Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ako imas premnogu mrezi okolu tebe tvojota moze da e podole ili na vtora strana.Probaj da skeniras koga si poblisku do ruterot i daj mu poveke vereme za scan 30-45 sek.
Taka mu naprajv sto pati,ama niso ne se desava, a ima nekade 8 drugi so gi naogja mrezi.

I ruterot go resetirav i pak istoto. Site go naogjaat wifi-vo,samo mojot kompjuter ne :icon_lol:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Имам проблем со интернетов, преку мобилен кога се конектирам си е таман исто и преку лаптопот ама кога ќе се уклучам на интернет преку статичниов пц интернетот ми е многу бавен. До што може да е проблемов ??
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ај ако можи некој што се разбра во хостинг да ми објасни што се тоа CPU seconds и како да се намали потрошувачкатана истите? We would like to inform you that your account has used 90% the monthly allowed usage of 300000 CPU seconds per account.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Имам проблем со интернетов, преку мобилен кога се конектирам си е таман исто и преку лаптопот ама кога ќе се уклучам на интернет преку статичниов пц интернетот ми е многу бавен. До што може да е проблемов ??
Може мрежната ти е подрасипана, може мрежниот кабел ти е ѕвекнат. На крај краева купи си усб стик за wifi или wifi картица и стај си ја на статичниот. Автоматски кабел помалце ќе си имаш.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Некој има ставено клип на youtube со што ги имат злоупотребено правата на едно правно лице...сакам да прашам како може да се отстрани тој клип од youtube ?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Некој има ставено клип на youtube со што ги имат злоупотребено правата на едно правно лице...сакам да прашам како може да се отстрани тој клип од youtube ?
Пријави го видеото под точката дека прекршува авторски права
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Може некој да ми каже како можам да го најдам пасфордот од мојот интернет дома за wi-fi конеција ? :confused:
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Може некој да ми каже како можам да го најдам пасфордот од мојот интернет дома за wi-fi конеција ? :confused:
Ресетирај рутерот и внеси си нов пасворд, тоа ти е најбрзо.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Пишува Password во менито, провери таму. Или во Администратор.
Пишува нов пасфорд да се стаи само ,ама мене ми треба стариот пасфорд :mad: Некој што се разбира што користи Zyxel нека помага.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ako kompjuterot ti povrzan na WIFI mrezata odi Control panel WIfi Connection properties i stikliraj "show characters" na linkot sto ti prativ istoto go pise.
Na ruterot bi trebalo da e vo Advanced ili Security.
Eve ti so sliki

http://www.pcfixup.ca/2012/07/easily-find-your-wifi-password.html
Во адвенсед нема ништо еве што има во Security .И во контролпанел нема вифи конекција нигде ,иначе користам Win Xp ако не примети. Securty.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom