Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
645
Поени од реакции
894
Код:
http://78.142.19.28/get.php?username=abdulrhman340&password=1okbd9&type=m3u
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.182
Pozdrav svim clanovima foruma !
Moje zamjerke koje nece svi prihvatiti ali ipak se moram javno oglasiti
ovdje ima toliko kvalitetni ljudi da zele da pomognu pojedincima
meni je jako drago
moje misljenje je da vecina se uclane po svim forumima da dobiju kakvu bilo pomoc
jer svi nismo toliko sposoni da znamo sve ali koce znati mozda ti ljudi da vam pomognu na drugi nacin
ali u cemu je fazon radi cega se obracam javno
ljudi (neljudi) pravociraju i maltretiraju one sto zele pomoci pa kolko mogu ili koliko znaju
a ti ljudi (neljudi) su vecinom osobe koji se bave prodajom pa im krivo sto se djele liste besplatno vec zele da mogu samo da prodaju svoje usluge
to jest vise trgovaca nego panela aktivni zato mislim da netreba uopste obracati paznju na takve osobe vec treba da se pomaze ko koliko moze i koliko zeli niko se ni najednom forumu neprisiljava da pomaze niti da bude clan zato mislim da ljudi trebaju da nastave da se druze negirajuci pravokatore jer ce njih biti dok je svijeta jer je njihova hrana problemi pravokacije i svadze (ali hvala bogu kada nismo svi isti)
P.S
ja se izvinjavam ako sam bio dosadan ali sam osjetio da se ipak trebam javno oglasiti
Drugarski pozdrav za sve clanove foruma
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
56
Поени од реакции
94
International stvarno fali forumu, evo ja i ja ga pozdravljam i pozivam da se vrati i ne nasjedaja na provokacije nekih članova foruma i neka tjera svoju priču.Priču koja podsjeća na Robina Hooda
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
482
Поени од реакции
501
Ostavete go covekot malku namira neka se odmori.Mislite deka e lesno dnevno da se citaat stotici poraki vo koi se bara listi i na istite tie da im se prati lista. I postojano edni isti baraat iako veruvam deka imaat kaj sebe validna lista ama neli treba da se imaat listi od site mozni balkanski provajderi i toa da ne seckaat,trzaat iako 99% od kanalite se isti na tie serveri.
Aj da ve prasam vas koi sega go barate international kolkumina go prijavija halo za ban koga go provocirase internacional?Kade e sega halo i takvite kako nego koi postojano niknuvaat tuka dodeka e prisuten international ? Pa covek kolku ida saka da pomaga,kolku i da moze da istrpi navredi sepak vo eden moment ke "pukni" i ednostavno mu treba odmor.
I navistina se preteruva so toa daj lista,znam deka nekoj ne e sposoben da skenira,da bara listi ama stotici listi imase objaveno od internacional,iptvkiller i uste nekoi drugi so mac lozinki koi i den denes se aktivni ama neli tesko bese da se kopiraat site tie listi,da si se memoriraat vo text dokument vo kompjuter i da se proverat i po potreba da si pustite lista koja e seuste aktivna.

I da povtoram pak listite so mac lozinki moze da bidat seuste aktivni iako vo mometot ne vi gi otvara,ednostavno nekoj pred vas vlegol vo nea i ja gleda.Sledniot pat mozebi vie ke bidete prvi sto ke ja pustite listata i ke si gledate bez problem
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
170
Поени од реакции
323
Evo sam na poso kao sto sam sinoc reko fali mi neko a to je internacional

Poslao mu poruku na Skype i sinoc nije bio Online ali mi se javio ujutru ....
Tu je internacional al kad ce i dal ce se vratiti ...Vreme ca pokazati.

Zato malo idite unazad malo procitajte imate i lista koje rade dok se ne vrati International.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
213
Поени од реакции
443
Kad bi neku listu poslao i ja bih ga pohvalio
Imas ih ti i previse i dobro te znam a pogotovo zbog iskljucenog pm. Samo ti polako snimaj i uzivaj tek si se registrirao a sve vec znas i dobro si upoznat. Pozdrav
Meni takode mnogi clanovi pomognu iako nemaju nekog iskustva ali svaka dojava ili neka novina je dobrodosla iako oni sami nisu svjesni da mi pomazu eto neka se zna i bitno da ide sto manje u javnost jer su ovdje mnogi prodavaci iptv-a i svaka javna objava im dobro dode kako bi ukinuli listu ili se jos bolje zastitili i ja ih nekrivim i ja bi tako postupio.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
507
Поени од реакции
1.290
Imas ih ti i previse i dobro te znam a pogotovo zbog iskljucenog pm. Samo ti polako snimaj i uzivaj tek si se registrirao a sve vec znas i dobro si upoznat. Pozdrav
Meni takode mnogi clanovi pomognu iako nemaju nekog iskustva ali svaka dojava ili neka novina je dobrodosla iako oni sami nisu svjesni da mi pomazu eto neka se zna i bitno da ide sto manje u javnost jer su ovdje mnogi prodavaci iptv-a i svaka javna objava im dobro dode kako bi ukinuli listu ili se jos bolje zastitili i ja ih nekrivim i ja bi tako postupio.
I ja se slazem da treba sto manje javno da se postavljaju liste,bolja je jedna lista na pm nego 100 javno na forum,jer tih 100 su samo bacene liste

Envoyé de mon X15 en utilisant Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom