Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од alekjov, 19 мај 2010.

 1. pancepaki

  pancepaki

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  1.054
  Допаѓања:
  581
  Ne gi plasi clenovite sto ubavi slikicki imaat japonkite po bikini ako nacekas nekoj PC.
   
  На TVBG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bobanku

  bobanku Macedonia timeless

  Член од:
  16 септември 2012
  Мислења:
  2.269
  Допаѓања:
  2.125
  De prati nekoj rang da go gledam japonkite u bikini.

  E da ovoj bericrasa neli e onoj bananamen od drugiot forum.
   
 3. Kuz

  Kuz

  Член од:
  9 април 2017
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  66
 4. Pifi Pedalot

  Pifi Pedalot

  Член од:
  21 декември 2012
  Мислења:
  1.398
  Допаѓања:
  667
  To je naj malo sta moze da mu se desi treba i da bacamo kamenje po njega kako se radi i sad u neki zemlja.
   
  Последно уредено: 5 април 2018
 5. baskim

  baskim

  Член од:
  20 април 2017
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  4
  КВАЛИТЕТНО И НАЈЕВТИНО ВО ЕВРОПА IPTV - BS
  Нови канали и филмови се додаваат секој ден
  EPG -Поддржано

  80 евра годишно iptv ( иптв - ТЕЛЕВИЗОР, МАГ , АНДРОИД БОКС, - )

  сите поддржани уреди
  Заинтересирани, испратете приватна порака за барање за тест

  нема што немаме

  Македонија
  Хрватцка
  Босна и Херцеговина
  Словенија
  Црна Гора
  Албанија
  Бугарија
  Турција
  Германија
  Холандија
  Белгија
  Франција
  Италија
  Романија
  Унгарија
  Велика британија


  ФИЛМСКИ КАНАЛИ
  НАЈДОБРИТЕ НОВИТЕТИ само на - МАX SELECT
  2017-2018

  Музички Канали
  Спортски канали
  ххх канали 18+
  КИНО 2017-2018
  Гермнаски
  Албански
  Англиски

  ДОМАШНО КИНО
  Србија
  Македонија
  ПРОБАЈТЕ И УВЕРЕТЕСЕ !!!!!!!!!!

  ЕМАИЛ: tarkanselman@hotmail.com

  skupe : tarkan_selman

  Facebook - iptv - bs
  kajgana forum _ baskim

  test link davam samo na privatna poraka preku forum , email. skupe .
  na fb ne davame test link

  Cena : 80 evra
  ДАВАМЕ ПРОБЕН ТЕСТ ОД 1 ден , побарајте и уверетесе на нашиот квалитет

  секој што користи маг 250,254 ili stb emulatoir

  mora da smeni portal na url . da ja stavi ovaa adressa : http://zdravahrana.dyndns.tv:8000/c/

  za poveke instrukcii za mag resiver proverete ovde : https://siptv.eu/howto/mag/portal.html#resolution
   
  Последно уредено: 5 април 2018
 6. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.330
  Допаѓања:
  532
  Е па друже пали патиките и да те нема одовде, газда ву туѓа куќа на друго место. Крај, точка, одјеби...

  И дај администраторите нека внимаваат какви се будали добиваат место на форумов.
   
  Последно уредено: 5 април 2018
 7. valnet

  valnet

  Член од:
  4 април 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Ma dok nam je ova Amisova lista, dobro je :)
  Posebno zato, jer se može znatno poboljšati kvaliteta slike. Možda neki znate a neki ne, ali ako se dio linka (odebljano) http://cdn.iptv.amis.net/.../stream_wifi_1200k.m3u8 i http://cdn.iptv.amis.net/.../stream_wifi_840k.m3u8 promijeni u http://cdn.iptv.amis.net/.../stream_multi.m3u8 ili u http://cdn.iptv.amis.net/.../stream_iptv_2000k.m3u8 dobijamo prilično bolju sliku, iz resolucije 640x386 u 720x576). Možda nekome pomogne.
   
  На ilince му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zokiniko

  zokiniko

  Член од:
  23 октомври 2017
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  2.666
  Elvis saban, alfa71, Crni07 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Zeljko1972

  Zeljko1972

  Член од:
  5 декември 2017
  Мислења:
  339
  Допаѓања:
  189
  Pozzz kako da ubacim jednu m3u iptv listu na server tj mag 250 trebam url portal?
   
 10. bayernforever

  bayernforever

  Член од:
  13 февруари 2018
  Мислења:
  189
  Допаѓања:
  174
 11. civil3

  civil3

  Член од:
  26 септември 2016
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  4
  Free IP TV 12200 CH beIN AR_FR_TR_ES_US_TH SPORTS-MOV+-OSN-Nova-OTE-CANALSAT-SKY IT-DE-UK-MEO-YES,...OTHERS
  **********
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  **********
  Download
   
 12. Sota

  Sota

  Член од:
  10 јули 2010
  Мислења:
  2.377
  Допаѓања:
  2.445
 13. Crni07

  Crni07

  Член од:
  30 октомври 2016
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  303

  posalji koju na pm zokiniko hvala pozz
   
 14. Sota

  Sota

  Член од:
  10 јули 2010
  Мислења:
  2.377
  Допаѓања:
  2.445
  Код:
  http://suissetv.dynu.com:6969/get.php?username=jH9Za2hzWP&password=LIlHT7ruig&type=m3u
  
  Pozdrav
   
 15. dreambox520

  dreambox520

  Член од:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  339
  Допаѓања:
  175
  На suny99 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: