Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
1 мај 2017
Мислења
75
Поени од реакции
12
do juce je moljakao za alate ovde a sad se pravi pametan - onaj smrdamudic nije jedini baksuz ,ovi stranci su jos gori
Unë nuk jam një shpikësi dhe kërkoj falje për të gjithë, edhe pse nuk kam bërë një akt të ndryshëm, unë jam një i huaj për ju, gjuha ime nuk është gjuha juaj, por dua të mësoj të ndryshoj dhe ripërtëris respektin tim për të gjithë sponsorët e forumit dhe gënjeshtarët.

I am not an inventor and I apologize to all, although I did not do a dissenting act. I am a stranger to you. My language is not your language, but I want to learn to change, and I renew my respect for all the sponsors of the forum and the liars.
 
Член од
28 октомври 2017
Мислења
275
Поени од реакции
678
@hopcup, da si malo pismeniji, da znaš koristiti zarez, točku i veliko slovo vjerojatno bi netko i naučio nešto iz tvojih postova, no ovako je to za većinu ostala hrpa razbacanih, besmislenih podataka. Ne sekiraj se, nisi jedini nepismen a da nešto zna o omiljenom nam hobiju (većina je takvih), što me tjera na pomisao da je rijetko tko od "eksponiranih" znalaca nešto sam naučio, odnosno dobili su nečiju pamet (kao i ti) kojom se sada razbacuju. Želio sam i ja nešto naučiti, slao pp sa zamolbama i pitanjima na ne znam koliko adresa, ali većina "znalaca" nije vjerojatno niti pročitala post a kamoli se udostojila odgovoriti. Ipak sam nešto naučio, ali ne zahvaljujući "eksponiranim" znalcima, niti tebi, nego zahvaljujući tihim, skromnim, samozatajnim i ne sebičnim ljudima kao što su iptviptv, alfa71 i aantun kojima se javno zahvaljujem. Hvala i onima koji su mi na upit slali listu, kao i onima koji nisu, ali to što ti radiš miriše na podvalu, prijevaru, nikako na pomoć kako ti hoćeš predstaviti. Da hoćeš pomoći sve bi to davao na pm, ne javno, ali tvoje su zamisli pokvarene i gotovo sam uvjeren da to ne radiš iz ideala kako si rekao nego iz osobne, naj prizemnije koristi. Sebičnost je jebena stvar drug moj i ne daj Bože da te stigne. Laka ti i ugodna noć;)
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.209
Поени од реакции
6.793
bez jasal arafata nema rata bec crowa zvanog mis crni nema unitavanja
hehe:semolam:
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2018
Мислења
182
Поени од реакции
99
Stojan, samo laganini i ne obaziri se puno na nebitne stvari.
Ovdje covjek koji je naucio puno stvari od tebe.
Pozdrav i svako dobro!
 
Член од
27 февруари 2019
Мислења
49
Поени од реакции
80
http://151.80.100.155:25443/get.php?username=vodall&password=vrIzSCaxGN&type=m3u
Real Url: 151.80.100.155:25443 Status: Active Created: 13.10.2017 08:13:44 Expires: Null Active Connections: 131 Maximum Connections: 1000000 Formats: "m3u8","ts","rtmp"

http://151.80.100.155:25443/get.php?username=vodallott&password=Hwj7Wy0c7cEE&type=m3u
Real Url: 151.80.100.155:25443 Status: Active Created: 27.02.2018 13:52:58 Expires: Null Active Connections: 22 Maximum Connections: 10000000 Formats: "m3u8","ts","rtmp"
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
Код:
http://85.11.144.12/phpmyadmin/
stalker
1
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
0
hhi everyone who can help me.to scan somthing for me pls
 
Член од
1 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дали може некако да ги екстрахирам каналите од Коди аддон и да ги направам m3u или датотека и да ги користам на Смарт Тв кој не е андроид можам само ИПТВ апликации да користам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали може некако да ги екстрахирам каналите од Коди аддон и да ги направам m3u или датотека и да ги користам на Смарт Тв кој не е андроид можам само ИПТВ апликации да користам
Тие од Kodi addon не може да ги извадиш освен да го контактираш авторот што го направил адонот дали ќе биде љубезен да ти ја даде листата.
 
Член од
1 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Тие од Kodi addon не може да ги извадиш освен да го контактираш авторот што го направил адонот дали ќе биде љубезен да ти ја даде листата.
Тоа ме интересираше.Пример Лајф ТВ Србија и место преку коди да си направам м3у и да си гледам на ТВ не е згодно на лаптоп но ништо од тоа .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom