Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Користам интернет од Оne и сакам да проверам колку трансфер имам потрошено до сега.. Го имам јузерот но пассот не знам каде ми е забутан. Има ли некој начин да се добие пассот, бидејќи нели претходно е напишан на компјутер?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Користам интернет од Оne и сакам да проверам колку трансфер имам потрошено до сега.. Го имам јузерот но пассот не знам каде ми е забутан. Има ли некој начин да се добие пассот, бидејќи нели претходно е напишан на компјутер?
Најдобро да се јавиш во оне..тие ќе ти го кажат или ке ти го сменат :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
не знам коку е прашањево за ваму-ако не е поправете ме.Барам на интернет ама никако да најдам превод од филмов http://www.imdb.com/title/tt0363801/
Princesse Marie (2004).На француски е иначе не е проблем.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Планирам да зимам лан свичер и дали може да направам вака..

да го поврзам кабелскиот модем со свичот и сите други компјутери на него..но досега не сум имал искуство со свич дали ќе има интернет на сите компјутери..или тоа е некаков посебен метод да направам да има на сите интернет.И дали има како секој рутер..да го конфигурирам преку урл адресите http://192.168.0.1 и слични
Планирам да зимам TP LINK TL-SF1005D
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
dali moze nekoj da mi pomogni vo vrska so koristenjeto na bluetooth na ACER LAPTOP 5335 , nikako nemoze da mi go prepoznae na kompijuterot. Probav da instaliram i driver i povtorno mi stopira t.e. voopsto ne pocnuva so instalacija ( pisuva "Preparing to Install... i posle toa mi izleguva prozoresc so No Bluetooth device was detected.Please make sure that your Bluetooth device is plugged in properly in order to continue installation ") Blagodaram...
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Планирам да зимам лан свичер и дали може да направам вака..

да го поврзам кабелскиот модем со свичот и сите други компјутери на него..но досега не сум имал искуство со свич дали ќе има интернет на сите компјутери..или тоа е некаков посебен метод да направам да има на сите интернет.И дали има како секој рутер..да го конфигурирам преку урл адресите http://192.168.0.1 и слични
Планирам да зимам TP LINK TL-SF1005D
Tebe ti treba ruter ne switch. Info:Toj model ne e menadzibilen.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.913
дали некој може да ми помогне со мсн
кога ке се обидам да се вклучам се вклучува ме пуста неколку секунди и ми се појавива програмчето со dont send симнав неколку различни msn
но истото ми се случува знае некој што е проблемот

ви благодарам
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
дали некој може да ми помогне со мсн
кога ке се обидам да се вклучам се вклучува ме пуста неколку секунди и ми се појавива програмчето со dont send симнав неколку различни msn
но истото ми се случува знае некој што е проблемот

ви благодарам
имаш некој вирус...земи пушти антивирусот земи некоја антиспрајвер,малвер програма и добро исчисти го.ако не ти помогне овие програми пробај и со combo fix.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Лелее луге помагајте се збудалив..Да не знае некој како да симнам нешто од ШерКеш?? ShareCash.com??? Ако некој знае нека пиши овдека или преку ПП поз
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.933
Поени од реакции
1.913
имаш некој вирус...земи пушти антивирусот земи некоја антиспрајвер,малвер програма и добро исчисти го.ако не ти помогне овие програми пробај и со combo fix.
еј були ми профункционира msn фала ти многу
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ај помагајте имам "проблем" со МСН. Кога некој ќе ми пише не слушам alerts, иако се укључени, проверив во options>alerts и тоа под него. Звучниците се во ред иначе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај помагајте имам "проблем" со МСН. Кога некој ќе ми пише не слушам alerts, иако се укључени, проверив во options>alerts и тоа под него. Звучниците се во ред иначе.
Да не си на бизи ставен? :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze li da mi dadete link od nekoj dobar Photoshop(da e besplaten)veke nekolku denovi se utepav od simnuvanje na net i nisto...ili ne gi otvara ili mi bara da platam:(.....i uste podobro dokolku nekoj imaod tie photoinstrument sto se za pravewe sliki(ama da mozam da gi zacuvam t.e da im napravam save bez da platam)Vi blagodaram mnogu...
Se nadevam nekoj ke mi pomogne:)

--- надополнето ---

Едноставно - прашајте било што во врска со интернет, а ние ќе се потрудиме да ви одговориме што поскоро.
ve molam ako askate da mi pomognete...jas sum nova na forumov i neznam bas da se spravam so nego(mnozebi i ne treba ovde da postavam prasanje a i nz kade treba da mi pristigne odgovor dokolku mi odgovorite)...patem ona sto mi treba e programa za fotoshop besplatna za ad mozam da gi sreduvam slikite(nesto slicno na photoinstrument ili make up instrument ama tie se so plakanje odnosno mozes free da gi probas pa dokolku sakas ad ja zacuvas fotografijata moras ad platis)tie se odlicni ...se nadevam znaete nesto slicno na toa ama da e besplatno pozdrav i se andevam ke mi pisete:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Moze li da mi dadete link od nekoj dobar Photoshop(da e besplaten)veke nekolku denovi se utepav od simnuvanje na net i nisto...ili ne gi otvara ili mi bara da platam:(.....i uste podobro dokolku nekoj imaod tie photoinstrument sto se za pravewe sliki(ama da mozam da gi zacuvam t.e da im napravam save bez da platam)Vi blagodaram mnogu...
Se nadevam nekoj ke mi pomogne:)

--- надополнето ---


ve molam ako askate da mi pomognete...jas sum nova na forumov i neznam bas da se spravam so nego(mnozebi i ne treba ovde da postavam prasanje a i nz kade treba da mi pristigne odgovor dokolku mi odgovorite)...patem ona sto mi treba e programa za fotoshop besplatna za ad mozam da gi sreduvam slikite(nesto slicno na photoinstrument ili make up instrument ama tie se so plakanje odnosno mozes free da gi probas pa dokolku sakas ad ja zacuvas fotografijata moras ad platis)tie se odlicni ...se nadevam znaete nesto slicno na toa ama da e besplatno pozdrav i se andevam ke mi pisete:)
Ти бараш некоја Trial / Demo верзија која трае одредено време или има ограничени алатки? Или сакаш оригиналот со кракови и чуда и да си ја имаш “бесплатно“?

Еве ти Trial верзија од Photoshop CS5 види дали ќе ти заврши работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom