious:

како прво дали двете листи што ги проба со истиот проблем се од истиот сервер? ако да блокиран си од серверот (ниеден канал не ти отвара на боксот)

исклучи рутерот 10 минути пак пробај

ако си поврзан со рутерот со вифи, поврзи се со лан кабел и пробај
 
На врв Bottom