Интернет провајдер во ДСД Пелагонија

Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Дали е возможно да се стави друг интернет провајдер во домот Пелагонија, се јавив во Близу и Телекабел ми кажаа дека во студентски домови не ставаат па да не знае некој друго решение освен тој од домот што е.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
па скап ми е . во смисла на ГБ.. повеќе ми се исплати WiMax само незнам дали стикчето ќе фаќа на рутер..
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Пробај од Неотел, мислам дека овие што продаваат низ Кузман и Гоце имаат приклучоци од кај нив. Пиши што си направил.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Пробај од Неотел, мислам дека овие што продаваат низ Кузман и Гоце имаат приклучоци од кај нив. Пиши што си направил.
Па се думам сеуште некако со тоа антената како ќе ја постаавам .. а исто видов некој пакети од ОНЕ е сеа незнам дали тие местат.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Па се думам сеуште некако со тоа антената како ќе ја постаавам .. а исто видов некој пакети од ОНЕ е сеа незнам дали тие местат.
Полесно ќе ја ставиш антената отколку да склучиш договор со Оне, како прво ти треба адресата од лична карта, па последни платени сметки, па да оставиш депозит или да приложиш потврди дека си вработен дека имаш со што да плаќаш и 300 глупости, плус кај Оне треба на 2 години да земеш договор, додека на Неотел можеш да земеш и на неопределно само што е малку поскапо, со едно рутерче и со продавање на нет можеш да си ги повратиш тие пари лесно.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Најверојатно од нив ќе биди зашто другиов е спор.. моментално на 3G од One не се издржува..
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
@Josifoskii Земи го тој што е припејд за 120МКД месечно 64/64Kbps колку за mail ќе имаш. Можеш и поголем пакет да земеш, сите се со намалување на брзината доколу го пречекориш лимитот.

http://t-mobile.mk/public/mobile-surf-za-surfanje-doma.nspx

Друго, од опциите што ги имаш, се е мачка во вреќа, само што некаде нема ни мачка во вреќата, а останатото нема ни вреќа.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дечки ај и јас да прашам. Некоја солуција со интернет? Освен неотел? Ептен скапо е за неооределено. А не фаќа од таа страна каде што седам јас sunwireless
 

Kajgana Shop

На врв Bottom