Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
eto ti zdrave dace ti saso daniel pitaj mozda i dijeli listeeto gazde[DOUBLEPOST=1529117103][/DOUBLEPOST]
slika a smijes se narugujes se jel neko sto slavi bajram sta je smijesno tu ---zdrava jel gazda
pa covjek i da kad ga se pita, meni jednom dao na tri mjeseca bez da sam pitao. neznam sta ga prozivas, covjek je ljudina. imam ulaz u njegov panel ali nepada mi napamet da mu naštetim, baš zato sto je covjek prije svega
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
slika a smijes se narugujes se jel neko sto slavi bajram sta je smijesno tu ---zdrava jel gazda
Slikata e od Amdi Bajram pratenik vo sobranieto na RM, a smeata e na negova smetka. Poznat e vo Makedonija po mnogu biseri.
99,103% :) ne e na smetka na onie sto go slavat praznikot bajram.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Која македонска радио станица пушта музика како српското Плеј радио (цело време најнови и некои стари големи хитови)?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Дечки, ај хелп.
Си симнав кракната IPTV Pro апликација. Си работи одлично но бара линкови. Најдов за сега 2,ама тоа се Ex - Yu и ѓи нема овие Македонскиве. Пратете линк од сите Македонски и ми требаат поише од балкански, Германски, онака Англиски, Руски, Шпански и може и Американски. Ако имате линкови со многу поише канали ондак уште поарно. Ми требаат за после да си ги зачувам за на Smart TV Box - от.
Иначе знаете ли некоја програма за на Андроид што се плаќа, а да не е Popcorn Time но за гледање било какви филмови, најчесто нови.[DOUBLEPOST=1529094837][/DOUBLEPOST]И ми требаат линкови од HD Спортски Канали на Англиски/Македонски/Србски/Хрватски.
Фала однапред.
Abe ajde ako moze neko da mi odgovori, treba mi nekoliko linka (URL) za IPTV Pro. Ako necete ispred svima ondak posajlite mi linkove u privatna poruka.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Која македонска радио станица пушта музика како српското Плеј радио (цело време најнови и некои стари големи хитови)?
Antenna 5, Metropolis, City radio.. ги има во Македонија доста радио станици што пуштаат странски хитови сепак колку што имам слушано Play radio во Србија e повеќе на музика отколку со зборување.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Пратете некоја плејлиста со македонски канали?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Antenna 5, Metropolis, City radio.. ги има во Македонија доста радио станици што пуштаат странски хитови сепак колку што имам слушано Play radio во Србија e повеќе на музика отколку со зборување.
Па да имаат и тие утринска, претпладневна, попладневна, вечерна и викенд емисија, ама повеќе пуштаат музика како сам што кажа, а и не дават со реклами
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
44
Поени од реакции
73
ako preskaču kanali tako onda je moguće da je javna ili da gleda mnogo njih... a jedino da probaš da staviš .m3u8 umesto nastavka .ts, ali mislim da ti neće puno pomoći...
U pravu si,dobitak je samo u tome što ne prebacuje sa kanala na kanal,nego samo zaledi na par trenutaka kanal koji se gleda.
Ništa,idemo u lov na novu listu.;)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
93
Поени од реакции
62
pozdrav svima, treba mi ako neko ima raspored nemacki kanali (ne mora da rade) samo raspored osnovni i sky hvala unapred moze od liste koja ne radi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom